HET SPOETBLAD.

tegenover de gasten ; toch bleef de stand 41; 't was een opluchting voor het publiek, toen de scheidsrechter einde floot.

Op tweeden Kerstdag kregen we op het terrein van den D.B.v.L O. een wedstrijd tusschen Dordrecht en N.A.C. (Breda) een Westelijke tegen een Zuidelijken tweede klasser. Geen van beide teams was volledig; Dordrecht moest den daarop volgenden Zondag naar Devetter, om tegen Go-Ahead te bekeren, wenschte daarom verscheidene spelers te spsran ; N.A.C. had hare middeclinie in den lappenmand, een souvenir van den wedstrijd tegen Zeehndia. Door een misverstand tusschen keeper en back van N.A.C. gelukte het Dordrecht in de tweede helft van den wedstrijd, uit een hoekschop te doelpunten; de keeper van N.A C. wilde den vlak voor doel zwevenden bal wegwerpen, botste tegen zgn achterspeler op, sloeg daardoor het leder in eigen net. Deze goal, de eeaiga in den wedstrijd, bezorgde Dordrecht de overwinning.

Toch waren de geelzwarten in het veld betere voetballers daa de Oranjemannen; de linkervleugels, vooral de binnenspeler, was in vorm en de hard werkende Dordrecht-verdediging moest zich inspannen, om het goede en snelle samenspel der N.A.C.voorhoede onder den duim te houden.

In de N A.C.-achterhoede viel op het vertrouwbare spel van J. Vermeulen, die reeds heel wat voetbaljaren achter den rug heeft. Toen in da tweede helft de wedstrijd wat fosch b8gon te worden, de linksbuiten der Oranjemannen met zijn binnencollega er lustig op losbonkten, was het Jan, die zijne massieve Brabantacha vormen op hun weg plaatste, hen de potsierlijkste buitelingen deed maken, daardoor wel het publiek heerlijk vermaakte, masr toch meester van het slagveld bleef. De wedstrijd werd geleid door den heer Sehudi, misschien wel de beste der D.V.B.-scheidsrechtera.

Ten einde voor de oatmoetingen met de vereenigde plaatselijke Bonden een Dordtsch Elftal samen te stellen, liet het Bestuur van den D.V.B. gisteren (Zondag) twee proef elftallen binnen de krijtlijnen verschijnen Elftal A droeg het Sparta-shirt, wat op het Dortsche dubbeltjespubliek dezelfde uitwerking heeft als een roode lap op een stier ; Elftal B was in het maagdelijk wit. Der traditie getrouw wonnen de Spart akleuren met 2—0; beide doelpunten worden na de rust gemaakt. De ontmoeting schonk me de overtuiging, dat de kwantiteit voetballers in den Dordtschen Bond met zijne vier afdeeliagen, groot is, dat de kwaliteit van het spel er echter niet op vooruitgaat, het was voor bijna alle spelers ver beneden het middelmatige.

Terwijl het scheidende jaw ten einde spoedt, pakken zich aan den reeds sinds September neveligen hemel der D.F.C. donkere wolken samen. Do reeds lang en hefiig woedende strijd in den boezem der D.F.C. is ook doorgedrongen in het Bes'uur, heeft zóó ver om zich heen gegrepen, dat krachtige maatregelen genomen zullen worden; alle leden zijn tegen Dinsdag 30 Dec. opgeroepen voor eene Buitengewone Algemeens Vergadering. Wat

zal deze brengen ? De kloof der verdeeldheid gaapt zoo wijd, dat de mogelijkheid, t at de aan beide zijden staande partijen eikaar de verzoenenden hand reiken, schijnt uitgesloten. We hopen, dat de leden der D.F.C. met efn koel, bezadigd hoofJ, in het belang der sport, hunne besluiten zullen nemen, dat het nieuwe jaar een D.F.C. begroete, dat wellicht numeriek minder is dan he": oude, maar toonen zal over meer vitale kracht te beschikker?.

Wanneer deze regelen onder de oogen Uwer lezers komen, geachte Hoofdredacteur, heeft het afgeleefde ouije plaats moeten maken voor de met den blos der jeugd prijkende jonkvrouw. Mijne beste wenschen daarom aan U en Uw troetelkind, het groene Sportblad. Met de hoop dat^de krióg zijner lezers zich steeds uitbreide, sluit ik dit reiaas der voetbalgtbaurtenissen gedurende de Kerstweek.

8 NEO.

Van de Veluwe.

Ia tegenstelling met andere jaren heeft Eobur geen kersttoer gemaakt. We hebben het voorrecht gehad ook deze 2 dagen de Roodwitten ia 't veld te zien. Het weer heeft niet mede gewerkt en 't gevolg bleef dan ook niet uit n.l. bij beide wedstrijden zeer weinig publiek. Vooral den tweeden dag waren het slechts enkele getrouwen, die regen, wiad en koude getrotseerd hadden. De penningmeester zal dan ook wel reden tot klagen gehad hebben!

Maar nu ter zake !

Op de . Is Kerstdag kregen we een H.B.S. combinatie op bezoek.

Deze wedstrijd ia van begin tot eind een spannende ontmoeting geweest. De strijd gaat dadelijk gelijk op. Nu eens is de H.B.S. voorhoede dan weer de Robur voorhoede aah 't werk. Niet onfortuinlijk weet v.d. Pol echter al heel spoedig uit een scrimm»ge no. 1 in 't H.B.S. doel te trappen.

H.B S. zet nu alle zeilen bij. Kraay moet verschillende goed gerichte schoten behandelen, wat hem goed afgaat. Toch laat Robur den moed ook niet zakken en het spel is pas 20 min. oud als Van Veen prtchtig voor«et, de H.B.S. achterhoede faalt en J. Eikendal weet hieruit den voorsprong te vergrooten.

Nu treedt H.B.S. overweldigend op. De Hagenaars spelen prachtig samen. De Roodwitte verdediging, die niet bijzonder trap vast is, uitgezonderd Pilger, wordt door dat samenspel van do wijs gebracht. De linksbinnen weet spoedig door een prachtschot, dat Kraay nog wel vallend tracht weg te werkea, maar hem toch te machtig blijkt, den voorsprong der Roodwitten te verkleinen.

De H.B.S. voorhoe ia blijft gevaarlijk voor het Robur doel zweven. Een paar hoekschoppen op 't Roodwitte doel leveren geen resultaat. Uit een gevaarlijke serimmaga weet een der H.B.S. menschen den gelijkmaker in 't net te deponeeren. Direct na den uittrap bezorgt de middenvoor van H.B.S. zijn club do leiding.

Kort hierna wordt er rust gefloten en wordt met den stand 3—2, in 't voordeel van H.B.S. gedraaid.

Na de thee waren de partijen vrijwel even sterk; beide voorhoede vielen verwoed aan,