HET S P O

prettige geest heerscht van samenwerking in het belang der Vereeniging. Braaf zool

Ik heb een groot gedeelte van den wedstrijd tegen H.B.S. bijgewoond. De Roodzwarten wonnen met 2—0, een uitslag, dien ze zekerlijk verdienden, al stond het spel vrijwel voortdurend op laag peil.

De voorhoede van V.O.C. is het zwakke punt.

Er zitten een paar goede spelers in, Jan v. i. Sluis is een soliede kracht en ook de vleugelmenschen, de snelvoetige Hörburger en de luchtige Brand mogen er wezen; maar het verband met de binnenspelers, de combinatie, lijkt op niets.

Nu is het waar, dat de voorhoede 2 nieuwe spelers bevat, die natuurlijk nog ingespeeld moeten wordtn, terwijl de eene Hörburger — wie is het nu: Anton of Arnold? — op een hem vreemde plaats heeft te manoevreeren.

De middenlinie is niet kwaad. Dr. Stenger verstaat het vak in de punt jas en de andere Hörburger heeft waarachtig onzen lof ook niet meer noodig. De spil Herman Rogman is een clever boy, ik merkte hem in vroeger jaren bij Sparta al op als een speler, die letterlijk en figuurlijk met z'n hoofd werkt. Alleen moet hij oppassen niet in peuterwerk te vervallen. Overigens een speler type Bok, die in z'n spel nog wat van dien geestdrift behoeft, en van wien V.O.C. op den langen duur welgenoegen zal beleven.

De achterhoede Bronger en N. van Prooye is heel goed. Beide spelers trappen ferm en raak en ze werpen zich onvervaard in den strijd, vooral Bronger had er z'n oog in. Zoo spelend vormen deze 2 een uitmuntend backpaar dat in ons land moeilijk zgn weerga vinden zal.

Onder de lat Hagen. Van hem heb ik, geloof ik, al dikwijls veel kwaad gezegd. Hij kan, om zoo te zeggen, niet keepen, doch hij weet de ballen er uit te houden en daarom heeft V.O.C. gelijk hem te handhaven als een harer beste medewerkers.

Heel wat beter zóó een, dan een doelman die stijlvol de ballen passeeren laat.

Van den wedstrijd zelf lust het mij niet u veel te vertellen. Dat was hij eigenlijk gezegd niet waard. Je zat er bij zoo koud als een botje, alleen op het laatst kregen we een beetje sensatie te genieten. Toen werd er goed doelverdedigd bij H.B.S. en toen verknoeiden de jongelui in de V.O.C. voorhoede kansjes, die ze zoo voor het grijpen hadden.

Bij H.B.S. waren er nogal onbekende gezichten. Piet Valkenburg liep langs het lijntje zijn elftal aan te moedigen. Waarom deed bij zelf niet mee. Ze konden 'm bg de Hagenaars best gebruiken.

Boutmy beviel me niet erg, mogelijk was hij niet in conditie of kreeg bij in het begin van den wedstrgd al een blessuur, maar feit is het, dat ik 'm maar middelmatig vond, een schaduw van den speler uit den slag van Houtrust. Ook was zgn spel me te massief met opzettelijk misbruik van lichaamskracht.

Toen Jan v. d. Slugs hem eenmaal wat on-

R T B L A D. 21

zacht geduwd had, blonk het wraakvuur in Joopie's oogen en telkens moest v. d. Sluijs er aan gelooven. Hg zocht 'm geregeld op. Niet meer doen Boutmy; 't ontsiert je spel en ook op het voetbalveld behoort de Christelijke deugd van zachtmoedigheid beoefend te worden!

Synja vond ik een prachtig speler. Rwiek en bij de pinken. Elftal-commissie houdt dat heer in de gaten! Materiaal, mannen, materiaal 1

Materiaal was er ook te vinden bij Alting Sieberg en bij Denis. Ze zaten er op als de bok op de haverkist en ze zgn geestdriftig als de besten.

Bouman in z'n ouderwetschen stijl speelt verdienstelijk en is een gevaar voor elke achterhoede, maar hij had in den dokter toch zijn meester te erkennen.

Het jongmensch, dat bij H.B.S. aan den rechterkant backte, maar wiens naam me thans ontschoten is, trapte zuiver en had er wel oog op. H.B.S.-trainer let op dat ventja ; heusch, hij zal 't leeren.

Heb ik u al gezegd dat de zwarte Hagenaars met 2—0 aan het kortste eindje trokkea.

Ja?

Inderdaad ?

Dan vraag ik U verlof er thans uit te scheiden.

Er is een pachter om mij te spreken. .

Jan van Buiten,

Uit Dordrecht.

D.F.C—Ajax 6-1.

Drommen menschen hadden den weg naar het D.P.C.-terrein ondernomen om getuige te zgn van de opening van het seizoen voor de thuisclub,

D.F.C. komt uit met het competitie-elftal van de vorige seizoen wedstrijden met Jan van Breda Kolff als rechtsbuiten in de plaats van Nico Bouvy, Chris Sunderman, voor de eerste maal spelende na zijn ongeval, stond op de middenvoor-plaats. Flip Koopman vormde met Aat Kleya den linkervleugel,

Aj»x brengt in het veld Zieglar, öiliesen, Swartouw, Pelser Sr., Schoevaart Jr., Fortgens, Pelser Jr., Brokman, Prins, Hartigh en Buwalda.

Precies twee uur fluit Tromp voor den aftrap. Lotsy wint den opgooi en verkiest te spelen tegen zon en wind ie- Het Iaat zich in den beginne aanzien dat D.F.C. met gemak winnen zal en dat Aj »x niets in te brengen zal hebben. De aanval is bg de rood-witten en voortdurend dreigt er gevaar op het Amsterdamsche doel. Een mooie doorbraak van Ajax, besloten met een prachtig, voor v. Hemert onhoudbaar, scherp schot, geeft echter aan Aj»x de leiding. Waar oogenblikkelijk daarop van Tricht het veld moet verlaten, gaf dat te denken. Zijn kniekwaal stelde hem niet meer in staat om door te spelen en vermoedelijk zal het ook geruimen tgd duren eer D.F.C. hem weer in de gelederen zal hebben.