HET SPORTBLAD.

Leeds City (17) ... 15 5 9 1 11 21 26

Huddersfield .13 4 7 2 10 16 22

Stockport Co. (13) . . 14 4 8 2 10 18 30 Birmingham (20) ... 15 3 8 4 10 13 24 Lincoln City (15) . . 15 3 8 4 10 10 33 Gainsborough T. (18) .14 2 8 4 8 12 27 De tussch^n haakjes geplaatste cijfers, geeft de volgorde op het rangljjstje van het vorig seizoen aan.

Uit België.

De nederlaag van de C. S. Brugeois en de terugkeer in vorm van de kampioenen, Union St. Giles, zijn de voornaamste feiten uit den eerste klasse strijd. De F.C. Brugeois gaat nu vrij krachtig aan het hoofd met 2 punten voorsprong op haar stadgenooten en de Brusselsche Racing en met bovendien nog een wedstrijd minder gespeeld. Een eventueele overwinningop hun aloude tegenstanders de Union St. Giloise te Brussel a.s. Zondag, zou hun een heel eind in de goede richting brengen. Of de kampioenen op eigen grond en met vertrouwen spelende na hun laatste succes zich dit echter zoo gemakkelijk zullen laten welgevallen betwijfelen wij.

De beide Antwerpsche clubs waren niet gelukkig. De Beerschot trok naar Brussel om de Excelsior te ontmoeten en bracht in de eerste helft zelf den stand op 2—0 voor de Brusselaren, doordat eens Casteleyns en eenmaal Huysmans in eigen doel trapten. In de eerste helft maakte Lewis het weer goed door tweemaal te doelpunten en eindigde deze wedstrijd die Beerschot ruimschoots verdiende te winnen al heel ongelukkig in een 2—2.

De Antwerp F.C. ontmoette op eigen grond de Union St. Giles die zij in de eerste ronde te Brussel met 5—2 verslagen hadden.

De Antwerpenaren nemen de leiding door Suetens die Musche voor de Union hun spoedig ontneemt. Vertongen maakt de winning goal voor de Union en hoe hard zij ook werken kunnen de Antwerpenaren niet gelijk maken.

De beide Antwerpsche clubs staan nu 5 en 7 op ranglijst en zullen Zondag a.s. om de superioriteit vechten.

De CS, Brugeois moest zonder Six en Verbrugge naar Brussel de Daring ontmoeten., en was hierdoor natuurlijk zwaar gehandicapt. Zg verdedigen zich echter goed en eerst na vijf kwartier spelen gelukt het Bréhart te doelpunten voor Brussel en hoewel Brugge, de Corto in den aanval zet helpt dit hun niet en moeten zg met 1—0 verliezen.

F.C. Brngeois ontving de Luiksche Standard en won gemakkelijk met 4—0.

De Racing CB. ontving Léopold en won zeer geflateerd met 5—1 na een strijd die zeer betwist werd, ondanks het groote goalverschil.

Racing C. Malinois trok naar Kortrijk waar tengevolge van de door ons vermelde incidenten met gesloten deuren gespeeld moest worden.

Met rust was de stand 2—2. De MecheUren wonnen ten slotte met 4—2.

De straf door de U.B-S.S. A. aan Kortrgk opgelegd is dat ze twee wedstrijden met gesloten deuren moeten spelen en de wedstrijd tegen Standard met 5—0 verliezen. Met een achterstand van 5 punten op de Standard

kunnen de Kortrijkers zeker zijn van degradatie.

Wie echter hun opvolgers in de eerste divisie zullen zijn is tot op heden nog moeilijk uit te maken, daar de drie lei Ier in de promotie afd. elk 19 punten hebben. Uccle Sports van Brussel staat er thans het beste voor daar ze een wedstrijd minder gespeeld hebben. Van de zes in deze afdeeling gespeelde wedstrijden leverden er drie geen beslissing op, daar F.C. Liègeois te Luik 1—1 speelde tegen de F.C. Malinois, A.S.A.B. in Doornik het zelfde resultaat bekwam tegen de U.S. Tournai en Racing van Gent in Milleur 0—0speelde tegen de thuisclub. Een spannende strijd werd in Gent gestreden tusschen La Gantoise en Verviers waar de gastheeren met 4—3 overwinnend bleven. Uccle Sport won slechts met 3—0 van de hekkensluiters Alliance terwijl Stade Louvaniste in Leuven Theux met 11—1 in de pan hakte.

In de reserve-afdeeling speelden twee der leiders, Daring en CS. Brugeois gelijk 1—1 en won Union St.-Giloise met 5—0 van Antwerp F.C. Beerschot overwon met 2—0 Excelsior, terwijl F.C. Brugeois het niet verder dan 0—0 tegen Standard brengen kon. Léopold won van Racing, haar stadgenooten met 3—1.

In deze afdeeling gaan vier clubs met gelijke punten aan het hoofd.

Op 25 December a.s. (le Kerstdag) zal te Brussel op het terrein der Daring C een vertegenwoordigend Belgisch Elftal tegen een Midlessex Elftal uitkomen. Het Belgische Elftal zal als volgt samengesteld zijn: Decoux (Uccle Sport) Verbeek Poelmans (F.C.B.) (U.S.G.) Bauwens Six Roose (Daring) (O.S.B.) (CS B) Goetinck De Veen Suetens Sayes (F.C.B.) (F.C.B.) (AF.C.) (O.S.B.)

en Paternoster (F.C.B.) Een zeer belangrijke buitengewone algemeene vergadering van den U.B.S.S.A. had j.1. Zondag te Brussel plaats. Op de balans van het jaar 1909 was aanmerking gemaakt en een commissie van Verificatie der boeken, enz, benoemd.

Deze commissie deed een zeer nauwkeurig en bekwaam onderzoek, bijgestaan door een expert. Gebleken is dat in de groote Belgische Bond de grootst mogelijk wanorde heerschte, zoowel op finantieel als administratief gebied.

Contributien, boeten, ontvangsten der Internationale ontmoetingen' enz. bleken slecht en onvoldoende verantwoord. De Commissie maakte ook uit dat, bedrag der inkomsten over het jaar 1909, frs. 3129.48 hooger moet zijn geweest dan verantwoord is door den op 31 December 1909 in functie geweest zijaden penningmeester.

De vergadering inziende de verstrekkende gevolgen van een motie van afkeuring durfde hier niet erg goed aan, doch werd in een te nemen besluit goed geholpen doordat het Comité Central zelf zijn ontslag aankondigde en hun mandaat voor de a.s. Jaarvergadering in Januari ter beschikking stelde en zoodoende maar de wijste partij koos.