HET SPORTBLAD

SPBÜYT HILLEff & Co., Arnhem.

Het beste en goedkoopste adres voor verbandkisten en artikelen voor eerste hulp bij ongelukken

VERBANDKISTEN, samengesteld zooals gewenscht, in alle prijzen

scbe trainers dat eigenaardig noemen, is nog even bewonderenswaardig. Ook thans liet hij meermalen duidelijk zien, dat een klein trapje vaak meer succes heeft — voor het elftal tenminste — dan een verre trap naar de vijandelijke backs. De middenlinie begon volledig, maar al spoedig raakte Boutmy op halve kracht, zoodat we hem buiten bespreking moeten laten: De Korver speelde weer een merkwaardige partij voetbal, al zou men misschien van 'n spil wat meer openen van het spel mogen verlangen. Dat hij dit niet altijd deed, maar steeds het binnentrio aan het werk zette, is echter het eenige, wat op z'n schitterend spel zou zijn aan te merken. Bouman werkte hard en verdienstelijk, maar toch zien we dezen D.F.C.'er liever als back.In de voorhoedo deed Westra van Holthe veel goed werk, bij is een speler van het type de Groot en die kunnen soms voor verrassingen zorgen. In de tweede plaats noemen we Vos, die een zeer actieve partij voetbal liet zien. Aan hem zal het niet liggen, wanneer onze voorhoede Zaterdag geen doelpunten maakt.

Buitenweg was ditmaal bijzonder handig, maar z'n schot liet af en toe nog al te wenschen over. Van der Wolk speelde als altijd een behoorlijk partij voetbal.

De opstelling voor Zaterdag is op dit oogenblik nog niet geheel zeker. Wel is de waarschijnlijkheid groot dat de Groot zal kunnen spelen terwijl ook Boutmy wel weer in orde zal zijn, zoodat het elftal vrij zeker geheel volledig zal spelen. Het is echter niet onwaarschijnlijk dat Bouman en Wijnveldt de achterhoede zullen wat vormen terwijl Bossthart, De Korver en Boutmy in het midden komen, een verandering, die naar onze meening een verbetering zou zijn.

Onze kansen.

Vrijwel algemeen schijnt de meening te bestaan dat we een dikke nederlaag zullen ondergaan en zoo lang heeft men allerwege al verkondigd dat we zullen verliezen, dat we niets anders kunnen doen dan verliezen en dat het zeer zeker een zware nederlaag zal worden, dat zelfs enkele van onze spelers al volkomen in de nederlaag berusten.

Inderdaad de beste manier om een wedstrijd al te verliezen voordat men nog op het veld is. Gelukkig hebben we echter nog spelers, we noemen slechts Bouvy, Boutmy, Bouman en Jan Vos, als enkele van de grootste enthousiasten, die van een geheel andere meening zijn en die zich straks met een vasten wil om hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen, in den strijd zullen werpen.

We hebben in Stockholm gezien wat enthousiasme vermag en Houtrust heeft ons geleerd dat we ook wel de capaciteiten hebben. We

willen volstrekt niet beweren dat we zullen winnen — Engeland heeft met eigen terrein en eigen publiek een grooten voorsprong — maar wat we wel wil zeggen is dat onze kansen niet zoo absoluut hopeloos staan als men het algemeen wel doet voorkomen. Ook wij verwachten geen overwinning, maar tot de onmogelijkheden rekenen we een zege of een gelijk spel niet. Het woord is thans aan onze spelers. Good luck!

De wedstrijden van Zondag waren hoofdzakelijk tweede en derde klas wedstrijden. Slechts 2 eerste klassers kwamen in het veld n.1. Haarlem en Tubantia voor den beker, waarbij nu een spannenden strijd Tubantia afscheid van de verdere bekerwedstrijden kon nemen. Toch hebben de Oostelijke eerste klassers zich kranig geweerd, waarvoor ze zeker hulde verdienen.

In de Westelijke 2e klas A schijnt Concordia op stap het kampio. nschap te winnen. De club ven Jan Thomee beeft ten minste thans de helft van haar programma afgewerkt en is alleen in den openingswedstrijd over een der zwakkere clubs gestruikeld. In de B afdeeling verraste Neptunus door aan Blauw-Wit een punt te ontnemen, wat niet wegneemt dat Blauw-Wit gemakkelijk de eerste plaats blijft bezetten, terwijl er nog geen enkel punt tegen dit elftal is gemaakt. Wat meer productiviteit der voorhoede schgat hier zeker gewenscht.

In de C afdeeling was de 4—0 van D.E.C. op Allen Weerbaar te Bussum een merkwaardig resultaat, maar nog meer verrastte de noderlaag van het ongeslagen Hercules tegen E.D.O. te Haarlem.

Ook hier schijnt anders voor Hercules geen gevaar te zijn, want V.V.A, dat men tot nu toe als een der greotste concurrenten beschouwde, schijnt ongevaarlijk te blijven en slikte tegen Kampong haar 3a nederlaag.

In het Oosten werden de leidende clubs geslagen. Wageningen moest met 2—1 te Velp het onderspit delven, maar heeft nog voldoende voorsprong om zich op de eerste plaats te handhaven. Be Quick kan ook maar niet op het goede pad blijven en moest met 2—2 te Nijmegen de punten deelen. In de andere afdeeling werd No. 1 Herakles op afdoenden wijze door H.V.G. te Amersfoort geslagen en daar het Kampensche Quick met 6—2 van haar Amersfoortsche naamgenoot won, namen de militairen de plaats van Herakles in.

Z.A.C. klopte haar stadgenoot P.E.C. met 3—1, in welken wedstrgd Mr. Gratama weer eens de voetbalschoenen aantrok, zoodat we eindelijk weer eens 'n actief voetballer in het Bondsbestuur hebben.

In de Zuidelijke A-afdeeling behaalde N.A.C. weer een overwinning daar Zeelandia Vooruit