C 18 )

.seis van den Russischen laudbouw, die sedert het midden der XVII. eeuw, voortdurend in de hoogte gegaan waren, sedert eenige jaren zijn begonnen te dalen, zoo werd gevraagd, welke de oorzaken dezer verandering toch wel zijn mogen ? welk is het eigenlijke tijdstip derzelve, voor elk der merkwaardig, sre voortbrengselen, en in welke verhouding is derzelver prijs, zoo wel in het binnenste des rijks, als in den buitenl.andschen handel gevallen ? is het waarschijnlijk , dat deze lage stand der prijzen duurzaam zal zijn ? en welke zijn eindelijk die hulpbronnen , die zijn grond in zijne nijverheid en kunstvlijt vinden kon, om de verliezen te herstellen, die daardoor in zijn nationaal inkomen ontstaan ?

De uiterste termijn voor de Indiening dér beantwoording van de historische prijsvraag, is de 1 januari) 1829, en voer die der staatkundige wetenschappen reeds 1. januarij 1828. De prijs , die uitgeloofd wordt, is honderd dukaten voor elke bekroonde prijsverhandeling.

Maar behalve deze vragen, stelt de akademie ter beantwoording nog de volgende twee historische vragen voor, voor welke de uitgeloofde prijzen, elk mede van 100 dukaten, door vrienden der wetenschap aangeboden, en bij de akademie gedeponeerd ziin geworden , namelijk :

:, I. Door zijne Excellentie den heer president der akaxiemie:

„ in welke betrekking staat het ouds'e regt der ,, Russen, tot het oudste regt der overige Slavische „ volken? blijkt het uit eene vergelijking van alle „ fragmenten dezer „regten, dat aan alle volken van „ slavischen stam, gemeenschappelijk;: regtsgrondbe-