HËT SPORTBLAD.

de looping the loop verrichtte van de buffetjuffrouw tot den portier.

Toen 't mijn tijd werd heb ik H.J.O. de leiding overgedragen. Da hanen kraaiden al toen ik de trap opstommelde. Ik moest me met de badkamer tevreden stellen, want Buskop lei met 'n stuk borstplaat in z'n eene en de spelregels in z'n andere hand nog in m'n bedstee.

We hadden hem blijkbaar vergeten.

De. van Sta*eben.

Van spelers en kijkers. Omstandihheden dwongen mij enkele wekeu de pen te laten rusten, en wtar er de laatste week van Wilhelmina weinig nieuws te vertellen valt, wil ik de laatste wedstrijden nog even de revue laten passeeren. Het allereerst de vriendschappelijke wedstrgd Wilhelmina— Vitesse die integenstelling van wat gewoonlijk bij Wilhelmina bij dergelijke ontmoetingen plaats vindt, 'n prachtigen strijd te zien gaf in je beste oostelijke le klas vorm, en waar Wilhelmina toonde, zoo noodig, nog op 't zelfde peil te staan als de Oostelijke leiders. De daaropvolgende ontmoeting in Nijmegen, gaf daar een zekere depressie, èa veroorzaakt door onvolledigheid èn door pech, 'n nederlaag, die daar aan weer even hard deed twijfelen. Toen kwam de „Big match" „Willem II", 'n forsche eerlijke strijd, waarin de Tilburgers uiting geven konden aan langjarige, mijns inzienp, niet geheel gerechtvaardigden ergernis, en waarin door het stellen van vurig onverzettelijk werken tegen betere techniek, de puntjes eerlijk gedeeld worden.

Ook in Breda werden de puntjes gedeeld, al was dit dan misschien niet eerlijk. De militaire macht was sterker, maar 't wil niet vlotten met voorhoede en schot, daarbij weerde (revers zich zoo meesterlijk dat 'n gelijk spel 't gevolg was, niet verdiend maar gaarne geaccepteerd door de Kanaries. De Sinterklaasweek bracht ons al 'n heel aardige verrassing door 't gelijk spel in Tilburg (hoe is 't godmogelg'k Willem II ?) en de nederlaag in Breda door de Cadetten geleden. Van die 3 verloren puntjes zal Wilhelmina 'n dankbaar gebruik weten te maken.

Nu nog iets over den wedstrgd 't Zesde— Wilhelmina.

In 't overzicht van de Rotterdammer schreef de heer Meeium dat de houding van den Wilhelmina grensrechter, die, naar hij beweerde, reeds meermalen tot klagen aanleiding gegeven had, de onwil van het publiek opwekte. Met deze meening staat de bekwame sportredacteur van den Rotterdammer vrijwel alleen. Immers noch in de sportbladen, noch in de verslagen der groote dagbladen kon ik elders iets van dit gedrag opmerken. De heer Meerum, wiens goede trouw intuBschen boven allen twijfel verheven is, oordeelt nu eenmaal wat impulsief en schrijft dan zijn meening van 't oogenblik neer zonder deze aan de werkelijkheid te toetsen, schijnbaar verkeerd door den Bredaschen correspondent ingelicht, ware 't beter geweest de kwestie eerst nader te onderzoeken dna zulke onverdiende critiek te plaatsen. De scheidsrechter die dien Zondag floot zal m.i. gaarne willen verklaren dat de Wilhelmina grensrechter beslist onpartijdig en correct ge¬

handeld heeft.

Deze heeft dan ook in de laatste 10 jaar dat hij geregeld voor Wilhelmina zwaait, nooit ergens tot kritiek aanleiding gegeven, en wil ik in verband hiermede even memoreeren, dat bij 'n aanhangig protest, dat de commissie destijds te behandelen had, ik meen 'n protest Wilhelmina—Quick, destijds door de scheidsrechters Götz v. d. Veth en nog een andere wiens naam mij niet direct meer bekend is, verklaard werd dat de Heer v. Bergen een der beste oostelijke grensrechters was, en zij bij wedstrijden steeds gaarne zagen dat hg' als grensrechter optrad. Wanneer de heer Merum deze zaak nader onderzocht zal hij vinden dat z'n opinie in deze ietwat voorbarig was, en dan ook wel gaarne bereid zgn alsnog daarop terug te komen.

De Bossche sportredacteur meende goed te doen boven gememoreerde uitspraak zonder meer aan te halen, 't Moet me van 't hart dat de Bosscher Courant weinig prijs schijnt te stellen op de appreciatie van 't publiek in haar verslagen, die al zeer weinig blijk geven van goed oordeel. Integendeel de verslaggever schijnt te groeien in de fouten, die gemaakt worden en blijkt de Bossche vereeniging steeds in 't kwaadste daglicht te willen stellen. Onder deze omstandigheden heeft 't Wilhelmina bestuur dan ook liever dat dit blad alleen de uitslagen memoreert dan 'n uitvoerig verslag van den wedstrijd waarbij de correspondent slag [op slag bewijst geen jota van voetbal te kennen, maar de opmerkingen van 't publiek rondom hem opvangt, en daaruit 'n verslag distilleert, dat alles geeft behalve 'n juiste weergave van den wedstrijd en niets beoogt dan 'n afkammen van het Wilhelmina team.

Het Noorden le klasse.

Op verzoek van de vereeniging Forward kwamen Zaterdag 29 November te Groningen de afgevaardigden van alle. Noordelijke 2e klassers bijeen. In zijn openingswoord deelde de heer G. van Calcar, voorzitter Forward, mede, dat het wel niet noodig zou zijn de aanwezigen met alle bijzonderheden welke tot het _ bijeenroepen van deze vergadering noopten, in kennis te stellen. Enkel memoreerde de voorzitter het feit, dat Forward het vorige jaar promotiewedstrijden had moeten spelen en ook had willea spelen, zulks met de verwachting bij overwinning van de betrekkelijke oostelijke le klasser eveneens tot le klasser te worden gepromoveerd: dat echter tijdens het spelen van die promotie-wedstrijden bleek, dat een Noordelijk» 2 e klasser zelfs na overwinning alleen dan zou promoveeren, indien het bondsbestuur daartoe besloot. Bestond dus, zeide speker, tot nu toe nog recht op het spelen van promotie-wedstrijden, zonder promotie-recht, na de laatste botdsbestuursyergadering werd ook dit veranderd. De vergadering juichte in dezen de consequentie van het bondsbestuur toe, zoodat men nu in het Noorden weet, waar men zich aan heeft te houden, Verder deelde de voorzitter mede, dat het doel der bijeenroeping was geweest om van de afgevaardigden te vernemen,hoe hunne vereenigingen dachten over den ^bans bestaanden toestand en of zij dien bestendigd, dan wel veranderd wenschte te zien. Ten einde een geregelde loop van zaken te hebben, had de heer van Calcar een puntenlgst opgemaakt, waarvan hij als eerste punt ter bespreking bracht: Wenscht men den toestand, zooals die thans is, te zien veranderd of niet? Alvorens met de behandeling daarvan te beginnen werd de heer Kilma uitgenoodigd de in de vergadering van het bondsbestuur gemaakte opmerkingen in zake degradatie- en promotie-Wcdstrgden in het Noorden mede te deelen. Na deze mededeelingen werd op voorstel van den heer J. F. de Jager met algemeene stemmen aangenomen de volgendemotie: