AANKONDIGINGEN'.

Deel I. Hoofdstuk IV is herdrukt en gewijzigd. Treedt in werking 1 November 1896.

Hoofdstuk VI, D, nieuw opleiding tot ziekenverpleger.

Hoofdstuk VII, aanv. bl. 7 (wijzigingen tenuebepalingen met ingang van 1 Januari 1897).

a. Officieren. De witte broek en het witte vest mogen binnenslands in dienst niet gedragen worden. Binnen de keerkringen wordt in den regel, behalve bij danspartijen, bij de groot tenue een witte broek gedragen.

Het dragen der pet zonder overtrek is geoorloofd bij de kleine uniform, na zonsondergang en buiten boord.

In zee is het dragen van waterdichte kleeding vergund; in een haven of' op eene reede is daartoe vergunning van den commandant noodig.

b. Onderofficieren met den graad van sergeant en hooger, uitgezonderd die van het korps mariniers :

Binnenslands wordt nimmer een witte broek gedragen. Het dragen van waterdichte kleeding is toegestaan zooals voor officieren is voorgeschreven. Art. 13 bevat de tennebepalingen tijdens verlof, nonactiviteit of plaatsing in plaatsen, waar geen maritieme directie is gevestigd.

o. Onderofficieren beneden den graad van sergeant en minderen :

Aan onderofficieren met den graad van korporaal kan worden vergund bij warm weder, de strepen op het witte hemd te dragen.

Art. 3a bevat bepalingen omtrent het dragen van werkpakjes, art. 12a bepaalt, dat passagierende geen takelmessen mogen worden gedragen, terwijl in de le al. van art. 13 het tenue tijdens verlof of bij plaatsing in plaatsen waar geen maritieme directie gevestigd is, wordt bepaald.

cl. Mariniers. Door onderofficieren met den graad van sergeant en hooger, wordt binnenslands geen witte broek gedragen.

Art. 9 bepaalt wanneer het werkpak wordt gedragen, dat binnenslands de sabel of sabelbajonet steeds bij groot tenue wordt gedragen, terwijl art. 14 bepalingen bevat betreffende het tenue met verlof of bij plaatsing op plaatsen, waar geen maritieme directie gevestigd is.

Deel II.

Hoofdstuk IV is herdrukt en gewijzigd, ) treden in werking

V is . „ » \ 1 Januari 97.

Deel III. Hoofdstuk VIII, aanv. bl. 5 en 6, wijziging van bijl. IV en art. 14.

MUTATIËN,

gedurende de maand Juni 1896.

Rangen: Namen: Van: Op: Met:

Off.v.adm.lekl. W. Baerts Piet Hein Buffel 7 Juli.

id. F. H. A. v. d. Brugh.. Buffel Piet Hein