HET SPORTBLAD

A. KREYMBQRG & Co.

Hofleveranciers.

Hoofdmagaz-Amsterdam

Moderne Heerenen Jongenskleeding.

bg Quick speelde Romulus schitterend en meer dan dat. Zonder hem hadden de blauwwitten zaer zeker verloren. Klicks en Blankert verdedigden uitmuntend, doch trapten den bal wel eens wat al te ver weg, buiten het bereik van hun voorhoach. In de voorhoede valt niet veel verbetering te bespeuren. Cajus is nog altijd handig en snel, doch de overigen wsren matig en bovendien wel wat te licht. Vooral voor Japikse was zijn lichtheid een groot nadeel.

De overige wedstrijden.

H.B.S., zonder Hosselaar en Bar, ging bij hot gevaarlijke D F.C. op bezoek en keerde met een 4—2 nederlaag van den Markettenweg terug, een normale uitslug dus.

D.V.V. trok vol hoop naar Delft en werd, hoewel de Duinoorders in het veld geenszins de minderen waren van Thomee c.s. met 0—3 geslagen. De Delvenaren danken deze over* winning uitsluitend aan keeper Van den Bargh en Thomee.

V.CJ.C. behaalde weer eens eene overwinning en sloeg Bloemendaal met 3—0.

Met de nieuwe Haagsche derde klasser gaat het niet bijzonder goed; ditmaal werd R.V.C. met 6—1 door het Utrechteche D.O.S. toeslagen.

H.B-S. II speelde met Hercules II gelijk (2—2) en Quick II won met 4—1 van H.V.V. II.

Van den Schoterweg. Het is] niet bepaald mooi, maar toch heel gooi voetbalweer, met een tamelijke wind in de lengte over het veld, als scheidsrechter Rauch beginnen blaast voor o;,n wedstrijd Haarlem—Velocitas. Bij de Cadetten tal van nieuwe gezichten en daaronder, zooals beweerd werd, nog vrij veel invallers; combinatie als volgt: Vertin Britt Kerckhoff Tiel v.d. Nagel Boers Bijvoet Hemmes Kujjpens O rerakker Steenbergen Daartegenover Haarlem met één invaller voor S. Veen.

Philips J. Haak v. Erpecum Houtkooper Bakker A. Haak Healy Bouwmeester De Wolf Wilhelm Zeilinga

Het spel is dadelijk in volle gang en alle liniëa zijn in actie- Velocitas doet de eerste aanval, doch stuiten terug op Wolf, on zoowaar volgt Haarlem het gegeven voorbeeld, waarbij een goed geplaatst schot van v. Erpecum langs den paal snort. Het is den Cadetten heel goed aan te zien dat dit hun eerste competitie-wedstrijd is; het elftal vorm geen geheel, en al vergoedt hun vuur, waarmee ze werken, veel, het brengt hun toch niet waar ze wezen moeten. Haarlem ie daardoor zichtbaar sterker en hoewel in de voorhoede het samerspel nog lang niet puik is, is het voor de tegenstanders toch

te machtig. Door toedoen van v.d. Nagel, maar vooral door Britt, die telkens met zuivere, forsche trappen het gevaar keerde, wordt nog geruimen tijd staande gehouden, maar na een kwartiertje krijgt plotseling Houtkooper den bal vrij, talmt niat en zendt een hard schot in. De keepsr is er bij, maar via zijn handen gaat de bal echter óe< lijn. Beslist voor Haarlem een gelukkig punt, maar voor Houtkooper verdiend voor zgn snel en kordaat optreden.

Velocitas brengt het dan tot een corner maar Steenbergen behandeldt den hoekschop slecht, en de bal wordt weer* naar Velocitas helft getransporteerd, .waar een pracht voorzet van BAker niet benut wordt. Volgt hierop een typisch moment. Velocitas rechter wing drijft op; een voorzet zweeft voor doel; Zeilinga loopt iets uit, en redt magnifiek door den bal even boven de toeloopende spelers te wippen; het diag wordt meteen meegenomen, Houtkoo" per rent wilt voorbij, en met een harden schuiver deponeert hij het bruine monster in het net. Daar enthousiasme natuurlijk, ja, zelfs zijn de toejuichingen en aandoeningen zoo sterk, dat de roodbroeken er door bezield worden. Vlak na den aftrap toch, is de bal weer voor Velocitas goal; Jur Haak kronkelt zich om een paar spelers, en goochelt den bal met een mooien omhaal in hetzelfde hoekje van het net.J 3—0. 'Een ongekende voorsprong!

Jammer genoeg vinden de lui het voorloopig welletjes, en gaan een beetje slabakken. Velocitas weet natuurlijk als van ouds niet wat opgeven of verflauwen [ie, £en" werkt net zoo hard door, alsof er niets gebeurd is. Zeer z«ker hadden ze in deze periode dan ook een puaije kunnen halen, had niet Steenbergen éénmaal vlak voor goal te hard in willen schiet, n, waardoor nu de bal over ging, en waro er me t éénheid geweest in de aanvalslinie. Niets bijzonders valt dan voor rust te noteeren.

Na halftime is het eerste kwartier weer totaal voor Haarlem. Het begint met een hard schot van Jur Haak, dat de keeper nog net even weet te bewerken, maar vlak daarop komt er een hoog schot van Bouwmeester, waarbij Vertin talmt, en Philips slechts een klein trapje heeft te doen, om Haarlem's 4e punt te maken.

Nog bluft de pressie aanhouden, v. d. Nagel, Boers en Britt vallen op door hun kranig verdedigen, maar het gelukt niet den bal goed weg te krijgen. Te fel toch waren de roodbroeken, juist dit keer, op dat vijfde goabj'. En die komt ook tenslotte op reuzenmanier. v. Erpecum baant zich een weg, een klein tikje naar achter, en een geweldige kei van Jur Haak vliegt precies in het bovenhoekje. 5—0, Ze waren waar ze wezen wilden 1

Maar dan is het met het overwicht ook gedaan. Velocitas komt steeds meer en meer opzetten en wordt werkelijk een stuk sterker dan toen het spel begon. De linkerwing begint het eerst den half-back de baas te worden, en a's Overakker van verre de kans schoon ziet, ze~Jfc bij een prachtig schot in, dat voor Zeilinga ondhoudbaar, in de goal komt. Natuurlijk geeft hun dat wat meer vuur, voor zoover dat meer bij de cadetten mogelijk is en de geheele voorhoede gaat nu een woordje meespreken. Zeilinga wordt dan zoo in 't nauw gedreven, dat bij