HET SPORTBLAD.

zien nadat de scheidsrechter van diverse Oostenrijksche officials een reprimande voor zgn zwak optreden gekregen heeft. Het blijkt evenwel niets gegeven te hebben, want onmiddellijk krïgt Swift een dusdanige trap dat bij onder protest htt spel staakt. De scheidsrechter stuurt den bedrijver van deze wandaad het veld af, masr constateert direct onder een luid gefluit van 'c Oostenrijksch publiek, dat vrijwel in z'n gebed Ajsx gezind is, dat van der Lee hands maakt. Een beslissing waar weer niemand mede ingenomen is, daar v. d. Lee onopzettelijk het leder aanraakte. Ziegeler leunt kalm tegen den paal terwijl de raid-voor onder een luidruchtig geloei en gifluit doelpunt 2—0.

Dan komt echter het incident van den dag. Ajx aanvoerder speelt een bal maar etn voorhoedespeler btormt toe en komt met een woesten sprong op v. d. Lee's knie terecht.

Met een schreeuw valt de laatste neder. Het blijkt gelukkig goed afgeloopen te zgn, maar de Hollanders hebben van een dergelijke wijze van voetbalspelen genoeg en men besluit het veld te verlaten.

Het publiek is met deze zienswijze geheel ingenomen en komt het ons voor dat Weener Sportclub niet bepaald de favorite van het Weener publiek is. Nog wordt getracht Ajax verder te doen spelen wat evenwel geen succes heeft dasr wij met onze omni-bus zoo spoedig mogelijk naar ons hotel terugkeerden Verschillende Eagelschen op het veld aanwezigen ook Kirwan, waren van oordeel nog nooit een dergelijke combinatie gezien te hebben.

Niettegenstaande dit onaangename verloop bood de Weener Ass. F.C., let wel: niet Weener Sportclub, aan Victoria Berlin en aan Ajax 's avonds een banket aan en werd deze kwestie in diverse speeches besproken en was het reeds middernacht toen dit banket geëindigd was. Den volgenden dag werd de terugreis aanvaard en na een genoegelijke reis waarbij alle bijzonderheden nog eens de revue passeerden kwam Ajax in goede conditie Woensdagmorgen te 12 uur aan het Centraal Station aan.

Ten slotte een woord van dank en hulde aan Ajax voorzitter, den organisator van deze toer, die zorgde dat het ons aan niets ontbrak waardoor deze toer als een onvergetelijke in de analen van Ajsx kan worden neergeschreven.

Jankeltje.

Van de Prinsenlaan.

De Zwaluwen—Queens ParJc. 'k Dacht in de laatste Spartawedstrgden het kruit van mijn enthousiasme verschoten te hebben, en ik stapte naar het veld der kampioenen ijzig kalm, plichtmatig, ernstig zooals het den verslaggever van „Het Sportblad" betaamt, 'k Was nog in de reactie van den Sparta—Aj axkamp.

M'n trouwe metgezel en assistent bleef thuis, omdat de wedstrijd tusschen dat „zoodje" eri Queens Park al van heel weinig belang was.

't Kan raar loopen! Deze ontmoeting, die feitelijk maar voor heel weinigen éenige bekoring had en die de meeste toeschouwers eigenlijk alleen maar kwamen bijwonen om het spel der opgekamde Schotten te bewonderen, is er een gebleken te zgn die ik zonder aarzelen rangschik onder de allerbeste, die ik gedurende dit seizoen heb mogen observeeren.

Van het begin tot het einde spannend en goed spel van het „zootje" om bijwijlen van te watertanden !

Blöte had eenige benauwde oogenblikken te doorstaan, toen bij den aanvang bleek, dat er maar 10 zwaluwen waren komen aanvladderen. De ontbrekende elfde, Boutmy, moest toen vlug door een ander vervangen worden en de rustig op de tribune zittende, niets kwaad vermoedende Bronger, werd op staande voet in Zwaluw gemetamorphoseerd.

Eerst om bg half vier werd het heele stel losgelaten.

Er zijn groote mannen geweest, die beweerd hebben: „als ja een goed Engelsch team het eerste kwartier kunt houden, win je". Deze groote mannen hebben het bij dezen wedstrijd weer eens aan het rechte eind gehad en inderdaad is er voor deze bewering veel te zeggen.

De Schotten begonnen met overdonderend op te treden en in de eerste 5 minuten had Göbel zeker al een bal of tien te stoppen gehad. Het zag er zoo naargeestig uit, dat ik tot een naast mij zittend hoogwaardigheidsbekleeder van den Bond opmerkte: ,,'t wordt een inmaakpartijtje, de kwestie blijft met hoeveel ze er in gaan."

De Schotten kopten en schoten zoo makkelijk, beheerschten het spel zoo volkomen en het gedoe van sommige verdedigers der Zwaluwen was zoo zenuwachtig, dat alles mijn opmerking volkomen wettigde.

De eenige fout, die de bezoekers in den aanvang maakten (later bleek het hun groote fout te zgn) was het schieten van te grooten afstand, wat natuurlijk tegen een doelman van de klasse van Göbel absoluut verkeerd is. Hadden de schutters in deze eerste periode wat meer nog „gespeeld" voor het Hollandsche doel, zeer zeker ware het succes voor hen niet uitgebleven.

Waren de Hollandsche voorwaartsspelers in het eerst vrijwel werkeloos gebleven, een pittige uitval van den linkervleugel bewees na een kwartiertje spelen, dat ze er wel degelijk waren.

Vos en Francken zgn twee verbazend actieve spelers; ze hebben beiden iets overrompelends in hun optreden, dat zoowaar den meest doorkneeden achterspeler de doodstuipen op zijn lijf jaagt. Heerlijk zooals ze dien dikken Schotschen achterman soms in de luren wisten

GRUNO

Rijwielen.

Betrouwbaar - Licfitloopend - Prachtig afperkt

De nieuwe luxe prijscourant voor 1912 woidt aan belangstellenden gratis toegezonden Naam). Venn. RI1WIELENFABRIEK „GRUNO", WINSCHOTEN.