UIT DE PEES.

Indienen rapport personeel:

a. wachtschepen den 1™ en 16e" van iedere maand;

b. overige schepen den le» van iedere maand.

Te Atjeh o. a. dient men den le" en 16e" van iedere maand een rapport personeel in duplo in, één exemplaar voor het Departement en één voor den commandant der scheepsmacht.

S. berekent dat de besparing aan papier en nutteloozen arbeid op de vloot enorm zijn zou, in Indië zou die bedragen 2 rapporten per dag en in Holland 3.5 per dag.

Rapport materieel in te dienen den le" van iedere maand.

B. Staat van manschappen, die in aanmerking komen voor de de medaille van trouwen dienst. Driemaandelijks.

Bij die voordrachten gaan extracten van het conduiteboekje voor onderofficieren en manschappen van het korps mariniers. Deze geven veel schrijverij; men kan het conduiteboekje gerust eenigen tijd aan boord misser., zoodat die extractei in Holland wel zouden kunnen vervallen en in Indië ook voor de schepen die zich op Java bevinden.

C. Journaal van opname en verificatie wenscht S. alleen in te zenden, als er iets te vermelden valt.

D. Sterktestaten, zijnde gewijzigde wekelijksche rapporten, kunnen vervallen.

E. Opgave van het aantal schepelingen in het vaste korps beneden den graad van sergeant en van het aantal kanonniers op 1 Januari onder zijn bevel. Deze personen worden op de wekelijksche rapporten steeds nominatief vermeld, waarom nu 1 Januari nog eens ?

F. Afschriften van het devies en aanvnllingsdevies betreffende het schip onder zijn bevel, ingevuld volgens de daarin voorkomende voorschriften.

Het gedeelte sub 5 kan reden van bestaan hebben voor een nieuw schip als het b. v. voor het eerst in Indië komt. Voor de fregatten, die transportdienst verrichten, is het zeker overbodig en bij vorming van een eskader evenzeer, men kan dan desnoods nog de origineelen raadplegen.

G. Waartoe is het indienen van 2 gewaarmerkte afschriften van het aanvullingsdevies noodig? Het eene exemplaar, dat voor de Directie bestemd is, zou toch kunnen vervallen, aangezien men daar altijd het origineel kan krijgen.

Verder wenscht S. te doen wijzigen: het Rapport nopens den bodem, omdat er wel niet veel nieuwe gezichtspunten voor het gros der schepen zijn aan te voeren; extracten-conduitenboekjes voor schepen in Nederland en op Java te doen vervallen bij voordrachten tot bevordering van onderofficieren en minderen, tot afvoering van het vaste korps, tot ontneming van certificaat van goed gedrag, tot afneming van het brevet van kanonnier en bij processen-verbaal van voorloopig onderzoek.

Waarom kunnen alle aanvragen door een schip, dat deel uitmaakt van een eskader, niet in simplo ingeleverd worden ?