HET SPORTBLAD.

zoo vervolgt hij, „kunnen de Belgen volgende maand van hun handelsgeest blijk geven door in Rotterdam een zilver dingetje te komen halen.

Dan vraagt spreker vergunning om 'n enkel woord over een bijzonderheid aan dezen strijd verbonden, Het is de laatste maal, dat de sympathieke speler Stom onze kleuren verdedigd heeft. Een speler zooal* Stom zullen we niet spoedig weervinden en daarom wenscht hij hem hier te huldigen voor hetgeen hij voor ons spel heeft gedaan. Donderend rollen dan de hoera's voor Stom over veld en het moet voor hem een onvergetelijk moment geweest zijn om te ervaren hoezeer hij niet alleen door z'n landgenoten maar ook door onze Belgische sportbroeders wordt geacht.

Hierop gaat de champagne rond en dan verspreiden de toeschouwers zich langzaam en behoort, voor het publiek tenminste, deze strijd weer tot het verleden.

Voor hen die het voorrecht hadden den strijd bij te wonen, zal echter dezen middag nog lange jaren als een der schoonste bladzijden uit onze voetbalhistorie in herinnering blijven, en mocht door den loop der tijden de herinnering wat vernauwen, om plaats te maken voor andere, we willen hopen nog schoonere indrukken, dan nog zullen de namen van Stom en Thomee onuitwischbaar in ons geheugen blijven gegrift.

Na afloop vereenigden spelers en officials zich aan een gemeenschappelijken disch in hotel , Métropole, waar het natuurlijk niet aan de noodige welsprekendheid ontbrak.

Het uur van vertrek was maar al te spoedig daar, maar dat de feestvreugde in den trein werd voortgezet, spreekt van zelf.

Persoonlijk waren we echter hiervan geen getuigen, daar we, met enkele collega's, in de gelegenheid waren 'n vroegeren trein te halen, waarmede we den zoo vurig begeerden „coupe weer mede naar Holland voerden.

Tijdens het diner in den trein, hadden we gelegenheid

Stom's meening over den strijd eens te vragen en we achten het wel van belang zijn opinie hieronder weer te geven.

Stom verklaarde dan dat ook door de geestdriftige woorden van Manager van Hasselt — die tusschen () weer uitstekend voor alles had gezorgd — voor den aanvang, het geheele elftal overtuigd was dat het schoonste souvenir wat men hen mede kon geven 'n overwinning zau zijn, ditmaal zonder verlenging en heilig had iedereen zich voorgenomen om hiervoor het uiterste te doen.

Het samenspel van het geheele achtte hij schitterend, maar zonder een schutter als Thomee, hadden we nooit zoo'n volkomen succes kunnen hebben. Jurgens achtte hij nog niet stevig genoeg voor dergelijke zware internationale wedstrijden terwijl Ruffelse blijkbaar z'n dag niet had. Het gebrek van Ruffelse achtte bij verder z'n weinige snelheid en het te weinig steunen van z'n nevenmannen.

Welcker werd te streng bewaakt om z'n gewone spel te kunnen vertoonen.

Over de middenlinie was hij buitengewoon goed te spreken. Vooral — en bier begon z'n militair gevoel te spreken — prees hij de discipline. Iedereen deed onmiddellijk wat gezegd

werd en dit is 'n enorme factor voor succes Waar hij het meeste voor gevreesd had was voor zich zelf daar hij door afwezigheid buitenslands een maand lang geen voetbal had kunnen aanraken. Door voortdurende oefening met 'n Sandow apparaat en 'n geregelde training had hij zich echter zooveel mogelijk in conditie gehouden.

Over Heijting niets dan lof. Zelden had hij een collega gevonden die hem zoo goed begreep, hetgeen naar hij meende wederkeerig het geval was. Beeuwkes speelde goed maar buitengewoon gelukkig. Wanneer hij zich nog zou kunnen aanwennen om den bal optevangen en dan wegtewerken en het gevaarlijke wegstompen zou nalaten, zou dit z'n spel zeer ten góede komen. Dezelfde opmerking werd naar we hoorden eveneens door Mr. Harrower gemaakt.

Na het bovenstaande kunnen wij verder over onze spelers zwijgen, waar 'n zoo bij uitstek bevoegd persoon als Stom z'n opinie weergaf. Over hemzelf niets dan lof. Gedurende den geheelen strijd heeft hij geen enkele fout gemaakt en ook Harrower was uitbundig in lof over zijn spel!

Wat het Belgische elftal betreft kan de verdediging geen blaam treffen. Speciaal de middenlinie was schitterend en wat steunen betreft stak deze linie m.i. boven die der Hollanders uit. Het zwakke punt was de voorhoede, die goed combineerend opbracht, maar slecht schoot.

Volkomen juist lijkt me ook de opinie van Harrower, die meende dat we niet zooveel sterker waren dan de Belgen, het eenige verschil was echter dat onze voorhoede van de kansen profiteerde en de Belgische niet.

Eindigen we ten slotte met 'n opgave van beide elftallen en met een chronometrisch verslag van den strijd dat een juist beeld van het verloop geeft.

Elftallen : België. R. Hustin

R.C.B.

J. Robijn E. Poelmans

D.C B. U.S.G. Van den Eiinde Ch. Cambier van Hoorden

U.S.G; P.C.B. R.C.B.

Tobias Mathot Vertongen Says Van Boxtaele U.S.G. R.C.B. R.C.B. C.S.B. F.C.B.

Jurgens Thomee Ruffelse Snethlage Welcker Sparta Concordia Sparta Quick Quick A. Stempels De Korver C Bekker Quick Sparta H.B.S.

B Stom K. Heyting H.F.C. H.V.V. R. Beeuwkes

D.E.C Holland.

2 55 Aftrap door Holland.

3 05 Vrije schop tegen Holland.

3 08 Thomee doelpunt voor Holland 3.09 Hoekschop voor Holland. 3 11 Vrije schop tegen Holland. 3.15 Ruffelse maakt 'n buitenspelpunt. 3 20 Vrije schop tegen Holland. 3.21 Vrije schop tegen Holland. 3.28 Vrije schop tegen België.