HET SPORTBLAD,

*' _ verkrijgbaar in elka sportzaak.

van Ajax, zoodat zij het meeste hebben in te brengen, doch het schieten is niet erg gevaarlijk, toch ontstaan er dikwijls gevaarlijke momenten voor het Leidsche doel; de Leidsche achterspelers nemen het zaakje te kalm op en wachten dikwijls te lang met wegtrappen.

De uit vier man bestaande Ajax-voorhoede doet somtijds vinnige uitvallen, doch de schoten gaan over of naast of worden door Buijs gekeerd. Door een misverstand in de Ajax-verdediging doelpunt Regensburg voor D.V.V. Kort hierna maakt Ajax uit een doelworsteling gelijk. Voor de rust gebeurt er niet veel bijzonders meer en met een gelijken stand gaan de spelers theedrinken.

Als weder begonnen wordt krijgt D.V.V. den wind mee en van den aftrap stormen zij direct op het Ajax-doel af en voor de Ajaxverdediging van den schrik is bekomen beeft D.V.V. de leiding. De Leidsche voorhoeda is nu nog minder dan voor de rust, steeds wordt hun de bal afhandig gemaakt, terwijl voor het Haagsche doel eenige kanpjes evénzoo onbenut blijven. De Ajax-verdediging krijgt het zooals gewoonlijk hard te verantwoorden en van Wettum moet, ondanks zijn vele pogingen om zulks te beletten, nog e'énmaal vieschen. Het laatste kwartier is D.V.V. overwegend sterker, doch het doelpunten aantal v/ordt niet meer veranderd. Het einde komt dus met 3—1 voor D.V.V.

Veel moois werd er niet te zien gegeven, waarna het gladde veld zeer veel schuld had.

Bij D.V.V. blonk de linksmidden uit. Bij Ajax trad niemand op den voorgrond, de lange rust heeft het spel van Korff geen goed gedaan, terwijl ook Brutel beneden z'n vorm speelde. Van de voorhoede vertoonden Gunning en Diephuis het beste spel en vervulde de linksbuiten nu de rust, dank zij een opgeloopen verwonding, vrijwel den rol van figurant.

Van de Veluwe.

Bóbur et Veloeitas— Velox.

Iets over tweeën Jaat scheidsrtchter Engels zijn lieflijke tonen over het veld weerklinken en de eerste wedstrijd van Robur in dit j»&r neemt een aanvang. Het terrein is zeer glibb -rig, het weer druilerig, het spel dat vertoond wordt staat op een zeer laag peil. Als we d*n tevens nog vertellen, dat vooral van Apeldoorneche zijde zeer laks gespeel J werd, zal men begrijpen, dat het publiek genoot!

Onmiddellnk na den aftrap neemt Velox het spel in handen en de eerste tien minuten zijn de Wageningers niet van Roburs helft weg te slaan. De Apeldoorneche verdediging krijgt handen vol werk, weet echter voorloopig stand te houden, doch het duurt niet lang of Velox doelpunt op fraaie wijze. Eilacie, buiiecPp^l! Terecht wordt dit punt dan ook door scheidsrechter Engels niet toegekend. Dan begint ook Roburs voorhoede zich wat te roeren, maar door het goede spel van den Wag-r.ing.sr middenhalf en de achterspelers worden dd ApA-

doornsche aanvallen afgeslagen. Eindelijk, na een vijf en twintig minuten spelens maakt v. d. Poll het eerste punt. Even voor de rust als v. Lennep eenige spelers gepasseerd is, lost hn' een goed schot op doel, de bal komt terug bij v. d. Poll, die geen moeite heeft om het tweede punt ter wereld te schoppen. Rust gaat alzoo in met 2—0 voor Robur.

Na de rust, als het veli steeds glibberiger is geworden, is het spel nog vervelender dan daarvoor. Nog twee keeren weet Robur te doelpunten, eens door v. Lennep en eens door Koster, die overigens niet erg op dreef was, terwijl Velox even voor het einde met een onhoudbaar schot doelpunt. Einde komt dan met 4—1; waardoor Robur weer op de eerste plaats staat. Hoe lang zal dit echter duren?

Wij zijn er van overtuigd, dat in de komende wedstrijden heel wat beter door de voorhoede zal moeten worden aangepakt, zal er nog eenige kans zijn de eerste plaats te behouden.

Met innig leedwezen is ook hi«r inApeldoorn het bericht van Bekers overlijden vernomen. Een der sympathiekste personen uit de Oostelijke voetbalwereld is in hem heengegaan. Ook buiten Zutphen zal hij niet licht worden vergeten.

G. A. W.

Uit Nijmegen,

De repliek aan ons adres in het laatste nummer, van den Bosschen correspondent, blijkt oogenschijnlijk raak te zijn, maar is in werkelijkheid nogal eigenaardig. Als deze heer bijv. nog even alt waarheid wil bevestigen dat de Bie en v. d. Velden, die met Wilhelmina II meespeelden, andere menschen zijn dan het tweetal, dat sinds jaren bijna of geheel uitsluitend voor Wilhelmina I uitkwam, (zie de wedstrijdverslagen!) welnu, dan zijn we gaarne bereid ons verwyt aan het Wilhelminabestuur terug te nemen.

We zijn inderdaad op info maties afgegaan en nog wel op die van Quick Il'ers, maar durfden er toch op vertrouwen. Was er alleen sprake van Tiesselinck geweest, heusch, we zouden er nog niet aan gedacht hebben om er over te vallen. Zooiets vindt overal plaats. Het bedoelde tweetal gaf dan ook den doorslag, en was het op die manier versterken te in het oog loopend geschied. Welk belang bestond er?

Ziet men nu nog de aanmerking vaa den Bosschen schaver over den G.V.C.'er Brutel, (uiterst dubieus!) dan mag zijn houding in dezé voorzaker raadselachtig genoemd worden! Waar het duidelijk gaat om het spel en niet om de knikkers (zou Quick bijv. v. Steenvelt en Rijnenburg ook niet voor II uit kunnen laten komen?) vertrouwen wij wel ons doel te hebben bereikt, want het wil ons moeielijk voorkomen dat er door b langhebbehden niet op gelet is geworden.

Zondagmorgen vertrok naar P.W. een Qaickelftal met een vijftal invallers.

Ellenlange, naargeestige, de „jongens geheel