( H7 )

DE VRIENDENKRING.

Het gunstig onthaal, hetwelk het eerste deel der karakterschildering van menschen, tijden en volken, welke onder den algemeenen titel van den Vriendenkring, bij den heer j. c. van resteren is in het licht gekomen, en waarvan wij ook in onze Weegschaal destijds verslag gaven, bij het letterminnend publiek te beurt gevallen is, heeft den schrijver genoopt, om ook het tweede voor de drukpers gereed te maken, en zoo spoedig mogelijk op het eerste te laten volgen. Hetzelve is in dit jaar te Amsterdam uitgekomen, mede bij den heer j. c. van resteren , bl. 284. 8vo. zullende naar luid van het voorberigt, het derde en laatste deel ook nog dit jaar het licht zien. De schrijver, die eene bijzonder gelukkige begaafdheid ten toon spreidt van onderhoudend te verhalen, en gelukkig de karakters te schilderen der personen en der tijden, die hij behandelt, gaat voort met de zonderlingste, deels nog geheel onbekende voorvallen, merkwaardige lotwisselingen van voorname mannen, en van bijzondere burgerlijke personen , alsmede zeer belangrijke, en daaronder eenige geheel nieuwe anekdoten te verhalen, en dezelve me^ wijsgeerige en menschkundige, allezins nuttige en leerrijke opmerkingen en waarnemingen te doorweven., waarlijk overal het nuttige met het aangename veresnigende. De onderwerpen, welke in dit doel behandeld worden, zijn: De onthouding. Liefde en Jaloersheid. De verkooping bij opbod. Het portret. De geschiedenis van den graaf morelli. Iuvalknde gedachten. Voorbeelden van