C isi )

Die grijskop had beloofd, om zijne levensgeschiedenis , na zijnen dood, het licht te doen zien. Deze belofte is nu vervuld door de hut aan de grenzen, of de grijskop, eene belangrijke Nederlandsche familie-geschiedenis , door c. bok , die zich ook nu als schrijver van het werk vooringenomenheid en vooroordeel, bekend maakte; te Amsterdam bij van resteren i8ü7, twee deelen 8vo, I. D. bl. 056. II. D. bl. a86, en zeker, die dit werk leest, zal de nagedachtenis van dien goeden man nog meer vereeren, wijl hij niet alleen zijne eigene geschiedenis levert, maar dezelve door de lotgevallen van zijn geheel geslacht laat voorafgaan; gevolgelijk, meer schenkt, dan hij beloofd had.

De schrijver heeft dus, blijkens den titel van dit werk, van zijn stellig voornemen, om nimmer zijnen naam voor eenige zijner geschriften te plaatsen, zijns ondanks, moeten afzien. Wij kunnen die redenen niet beoordeelen ; alleen meenen wij dit te mogen zeggen, dat wanneer sommige andere werken derzei ver roem grootendeels van den, door of om andere redenen, beroemd geworden naam des schrijvers ontleenen, integendeel de heer c. bok , door en om-dit als ook omzijn vorig werk, ongetwijfeld op eene allergunstigste wijze bekend zal worden bij het letterminnend publiek in Nederland.

Het is overigens, vooral bij een werk als dit, zeer wijs, dat zich de schrijver, door eene aanhaling uit fielding, tegen alle verkeerde uitleggingen waarborgt: „ In dat gedeelte van het boek, waar w de schrijver als lofredenaar spreekt, dit zal ik hier „ eens voor al aanmerken, is altijd een zeker per-