DE MARINIERS IN ENGELAND.

Slagschip of kruiser (geen vlaggeschip).

1 majoor of kapitein (voor artillerie- en torpedostaf, en commandant van het detachement).

2 luitenants, artillerie en torpedo, (voor wacht en bij het detachement).

1 staf-sergeant (voor artillerie). Overigens als boven. Kleine schepen naar verhouding.

Het overige der compagnie is voor dienst aan wal, sommige officieren en d.d. officieren volgen cursussen of zijn op een der scholen, en steeds zijn er recruten.

Bij allen zou de betaling iets minder zijn dan die der matrozen, maar de artillerie zou de beste mariniers op denzelfden voet brengen.

Echter zijn de mindere uitgaven voor de mariniers het meest uitkomende bij de opleiding.

De eenige bijzondere uitgaven in het schema zijn de gedetacheerde bataljons en compagnieën in de koloniën, maar zij zijn aangewezen om steeds gereed te zijn voor kleine oorlogshandelingen, en hierdoor het Departement van Oorlog eenigszins te ontlasten.

De koloniale compagnieën zouden voor de koloniale troepen instructeurs geven in kustverdediging en torpedo's, en garnizoenen vormen bij plotseling uitbreken van den oorlog; aldus zouden de koloniën gedwongen worden bij te dragen tot eigen verdediging. Waarschijnlijk zouden buitenslands vele recruten bijkomen. Wat het bemannen aangaat van de vloot in het station, zoo zou het van groote waarde zijn om steeds manschappen bij de hand te hebben om in te vallen in bijzondere omstandigheden.

Voorstellen tot dadel ij ke toepassing.

Mariniers.

Afgescheiden van wat reeds gezegd is, is de eerste vereischte verandering, eene uitbreiding tot eene sterkte van het dubbele deitegenwoordige sterkte.

In de laatste twee honderd jaren is telkens door betrouwbare personen van verschillende richtingen eene groote vermeerdering van dit korps voorgesteld, en op de meest verschillende gronden, ofschoon allen het eens zijn, dat de voorbereiding tot den oorlog een groote stap verder zoude zijn.

Onder de verschillende verplichtingen, die men in de laatste jaren door mariniers vervuld wenschte te zien, komen voor: geven van het geheele garnizoen voor de oorlogshavens, de verdediging der kolenstations, voorzien in alle koloniale garnizoenen, instructie der koloniale troepen, vervullen van het werk der vesting-artillerie, vervanging der torpedisten, uitvoeren van kleine expedities, en — t belangrijkst van allen — het voorzien in de bemanningen voor de vloot.

Ofschoon al het andere haar kan worden toevertrouwd, zoo is