m

HET SPORTBLAD.

zijn. De verdediging van D.F.C. werkte echter zoo meesterlijk, — speciaal van Hemert in het doel — dat V.O.C. geen enkel tegenpunt kon veroveren, waarbij Fortuna de V.O.C.-ers bovendien niet erg vriendelijk gezind was. Inderdaad schijnt D.F.C. in dezen vorm doorgaande, een der gevaarlijkschte concurrenten voor de eerte plaats te worden. Op het moment staat V.O.C, dank zij haar beter doelgemiddelde nog op de eereplaats.

Een andere verrassing was de groote nederlaag door Ajax op eigen terrein tegen Quick geleden, waarbij het wel eigenaardig was, dat de voorhoede der Amsterdammers, die tegen V.O.C. zoo faalde, thans zeer goed werk deed, tjrwijl ditmaal juist de achterhoede faalde.

De achterhoede werkte vrijwel als een zeef, Want elk schot der Hanenburgers in de eerste helft was raak. Het lag echter niet alleen aan den doelverdediger, die met wat meer routine wel bruikbaar zal zijn, maar ook het merkwaardig ontactisch spel van de backs en halfbacks, die een 4e of 5e klas spel te zien gaven, tenminste wat de eerste helft betrof. Men dient echter niet te vergeten, dat de beide Schoevaarts afwezig waren, wat natuurlijk een enorm verschil is.

Onderlinge geschillen waren oorzaak van Ajax onvolledigheid. Wij wenschen hierover thans niet verder uit te wijden, hopen slechts dat de les van Zondag de heeren wat wijzer gemaakt heeft; we vertrouwen dat we verder Verschoond blijven van vertooningen als op den jongsten Zondag.

We zouden tekort doen aan Quick, wanneer We niet het inderdaad keurige spel der Hanenburgers memoreerden. De voorhoede speelde zeer tactisch. In de middenlinie wordt Kollmann meer en meer een uitmuntend speler en in de Verdediging toont Blankert een bijzonder solied spel.

In Haarlem werd H.V.V. alweer geklopt, ditmaal door H.F.C. De Hagenaars misten John Heyning waarvoor echter Feith weer een meespeelde. De strijd was spannend voor het begin tot het einde en de 2—1 overwinning is een fraai stuk werk van Francken en de zijnen. Over een gedurende dezen wedstriid voorgekomen «incident" bij het nemen van een strafschop, bebben we reeds elders in dit blad onze opinie gezegd.

Haarlem doet dit seizoen weer wat we van Haarlem al zooveel jaren gewoon zijn, n.1. zeer lnconstant spelen. Na een mooie overwinning Volgt een flinke nederlaag en het gevolg is dat <*e Haarlemmers gewoonlijk met een flink aantal goals voor en tegen en een gemiddelde van

— zoowat in het midden van de ranglijst staan.

De Haarlem supporters zijn aan dergelijke Vorm-schommelingen gewend en na een sprekende nederlaag zooals b.v. de 5—0 tegen H.F.C., komt wel weer een goede overwinning, ween club waar regen en zonneschijn zoo geregeld ai wisselen, iets wat ook al weer z'n aangename zijde heeft.

Zondag had Haarlem weer een slechten dag bovendien waren ze onvolledig en dankbaar Profiteerde H.B.S. hiervan om met 4—0 te binnen, wat overigens nog al geflatteerd was.

De stand der Westelijke le klasse is nu :

doelp.

gesp, geir. gel. vérl. punt v. t. gem.

V.O.C. 4 8 0 1 6 10—3 1.50 D.F.C. 4 3 0 1 6 11-8 1.50 Sparta 3 2 0 1 4 6—3 1.83 H.F.C. 5 3 0 2 6 12—9 1.20 H.V.V. 5 2 1 2 5 11-10 1.— H.B.S. 5 2 1 2 5 9-10 1.— Haarlem 4 2 0 2 4 9—12 1.— Quick 5 1 2 2 4 9—9 0.80 Velocitas 1 0 0 1 0 2—5 0 — Ajax (A.) 4 0 0 4 0 4-14 0.—

In de Westelijke tweede klasse A ging de met spanning verwachte V.V.A.—Blauwwit 'ontmoeting niet door. Alleen wist V.U.C. hier een flinke overwinning op Eio te behalen.

Afd. II B zag weer een nederlaag van A.F.C, dat van D.V.V. met 3—1 verloor, terwijl Xerxes door een 1—0 op D.V.S. haar ongeslagen record handhaafde. Concordia wist nu van het Leidsche Ajax te winnen en wacht slechts op een falen van Xerxes om bovenaan te komen. Achilles behaalde eindelijk haar eerste overwinning door het Gorcumsche Unitas met 2—1 te slaan.

In 2 C blijft Victoria hopeloos falen. Nu bezorgden ze R.A.P. haar eerste overwinning.

Na afloop weer eens een relletje, daar het opgewonden publiek den scheidsrechter — de heer De Groote — minder aangenaam behandelde, waaraan de politie zelfs te pas moest komen, 't Is wel eigenaardig, dat juist dezen heer iets dergelijks al meermalen is overkomen.

Volharding deed goed werk door Kampong met 1—0 te slaan, een overwinning waarin de secretaris der Nederlandsche elftalcommissie, wiens omvangrijke gestalte het doel van Volharding weer eens vulde, duchtig de hand gehad heeft.

Ondanks de geweldige plasregens en den ontzettenden wind werden toch iu het Oosten bijna alle vastgestelde wedstrijden gespeeld. Slechts de terreinen van G.V.C. en Be Quick konden niet het overvloedige hemelwater verduren.

G.V.C.'s veld werd tijdens den wedstrijd afgekeurd, zoodat P.W., dat nog steeds zulke lieflijke herinneringen van de vroegere reizen naar Wageningen bewaart, ook thans weer eens voor de zooveelste keer een vergeefsch uitstapje naar de landbouwersstad maakte. Intusschen niet zoozeer voor P.W., maar vooral voor de G.V.C.ers zeer onaangenaam, daar zij reeds met 3—0 de leiding hadden. Of ze 't den volgenden keer ook zoo ver zullen brengen ?

Wilhelmina verrichte kranig werk door U.D., dat tot heden zulk een succes had, met 2—1 naar Deventer terug te zenden. Toch heeft deze uitslag ons niet erg verrast; TJ. D. is in Den Bosch bijna nooit overwinnaar geweest, zelfs het beroemde kampioensjaar maakte hierop geen uitzondering. Intusschen blijkt meer en meer dat de Bosschenaren toch lang niet zoo zwak zijn als in den aanvang van het seizoen werd gedacht.

Grooter verrassing was voor ons de overwinning van Quick op Vitesse, vooral als men nagaat dat de rust met blanke score inging en Vitesse toen het voordeel van den wind kreeg.