mutatien.

gepensionneerd :

Kapitein-luitenant ter zee W. A. Cambier met 1 September 1895. Officier-machinist le kl. C. A. Brandt » 21 Augustus.

Op verzoek eervol ontslagen:

Student P. J. B. In de Betou in Augustus 1895.

Officier van gezondheid le kl. G. D. Giesberts met 1 October 1895.

Vergunning verleend tot het waarnemen van een betrekking buiten het zeewezen voor één jaar:

Luitenant ter zee 2e kl. A. Pieren met 15 Aug, 1895.

id H. H. del Court van Krimpen.. > 21 •

id! J. M.Jansen Kijken Sluijters.. . 1 October.

Op verzoek eervol ontslagen uit het korps officieren van administratie der zeemacht en benoemd tot le" luitenant-kwartiermeester bij het korps mariniers met 16 Augustus 1895:

Officier van administratie A. L. Koops

id. J. Bennebroek EvERrsz

en resp. geplaatst bij de Hoofdadministratie en de 3e Afdeeling.

AANKONDIGINGEN.

Verordeningen der K. N. Zeemacht.

Deel I. Hoofdstuk V, aanv. bl. 1.

Toelage van mariniers dienstdoende als bediende.

Hoofdstuk VI, nieuw, en aanv. bl. 1.

De voornaamste verschillen zijn intrekking van eenige quaiiteiten onderofficieren, als: stuurlieden, zeilmakers, smeden, provoosten, eerste kleermakers, kleermakers en schoenmakers met den graad van korporaal, koksmaats en kuipers, en toevoeging van korporaalhofmeester en hofmeester, verandering van namen van verschillende qualiteiten, waarbij behalve voor de dekofficieren steeds de rang bij de betrekking wordt genoemd, bijv. schrijver-majoor, serg . holmeester, serg'. konstabel, korp. konstabel, korp. timmerman ; V. O. voor schepelingen beneden den graad van sergt'. is veranderd m certifiaat voor goed gedrag. ... , . ■

Ook zijn in dit hoofdstuk en in aanv. bl. 1 als bijlage de toelagen opgenomen, verbonden aan het bezit van Miht. Willemsorde, Ned. Leeuw, medailles, brevet van kanonnier 1" en l klasse, scherpschutter enz., ook premie bij overgang van de eene scluetklasse met geweer in de volgende; toelage als bediende, facteur, enz.