HET SPORTBLAD.

CONSTANTIN-CIGARETTEN.

Bijzonder aanbevolen merken:

cojtstaxtiïï x©. sa 1 ct. beyoxnah i%ct.

COXSTASTIX Mo. 84 ,S C*. COJfSTASTIS Mo. 85 ,S7SC*.

Importeurs : W1XM3M lil V S1I S «& €o. - Eindhoven.

Het beste deel van de Ajax-ploeg was de middenlinie gevormd door Sluyters, Joop Pelser en Terwee. Dit drietal hseft onvermoeid en wat de laatste twee betreft ook heel tactisch gewerkt. Zij waren het, die steeds weer 't spel naar de helft der gastheeren verplaatsten. De voorhoede is 'n echte Amsterdamsche voorhoede, d.w.z. in 'i veld aardig spelend, voor doel zwak. De midvoor Broekman blonk hier uit, terwijl de beide nieuwelingen op de binnenplaatsen, de gebr. Lucas, zich weer handige spelers toonden, wier spelopvatting toch te klein is, om ooit werkelijk prima voorhoedespelers te worden. Bos als rechtsbuiten speelt nog te slap, te angstig, maar evenals z'n partner op den anderen vleugel, die zeer goede momenten had, zal hij 't wel leeren.

Nogmaals, Ajax is me meegevallen! Als men bedenkt, dat van het elftal van het vorige jaar slechts Ziegeler, Joop Pelser en Broekman over zgn, terwijl alle sterren verdwenen, dan valt de prestatie zeer mee. Aan de genoemde drie Blauw Witters heeft Ajax bruikbare spelers en behalve captain Schoevaart, die van de oude garde is, zijn de overige spelers uit de lagere elftallen gerequireerd. Wanneer er nog wat meer schot in den aanval komt, dan voorzie ik een ongeslagen kampioenschap van de roodwitten.

Een volgend maal eens iets over de andere afdeelingen. NEVOH.

Van de Prinsenlaan.

De eerste nederlaag.

Sparta-H.P.C. 3-4.

Ik ben weer heelemaal over m'n somberheid heen. Dergelijke stemmingen duren bij mij nooit lang. Licht en donker wisselen in m'n binnenste met groote snelheid. Het is zooals ik zei tegen de beeldschoone refugiée, die ik op m'n kasteel huisvesting verleen: „ik ben een man van het oogenblik". En ik stal een kusje van hare rozelippen.

'k Heb nog een andere vluchtelinge in huis gehad. Mopsneus en sproeten. Niks gedaan. Ze is al weer terug. Het vaderland riep haar.

Met m'n edele gast ('t blijkt 'n waschecht Baronesje te zgn!) ben ik naar de „Avenue des Princes" geweest. Ik spreek tegenwoordig Fransch als een gieter; alleen m'n vloekjes big ven Hollandsen.

De tribune bij Sparta was goed gevuld. Iedereen had z'n vluchteling meegebracht en dat gaf veel vertier rond het veld.

Ik ben big, dat al die vreemde menschen zoo'n mooien boeienden wedstrgd gezien hebben.

We hebben er eer mee ingelegd. Het is jammer, dat de roodwitten niet gewonnen hebben: wat hadden we anders een enorme geestdrift bg onze gasten kunnen waarnemen. Ze waren nog Spartaanscher dan de Spartanen zelf.

De H.P.C.'ers verschenen met verschillende invallers. De Francken's ontbraken op het appèl. De linkervleugel werd thans gevormd door Breda Kolff en Dolf Bouvy. De spilplaats werd bezet door Nico Bouvy. De „Amateurs" speelden uitstekend voetbal. Vooral Nico Bouvy als spil vertoonde een goede partij. Deze 3 oud D.F.C.ers zgn ontegenzeggelijk een groote aanwinst voor H.F.C, dat met de Francken's compleet, een goeden gooi naar het kampioenschap kan doen. Toch vreezen we, dat er tegelijk voor good old H.F.C. een verlies te boeken zal zijn. Zal zij haar eigen spel type, het karakteristieke in haar optreden, waarover we ons nu al zoovele jaren telkens als we haar terug zagen, verheugd hebben, ongerept kunnen bewaren? Zal zij de nieuwe spelers van deze hare traditie geheel kunnen doordringen, zoo als zij het altijd hare jonge spelers heeft kunnen doen? We hopen het oprechtelijk voor de sympathieke Withemden.

De thuisclub miste ditmaal de Eorver, Klip en v. d. Wolk.

Ook de Haarlemmers hadden verschillende invallers. Dat zal het heele seizoen door een voortdurend gesukkel blgven met die mobilisatie ploegen. Een prachtjaar voor eerzuchtige reservelingen.

We hadden Ejjmers voor scheidsrechter. Hij genoot de eer van eenige luidruchtige demonstraties van de zijde der gekooiden. Hij doorstond als een held. Een goed scheidsrechter, vergist zich wel eens, maar bewaart z'n prestige. Dat is 't wat we in een goeden arbiter verlangen. Een mensch is een mensch en we zgn geen van allen onfeilbaar.

Over het geheel genomen is H.F.C. in dezen wedstrgd de superieure ploeg geweest. Ze speelde beter voetbal dan de Spartanen, vormde een beter geheel. De achterspelers B. Verwey en Oei deden keurig werk, de vleugelhalfs waren voldoende. Den spil noemden we al. In de voorhoede deed de rechtervleugel onder voor den linker. Looyen is nog geen eerste klasse speler en Seignette is alleen maar een puike doorzetter, dwars-door-alles-heen type, geen fijne speler. Laan heeft z'n schot. Breda Kolff en D. Bouvy zetten we al in 't zonnetje. De laatste beeft nog altijd last van leeljjke-gezichtentrekken ; ik krijg altijd den indruk, dat hg zich het meest onrechtvaardig behandelde schepsel van de wereld vindt. Niet aan toegeven. Ziet hier dus het heele Haarlemsche elftal op den