C 582 )

hem niet alleen de namen van die derdens in den mond legt, maar ook bijzondere omstandigheden. Bij het verhoor des beklaagden moet het noemt n der namen van zulke derdens, zorgvuldig vermeden worden, die de beklaagden ligtelijk als medepligtigen zou kunnen designeren. Het is volstrekt noodig, dat de Beklaagde dezelve geheel uit eigene beweging noeme, zonder dat, kan de designatie dier derdens, door den beklaagde gedaan, niet aangemerkt worden als eene gewigtige aanwijzing, een lndicium, belangrijk senoeg, om een regterlijk onderzoek tegen hen te wettigen. >-,. - . ,

4. Kari men zich bij de verhooren niet vergenoegen, met eene in algemeene uitdrukkingen vervatte bekentenis. De redenen en aanleidende oorzaken derzelve, moeten zorgvuldig opgespoord worden, en hier vooral komt het te pas, om door middel van wel doordachte ondervragingen, alle de bijzonderheden bijeen te zamelen, welke in betrekking staan tot het feit, op hetwelk de bekentenis gegrond is.

5. De regelen, welke in acht genomen moeten worden, om den beklaagden te bewegen tot bekentenis , zijn nog wederom geheel verschillend van die, welke tot dus verre opgegeven zijn. Daar het oogmerk, hetwelk de ondervrager zich voorstelt, doorgaans strijdig is met den wil des beklaagden, zoo kunnen de regelen, die in acht genomen moeten worden , om daartoe te geraken, allerbest afgeleid worden in eene naauwkeurige kennis van den mensch in het algemeen, en zoo veel mogelijk ook van den persoon, met wien men te doen heeft. Dit is dan ook de reien, dat dezelve niet vatbaar zijn om onder bepaalde voorschriften gehragt te worden, en het