HET SPORTBLAD.

tegen spelers als Dee Kessler en Thomee wel Wat zeggen wil. Hij onthemde zich echter van het nemen der doelschoppen, daarvan heeft bij absoluut geen kaas gegeten.

Het spel der overige Hanenburps^he spelers 13 geen afzonderlijke bespreking waard. Zij allen hebben het hunne tot het succes bijgedragen, «looste n wd het meest, doch ik moet bier tegenover etJler, dat door dezen speler ook verschillende kansen verloren gingen, doordat hij herhaaldelijk tegen den buitenspel-regel zondigde. En voor een eerste klassp$ler zijn dit fouten, Welke zwaar aangerekend dienen te worden.

Het elftal van H.V.V. was op volle sterkte. Be groote Haagsche voelde zich blijkbaar niet Zeker op de Duinoordsche zandgronden. Zelfs Mundt was dit maal weer van de partij en, het dient gezegd, door zijne aanwezigheid werd de tniddenlinie terdege versterkt. Reeds bij vorige gelegenheden heb ik uitvoerig mijne meeting over de geelzwarte ploeg gezegd, zoodat ik daar naar thans gevoegelijk kan verwijzen.

De leiding van den wedstrijd was toevertrouwd aan den heer Eymers, die zich op uitnemende wijze van zijne taak kweet.

De opstelling der elftallen was als volgt:

Quick: De Frenne d., Lebbe en Orolleman »., Mennes, Bosscbart en De Lange m., Joosten, Smi s, Lesoeur, Heim en Klicks v.

H.V.V.: Van Weel d., Feith en Van Legden a., de Serrière, Mundt en v. d. Nagel m., Kuntze, Thomee, Dee Kessler, Boelie Kessler en Noorduijn v.

Het lot is H.V.V. gunstig en haar aanvoerder kiest eerst het voordeel van den vrij krachtigen Wind, welke ongeveer van doel tot doel staat.

De eerste aan\al komt van de zijde van Quick en reeds dadelijk moet v. Weel handelend optreden om den stormloop van Smits en lijn mannen af te slaan. Het blijkt dat Quick de overwinning aan haar oudere zuster niet cadeau zal geven. De achterhoede van H.V.V. is echter veel beter op dreef dan in den wedstrijd tegen Sparta en doorstaat met succes de pittige aanvallen der Hanenburgers.

Aan de overzijde worden bij regelmatige tusschenpoozen aanvallen op de Fretne's doel ondernomen, welke echter weinig gevaar opleveren, doordat het schieten der geelzwarte Voorhoede bepaald slecht is. Bovendien wordt door het handige spel van Bosschart 't samenspel der tegenpartij telkens gebroken, terwijl Lebbe en Orolleman er voor zorgen noch aan Thomee, noch aan Dee Kessler kans te geven tot schieten.

Door een klein ongeval van de Serrière, Waardoor deze enkele oogenblikken op halve kracht speelt, krijgt Joosten gelegenheid eenige 'öelle rennen te ondernemen. Diens voorzetten leveren meermalen bepaald gevaar op voor het •loei van H.V.V. en Feith en v. Legden moeten fcich dan geheel aan den strijd geven om te yoorkomen, dat Quick de leiding zal nemen.

Plotseling krijgt Lesoeur den bal vrij en 'eeds meenen we het eerste punt te kunnen jjo'eeren als van de Nagel, juist op de doellijn, bet leder van richting doet veranderen en zoodoende een zeker punt voorkomt.

Deze tegenslag heeft geen gunstigen invloed °P het spel der blauw-witte voorhoede. Er

komt een periode van slapte, waarvan H.V.V. gebruik maakt om een beleg voor het Hanenburgsche doel te slaan. Doch ook daar staan de verdedigers pal en betwisten aan de tegenstanders eiken voet gronds. Tallooze schoten vliegen over en naast het doel en slechts enkele malen moet De Frenne een goed gerichten bal wegwerker. Kuntze knoeit formidabel en Boelie zoekt het doel meters te hoog, terwijl Dee Kessler en Thomee zoo goed als geen kans krijgen om aan hunne bewakers te ontsnappen.

Bij een van de vele slechte doelschoppen, welke door Orolleman worden genomen, krijgt Dée Kessler op enkele meters van het onbewaakte doel den bal. Zijn schot kaatst echter tegen den zijpaal en zoo ontkomen de Hanenburgers op gelukkige wijze een tegenpunt.

Ongeveer tien minuten voor de rust krijgt Noorduyn na een schermutseling met Mennes en Lebbe den bal vrij en plaatst dien met Wiskundige zekerheid voor de voeten van Dee Kersier, die hem heel listig tusschen de beenen van eenige Quick-menschen door in het Hanenburgeche doel schiet (0—1) H.V.V. blijft in de meerderheid, doch zij weet daarvan niet het gewenschte gebruik te maken.

Na de rust, met den wind in de rug, hebben de Hanenburgers het beste deel van het spel Hun aanvallen zijn vurig en pittig. Zg worden door Smits geleid, die het spel met veel tact verdeelt. Succes blijft echter uit. De lichte voorhoedespelers hebben het hard te verantwoorden tegen de massieve achterspelers van H.V.V. Daardoor raken zij zichtbaar vermoeid, hetgeen tengevolge heeft dat het spel zich meer naar de andere helft van het veld verplaatst.

De verslapping van den Hanenburgschen aanval duurt echter kort. Dan zwermen de vlugmenschen weer om het doel van Van Weel. Eindelijk hebben zij succes. Een door Smits handig doorgegeven bal wordt onverwacht door Lesoeur ingeschoten en de partijen zgn weer op gelijken voet. (1—1).

Dit moedigt de Hanenburgers aan. De achterspelers van H.V.V. beginnen ruw te spelen, waartegen Eymers met de noodige gestrengheid optreedt. Een vrije schop, even buiten het fatale gebied levert niets op. Doch enkele minuten later wordt eene overtreding begaan, binnen de beruchte lijnen en de daarvoor aan Quick toegestane strafschop wordt door Smits in een doelpunt omgezet. (2—1).

Quick raakt dan zichtbaar vermoeid en legt zich hoofdzakelijk op verdedigen toe. H.V.V. komt overdonderend opzetten en fel zijn de schoten, welke Dee Kessler en Thomee op De Frennes doel richten. Succes blijft uit. Serrière krijgt nog een kans om gelijk te naken, doch de bal vliegt rakelings langs den paal. Groot is dan de opluchting bg de Quick-aanhangers als Eymers het einde aankondigt. Dan stormen zij over het veld en brengen aan Bosschart en zijn mannen eene welverdiende ovatie.

Jan van den Haag.

Brieven uit de Merwestad. Het voetbalmaal, dat ons Zondag op den Markettenweg werd toegediend, had 'n gekruid bgsmaakje; misschien was dat de magneet, die de Dordtsche jongens zoo krachtig had aawge-