HET SPORTBLAD.

iedereu voetballer in zijn plaats, de steun en heiper van de pïbpaganda-commissie, moest wezen zelf de plaatselijke propagandist bij uitnemendheid.

* *

En in werkelijkheid?

Ik herlees nog eens 't officieele berichtje nu sprekend helder en duidelijk als boekdeelen!

De consuls (de goeden niet te na gesproken) zijn niet, wat ze wezen moesten, vormen niet de schakel, die er toch zoo noodwendig tusschen N.V.B. en plaatselijk voetbal moet zijn.

Er is iets niet, er is iets weg, wat opschort

en stuit 't vele goede werken van de propa-

ganda-commissie, wat onbekend laat 't vele

weten aan het bondsbestuur.

n *

*

't Zal wel een onbereikbaar-zetelend ideaal blijven. Een verlangen naar wat moest, een bewustheid van wat niet kan.

Maar als men oordeelen gaat om zoo dikwijls te veroordeelen, als men gaat becritiseeren zoo veel, wat anders kon zijn, laat men dan steeds denken aan die gaap-hiaat in onze voetbalorganisatie, aan het gemis van een actiefwerkend veelzijdig consulaat.

J. A. W. Gratama.

Oostelijk Voetbal.

Mag ik door middel van het geacht blad belanghebbenden nog eens herinneren aan de Vergadering, die Zondag 1 Maart te Arnhem gehouden zal worden door de Alg. Ned. Voetbal Verg. „De Zwaluwen", waartoe door den secretaris, den Heer G. W. Dijxhoorn, zijn uitgenoodigd de Oostelnke kiesleden en vertegenwoordigers der Oostelijke Clubs.

Deze vergadering is het resultaat van de correspondentie tusschen den Heer Dijxhoorn en ondergeteekende, in welke correspondentie ik eenige middelen aangaf, waardoor „De Zwaluwen" zich speciaal voor het provinciaal voetbalspel verdienstelijk konden maken, door de leiding op zich te nemen bij verschillende maatregelen die er toe kunnen leiden het provinciaal, (speciaal het Oostelijk) voetbalspel te doen vooruitgaan en aldaar meer belangstelling te verkrijgen-

Het Oosten heeft samenwerking noodig om te bereiken hetgeen reeds lang had kunnen bereikt zijn, als : maar internationale wedstrijden, ontmoetingen tusschen Overijsel en Gelderland, meer ontmoetingen met Westelijke le klas clubs, enz. enz. om daardoor het spel te verbeteren.

Het Oosten is nu eenmaal door omstandigheden in ongunstiger positie dan het Westen.

Laat ons door samenwerking trachten ondanks dat, het clubwezen, de spel kwaliteit en de publieke belangstelling op te voeren tot gelijke hoogte als in het Westen.

Om daartoe te geraken hoop ik, dat allen die eene uitnoodiging ontvingen tot bovengenoemde vergadering aldaar aanwezig zullen zijn.

Ch. J. Engelberts.

Wedstrijden

OVERZICHT.

Er moeten al heel rare dingen gebeuren indien het kampioenschap ditmaal nog den Hanenburgers ontgaat. Ze hebben thans nog 3 wedstrijden te spelen n.1. tegen D.F.C en Ajax op eigen veld en tegen H.B.S. op vreemd veld en wanneer ze hiervan er slechts één winner heeft Quick voor de eerste maal het Westelijk eerste klas kampioenschap veroverd. En zelfs al mochten ze geen enkelen wedstrijd meer winnen dan nog schijnen de 25 punten welke de Quickenaren reeds veroverd hebben voldoende, om de eerste plaats te blijven bezetten, immers het is niet waarschijnlijk dat H.V.V. in de nog resteerende 5 wedstrijden (waaronder tegen Sparta en H.B.S. op vreemden grond) geen enkele maal struikelt.

Onvolledigheid is het groote gebrek waaraan H.V.V. dit seizoen lijdt.

Als ze ooit een kans gehad hadden |om Ajax te slaan dan was het Zondag toen de Leidenaars zonder Dozy en Hesselaar aan den Wassenaarsehen weg verschenen.

H.V.V. overtrof echter Ajax in onvolledigheid en verloor daardoor met 2—1.

H.B.S. was ook al onvolledig en liet zich door Velocitas op eigen grond met 2—0 afmaken.

Wel eigenaardig dat de nederlagen van H.B.S. gewoonlijk door een of ander bal voorafgegaan worden. Zoo ging het tenminste bij de 4—0 nederlaag in Leiden en zoo was het ook thans.

Aan den Schoterweg won Haarlem met 1—0 van H.F.C. na een strijd waarin de wind slechts sporadisch goed spel toeliet. Quick won te Utrecht van Hercules met 2—1. De hoeveelste maal is dit dat de Stichtenaren met e'e'n punt verschil verliezen ?

De eerste klasse stand is thans:

gesp. gew. gel. verl. p. v. t. gem.

Quick 15 12 1 2 25 49—23 1.67

H.V.V. 13 8 1 4 17 27-21 1.31

H.B.S. 14 6 3 5 ITT 26-23 1.21

Haarlem 15 8 1 6 17 34-31 1.13

Sparta 13 6 2 5 14 38-28 1.08

D.F.C. 14 6 3 5 15 31—33 107

Ajax 15 5 4 6 14 35-38 0 93

Velocitas 15 5 1 9 11 39-47 0.73

H.F.C. 16 4 3 9 11 35—53 0.69

Hercules 14 0 5 9 5 17—33 0.36

In het Oosten was U.D. na een lange rustperiode weer eens op het oorlogspad en met succes want de Leusderheimenschen werden op eigen grond met 5—1 geslagen en ook in deze competitie moeten gekke dingen gebeuren indien we de volgende maand niet een der wedstrijden om het kampioenschap van Nederland in de Koekstad zullen zien.

Vitesse gaat in den laatsten tijd haar leven verbeteren en door een 2e overwinning op het Nijmeegsche Quick hebben de Arnhemmers zich met het Amersfoortsche Quick op een lijn gesteld. G.V.C. sloag in Wageningen Wilhelmina met 3—1.