HET SPORTBLAD.

Qi^p Tl TUI" Voetballaarzeo ^Ot-/-ZTX LJ J.VJ- zijn beslist de beste,

Uit Den Bosch.

Eindelijk weer eens een le klas ontmoeting! Wij waren er hier ih het „Bosehje" anders een geheelen tijd van verstoken geweest en steeds ook kwamen voor ons le elftal de afkeuringen der terreinen, zoodat Wilb. met zijn competitieprogram al heel slecht was opgeschoten. Niettegenstaande den gouden wind was er te Vucht aan de Loonsche baan heel wat bélangstelling voor de ontmoeting Wilhelmina—Vitesse, en laat ik er aanstonds bijvoegen wij hebben waar gehad voor ons geld. Om ruim 2 uur stellen beide elftallen zich onder leiding van scheidsrechter Moorman op. Vitesse Göbel

Koezen Holters Wijlbuizen Sr. v. Laar Veenhuizen Wittkop N.N. v. Laar Wijlhuizen Jr. Zwerver

O

J. H. Bakker Quaadvliet 0. de Bie Smits

[Meerendonk Sr. Bergmans Jr. W. Bakker Bergmans Sr, Meerendonk Jr. E. Tiesselinck Wilh. Gevers

Wilhelmina dus volledig. Vitesse wint den toss en speelt met den eenigszins schuin over het veld staanden wind het doel naar Vucht in. Van den aftrap kanjert Smits al aanstonds over het doel, doch van dezen uittrap gaat Vitesse een bezoek brengen bij Gevers die echter ook al niet thuis geeft. Het feu sacrè zit er bij beide partijen al aanstonds in en er werd goed gespeeld. De Vitessenaren zijn iets in de meerderheid, doch de uitstekende Wilhelmina verdediging geeft geen kans en verplaatst het spel steeds weer naar de andere helft, waardoür de Vitesse verdediging eveneens in de gelegenheid wordt gesteld om te bewijzen dat ook zij niet voor de poes is, zoodat men hieruit kan concludeeren dat beider verdedigingen over den aanval de bais waren en de rust dan ook met een blanco score inging.

Nog is scheidsrechter Moorman's signaal voor de hervatting niet weggestorven of Vitesse heeft reeds uit een corner de leiding. Weer wordt afgetrapt en er komt nu pok meer teekening in den BossChen aanval, een doorbraak van Quaadvliet waarvan een hoekschop het gevolg is, en waarin Meerendonk Sr. zich den tijd niet gunt om den gelijkmaker in het net te deponeeren. Het spel der Wilhelminianen wordt steeds beter en zij spelen nu een spel vol teekening en prachtige momenten doch Vitesse geeft niets toe. Eindelijk krijgt Smits een vrijen schop te benutten even buiten het strafschopgebied. Hij kanjert zoo hard, dat Göbel met bal en al den grond over gaat en eer hij zich hersteld heeft ia W, Bakker er als de kippen bij en plaatst hij den bal in 't doel, zoodat de gelijkmaker er is. Doch geen minuut daarna heeft Vitesse zich weer uit een hoekschopvan de leiding meester gemaakt en hoe hard de Wilhelminianen ook werken, in den stand komt geen verandering meer en wint Vitesse verdiend met 2-1 wat de juiste verhouding wel weergeeft. Ik zal de

laatste zijn om te beweren dat Vitesse het niet verdiende, hun spel was meer af dan dat van Wiet, doch kan ik niet nrlaten even te memoreeren dat zij op eene eenigszins gelukkige wijze aan hare beide doelpunten kwam, en wel als volgt.

Bij de eerste corner die genomen werd was de bal in de lucht zijnde al reeds achter doch de ■ wind dreef hem er weer voor, Gevers in de gedachte dat er wel gefloten zou worden loopt reeds naar het^midden van zijn doel en de bal word juist op de door hem verlaten plaats in gekopt. De 2e corner was beslist geen corner aangezien Witkop van Vitesse en niet Bergmans het laatst den bal raakte toch werd corner gegeven, en hieruit ontstond de 2e goal dus op eene voor Wilh. wel eenigszins betreurenswaardige wijze kwam Vitesse aan hare beide goals. Ik zou dit niet zoo pertinent hier durven neerschrijven als ik mij niet toevalliggorwijze juist aan de hoekvlag bevond|van waaruit de beide hoekschoppen genomen werden en mij dus dichter dan wie oo i bij het gebeurde ophield. Bij Vitesse de Gebr. van Laar enorme werkers en ook oordeelkundige spelers.

Göbel uitstekend terwijl N. N. zich als een flinke doorwerker, liet kennen. Bij Wilh. de verdediging zooals gewoon nat is dus uitstekend, hierin zit hem da fout niet, doch wel in de voorhoede die veel te veel een afwachtende houding aanneemt in plaats van zelf aan te vallen, wanneer zullen de heeren toch eens gaan beseffen en dit vooral tot de binnenspelers, om wanneer er geschoten wordt niet te blijven staan kijken hoe of de doel verdediger der tegenpartij dien bal nu eens behandelt; doch om hem den bal uit de hand te loopen, of met andere woorden om meer op te zitten, met er naar te staan kgken, daar komen de doelpunten niet van heeren 1

Concordia—V.V.A 4—3. Op een bijna onbespeelbaar veld stelden zich voor slechts weinig publiek bovengenoemde elftallen op, V.V.A. volledig, Concordia met een invaller voor Holwerda, onder de hoede van scheidsrechter Bronkhorst (L.). Jansen raadt goed en de Delvenaren spelen eerst met den vrij harden wind tot bondgenoot en het duurt niet lang of de eerste bal wentelt net de doellijn over dcor toedoen van Thomee. Concordia is overwegend sterker, slechts af en toe breekt V.V.A's rechtervleugel door en bezorgt zoodoende aan de zwaar beproefde achterhoede wat opluchting. Niet lang duurt het of Thomee passeert handig de achterhoede en bezorgt den Delvenaran opnieuw reden tot juichen. Voortdurend is Concordia aan het woord, hetgeen nog door 2 doelpunten van den voet van Wisselingh wordt uitgedrukt. Een kwartier voor de pauze moet Steinmetz door een blessuur het veld verlaten en doet dan ook gedurende het verdere deel van den wedstrijd niet meer mede. Met dezen stand gaat de rust in, doch krijgen nu de Delvenaren het zeer zware terrein