EEN VADERLANDSCH FONDS VOOR DE ZEEMACHT.

Dit bedrag zal voor de gezamenlijke kinderen evenwel nimmer mogen overschrijden het bedrag, waarvoor eene weduwe in de ondersteuning kan worden opgenomen.

Art. 9. De gratificatiën worden trimestersgewijze uitgekeerd, en dat wel op 1°. Januari, 1°. April, 1°. Juli en 1°. October van ieder jaar, te Amsterdam en in de plaatsen, alwaar commissarissencorrespondenten wonen.

Art. 10. Bij het ontvangen van het eerste trimester van ieder jaar, zijn verplicht ov.er te leggen:

a. de weduwen van gesneuvelden, eene verklaring, afgegeven door het gemeentebestuur of de politie, dat zij niet zijn hertrouwd;

b. de zwaar verminkten, eene verklaring als boven, dat zij nog steeds buiten staat verkeeren in hun onderhoud te voorzien;

c. de verminkten, eene verklaring als boven, dat zij ten gevolge der verminking nog steeds slechts gedeeltelijk in staat zijn, in hun onderhoud te voorzien.

Art. 11. Indien de gegratificeerden ten gevolge van hunnen lichamelijken toestand, de gratificatiën niet zeiven kunnen ontvangen, kan zulks bij volmacht geschieden, doch moet in dat geval, zoo dit door commissarissen of door den commissaris-correspondent noodig geoordeeld wordt, de volmacht door het gemeentebestuur zijn gelegaliseerd, en de identiteit van den gevolmachtigde zijn bewezen.

In dit geval zal tevens de eerste termijn van ieder jaar niet worden betaald, dan tegen overlegging van eene attestatie de vita.

Art. 12. Ingeval van overlijden van een der gegratificeerden gedurende den loop van het jaar, vervalt de gratificatie met het einde van het loopend trimester.

Ingeval eene weduwe hertrouwt, wordt haar, behalve het loopend trimester, nog een half jaar voor haar uitzet uitbetaald.

Art. 13. Indien een der gegratificeerden zich aan wangedrag mocht schuldig maken, of zich op eene of andere wijze den verleenden onderstand onwaardig maken, zullen commissarissen de gratificatie schorsen, en, zoo zij dit wenschelijk achten, voor goed doen vervallen.

Art. 14. Indien iemand zich bij commissarissen om onderdersteuning aanmeldt, die reeds vroeger in de ondersteuning kon zijn opgenomen, zal nimmer in aanmerking genomen worden de tijd, reeds verstreken op het oogenblik dat hij zich om ondersteuning aanmeldt.

Art. 15. Commissarissen reserveeren zich het ^ recht, om ten allen tijde dit reglement te wijzigen en de gratificatiën te verminderen of te staken, zonder dat de gegratificeerden of een hunner, ooit zich op eenig verkregen recht, voortspruitende uit dit reglement, zal kunnen beroepen.