HET SPOETBLAD

aan hun lot overlatende" geeprekken waren dien dag aan de orde. Ja, men wist nog niet eens of men ze 's avonds zou afhalen. Het was immers toch verloren ? !

Maar zie, in iverJcehjJcheid hebben elf kranige roodzwarten velen beschaamd gemaakt, want ondanks hun nog steeds niet in vorm zijn en tegen alle mogelijke wetten en zedepreeken in, hebben zij een stuk werk verricht, dat voor een geheel volledig eerste Quick nog te zwaar werd geacht.

Hen namens velen een warme hulde brengen ? Het lijkt ons armzalig! Het spijt ons zeer dezen kamp niet te hebben meegemaakt, al was 't alleen voor de aangename zekerheid, dat het geroutineerde aanvoeren van Hans Blume hier zoo veel gedaan moet hebben, zonder de overigen ook maar iets te kort te willen doen. Ja, routine, wij zien het graag. Het optreden in de laatste twee competitiewedstrijden is overigens van dien aard geweest, men neme het ons niet kwalijk, dat de indruk van het fraaie G V.C. spel in Nijmegen weer etiekum verdwenen is, en we feitelijk toch maar weer het liefst hopen dat Quick kampioen wordt,.... eh, voetbal is voetbal,

Ook het 2e elftal deed een pleizierig ding. Het sloeg de U.D. reserve in eigen hol met 5—4. Een bewgs dat ze scoren kunnen. Nooit een slecht teeken.

N.E.C. kwam met een nederlaag thuis en verloor m Zutphen van Be-Quick met 1—3 wat zoo'n onmogelijkheid niet is, ja, wel eenigszins verwacht werd. Enfin, een volgende keer maar weer eens winnen.

Natuurlijk wacht men hier met spanning den verderen loop der competitie. C.

Uit Wageningen.

Al een heel stille dag voor de Wageningsche voetballiefhebbers, geen enkele wedstrijd, alleen Velox ging naar Apeldoorn bij Robur op bezoek.

Maar al waren de landbouwers zelf niet op het oorlogspad toch was het een zeer belangrijke dag voor hen, immers Quick, hun zwaarste concurrent moest het gevaarlijke P.W. in eigen hol gaan bezoeken en een gelijk spel zou de G.V.C.'ers goed te pas komen.

Maar het mocht niet zoo zijn. Quick heeft gewonnen en de kansen voor de groenwitten zijn er niet beter op geworden, wel heeft Quick een wedstrijd meer gespeeld en is G.V.C.'s doelgemiddelde nog beter, maar de G.V.C. moet nog naar Wilhelmina en de heeren hebben vaak een zwak voor uitwedstrijden. Door er alles op te zetten kunnen ze nog ver komen temeer daar Geul terugkomt en de voorhoede weder geheel als het vorige jaar zal zh'n, Zeker een aanwinst. Vol vuur moet van 't begin tot het eind gespeeld worden en geen tegenpunten mogen er komen, dan, ja, dan is een vierde Oostelijk kampioenschap in Wageningen niet onmogelijk.

Het terrein der reservers, die tegen de dito's Arnhemmers moesten strijden werd afgekeurd.

Velox werd door Robur met 4—1 geklopt, en we vreezen dat het nog wel eenige malen achtereen zal gebeuren, er worden eenige goede krachten gemist en naar ik verneem zullen ze ook niet meer uitkomen. W.

Uit de Koekstad.

Slechts weinig belangstellenden waren opgekomen om den wedstrijd tusschen de Quicken U.D.-reserves bij te wonen en het dient gezegd, de afwezigen hadden ditmaal geen ongelijk: de wedstrijd was in ée'n woord saai, echt U.D. II-achtig; na een voorsprong van U.D. wist Quick vóór de rust den stand op 3—1- te brengen, hoewel ze toen grootendeels met 10 man speelden. De 11e man bracht geen geluk aanvankelijk, want binnen korten tijd na rust was de stand 4—3 voor U.D.; toen hadden U.D.'s doelman en achterspelers een paar slechte momenten en de Quick-voorhoede wist er van te profiteeren door nog 2 punten te maken, eind dus 5—4 voor Qu ck. Quick speelde beter en fanatieker dan U.D., dat soms in z'n geheel stond te kijken hoe een bal gespeeld werd, in plaats van dat zelf te doen. Daarbij waren doelman en achterspelers en ook soms de middenspelers niet al te zeker, zoodat de Quickvoorhoede te veel vrij spel had. 'k Geloof dat er onder de jongere spelers van U.D. verscheidene zijn, die beter een plaats in dit elftal vervullen, dan sommige thans spelende, die nooit gelegenheid hebben te oefenen. Op deze manier beletten ze spelers, adspiranten in de toekomst voor het le elftal, waarvoor ze zelf toch nooit meer in aanmerking komen, zich te oefenen,

De bekerwedstrijd Go-Ahead—Haarlem ging niet door wegens onbespeelbaarheid van het terrein; echter wel die tusschen D.G.S. en V.V.S. Deze wedstrijd had een zeer spannend verloop; na een voorsprong van V.V.S. van 2—0 wist D.G.S. juist vóór tijd den stand op 2—2 te brengen en ook in de eerste verlenging juist vóór tijd op 3—3; in de 2e verlenging werd niet meer gedoelpunt, zoodat in den Haag overgespeeld moet worden.

U.D. I heeft een mooien oefen-middag ongebruikt voorbij laten gaan, maar grootendeels buiten haar schuld. Dusseldorf had een uitnoodiging gezonden, die aangenomen was, maar de heeren telegrafeerden toch nog af, waarschijnlijk omdat ze van een andere club eerder antwoord hadden gekregen. Pogingen in het eind van de week om nog een club hier te krijgen, faalden heLas; 't komt er anders den volgenden Zondag in Arnhem op aan, want verliest U. D. dat, dan is er niet veel kans meer om van de laatste plaats af te komen.

Uit Zutphen.

Toen mijn oude heer Tan Sr. buiten af ging en dus zweeg (zooals meer menschen zwijgen die buiten af gaan) heb ik hem moeten beloven het zaakje over te nemen en om den man een plezier te doen heb ik dat beloofd; maar beloven en doen zijn twee. Enfin het zij zoo.

Nu had ik gehoopt dat mijn eerste wedstrijd, dien ik te verslaan kreeg, zou zijn een aardige wedstrijd met mooi weer, een hoop publiek en een sympathieke club als tegen partij. Aber es hat nicht sollen sein. Het weer was nu niet bepaald aanlokkelijk om een middag op een voetbalveld te passeeren. Natuurlijk waren er daarom ook niet zooveel menschen en keek de penningmeester hoewel niet zuur, toch leelijk.