naijver en allerlei bijkomende omstandigheden, deden de vroegrijpe vruchten dier West - Indische overwinningen wel ra verloren gaan. 'Wat er sedert gebeurd is, weet elk een, die de geschiedenis van den v. derlandschen handel, niet uit tableaux, niet uit staatshuishoudkundige, dat is, onzes erachtens, de nuttelooste van alle Schoolsche lessen, hebben leeren kennen. Heden herleeft eene West - Indische maatschappij , een nieuwe tak gtè'nt op ouden boom, eene herboren of herschapen maatschappij, gevestigd in Amsterdam, door 's konings wijsheid en doorzïgt ten zetel gekozen voor dezenieuwe handelsvereenïging. Wij zouden veel over, en zeker niets anders, dan ten voordeele van deze vereeniging weten te zeggen, maar zijn daarin voorgekomen, door het algemeen Handelsblad van 16. April »°. 30. Het verheugde ons daarin te zien, dat onze geringe wenken in 1823. reeds gegeven, en in 1S28, in «o. 5. (niet 4. zoo als abusivelijk geciteerd staat,) in eenige aanmerking, bij dat nuttige dagblad genomen zijn. Overigens hebben wij geene hooge denkbeelden van onze meeningen of gevoelens , en zullen ons wel wachten, om eene instelling, die door de achtingwaardigste mannen te Amsterdam gewenscht, en door onzen verlichten monarch, met hoogstdeszelfs goedkeuring bekrachtigd zijn, door onze weinig afdoende raadgevingen te willen aanbevelen. Wij hebben de volle overtuiging, dat het ontwerp dier maaucbappii wel gezien, wei doordacht en zeer doelmatig ingerigt is. Ook zullen wij zoo verwaand niet zijn , om te zeggen, dat behoudens nadere bcoordeeling van Ons, dit plan niet kwaad voorkomt, en zijn ook wel veraekerd,