HET SPORTBLAD.

3.29 Hoekschop tegen België.

3.30 Hoekschop tegen Holland.

3.32 België maakt een .ongeldig doelpunt.

3.33 Hoekschop tegen België.

3 37 Vrije schop tegen Holland. 3.40 Pauze.

3 54 Hervatting.

3.57 Hoekschop tegen Holland.

3.58 Vrije schop tegen Holland. 4.— Hoekschop tegen Holland. 4.01 Vrije schop tegen Holland.

4 02 Thome'e maakt No. 2. 403 Hoekschop tegen Holland. 4 05 Hoekschop tegen Holland.

4.06 Vrije scbop tegen Holland.

4.07 Ruffelse maakt een buitenspelpunt.

4.08 Hoekschop tegen Holland. 4.13 Vrije schop tegen Holland. 4 22 De Korver maakt No. 3.,;

4.26 Ruffelse maakt een buitenspelpunt. 4.30 Vertongen maakt No. 1 voor België. 4 34 Ruffelse maakt No. 4.

4.36 Hoekschop tegen Holland.

4.37 Vrije schop tegen Holland. 4.39 Einde. Holland wint met 4—1.

C. J. G.

U.D.—Wimelmina 8—2.

U.D. had slechts dezen wedstrijd te winnen om definitief kampioen der Oostelijke eerste klasse te zijn. Begrijpelijkerwijs was de publieke belangstelling hierdoor groot en waren de spelers tamelijk onder den indruk van het gewicht van den strijd. Het gevolg hiervan was een vrij zenuwachtig spel.

U-D. mist Hoetink terwijl Wilhelmina volledig is. Nog slechts kort is er gespeeld of ten Hove weet met een goed schot het eerste punt voor de gastheeren te maken. Een kanonschot van een welbekend militair U.D. enthousiast begroet dit succes.

Een overtreding van Moltzer op het gevaarlijk terrein heeft een strafschop tengevolge, welke goed door Meerendonk wordt benut. Slechts kort blijft de stand gelijk en het gelukt Dijckmeester met een goed schot in den linkerhoek U.D. weer de leiding te geven. Door goed samenspel maken de Bosschenaren echter ten 2e male gelijk.

Merkwaardig genoeg worden hierop twee strafschoppen door U.D. niet benut blijkbaar door zenuwachtigheid en zoo komt de pauze met 2—2 waarbij de uitslag dus nog een zeer open kwestie is.

Kort na de pauze zoowaar nogmaals een strafschop tegen Wilhelmina. Ook ditmaal wordt het schot gestopt maar onjuist weggewerkt en U.D. heeft de leiding.

Nu is verder U.D. overwegent sterker en als van Rooy niet zoo uitstekend verdedigd had waren er nog heel wat meer punten gekomen. In 5 minuten tijd is de stand reeds 5—2 en de strijd hierdoor beslist. Een muziekkorps komt dan de algemeene vreugde verhoogen en hierdoor schijnen de U.D.ers zoo aangevuurd te worden dat ze met 8—3 winnen. Menig hartelijke woord werd er naafloop gesproken en tot laat in den avond bleven de U.D.ers hun eerste kampioenschap herdenken.

V.O.C—Achilles 3-2.

Daar Vismans voor het Nederlandsch elftal als reserve mede moest, werd deze wedstrijd in een friendly game omgezet, met bovenstaanden uitslag, welke de verhouding absoluut niet weergeeft daar een 4—2 overwinning voor Achilles zeer zeker een beter resultaat zou geweest zijn. M.i. is het dan ook zeker dat een volledig Achilles V.O.C. een nederlaag zal toebrengen. Vooral de voorhoede bij V.O.C. is het zwakke punt daar Breuning vrijwel de eenige is die in staat is goals te maken wat hij dan ook deed door het eerste en tweede doelpunt te „fokken". Het derde was een prachtig zuiver schot van den half back Horburger. De veteraan Bakker fungeerde als invaller voor van Prooije die nog steeds niet in staat is zijne plaats in te nemen tengevolge van zijne knie. Döelverdediger den Held was de beste speler van het elftal, hij hield er verschillende schoten magnifique uit, aan hem is het dan ook te danken dat V.O.C. er in slaagde te winnen.

Bij Achilles was de voorhoede het beste deel van het elftal. Het combineeren ging uitstekend doch voor het doel hadden alle spelers nog al over pech te klagen door schoten tegen lat, palen etc. Daarbij kwam nog dat de roodzwarte backs tamelijk potig optraden en ook een paar strafschoppen over het hoofd gezien werden. De middenlinie speelde goed met van Driel als ster, terwijl in de achterh. C Bakker uitblonk.

En nu een kort verloop van den wedstrijd. Achilles is direct meester van het terrein, een hevige aanval volgt en Vink weet niet anders te redden dan den bal corner te trappen. Deze uitstekend door Jan Noorduijn genomen stelt v. 't Hoff in staat den bal na eenig geharwar buiten bereik van den Held in het net te plaatsen. Het schijnt een slachtpartij te zullen worden zoo overwegend sterker is Achilles doch door enorme pech en flink verdedigen van de kranshouders blijft de score onveranderd, ja uit een uitval weet Herman Breuning zelfs gelijk te maken met welken stand de rust intreedt.

Na de rust hetzelfde spelletje. Achilles geregeld sterker, af en toe afgewisseld door een uitval van Voc. Het duurt dan ook niet lang of Achilles herneemt de leiding met een schot dat via den Held in het net belandde

Tot 10 minuten voor het einde blijft de stand zoo, doch dan verslapt Achilles en uit een mooien ren maakt H. Breuning de gelijkmaker. Nu is V.O.C. niet meer te houden. Horburger krijgt op op het midden van het veld den bal vrij en maakt met een mooi schot het onverdiende winnende doelpunt, Nog probeert Achilles gelijk te komen, doch Noorduyn wordt voor ■ het doel in den rug geduwd, wat den heer Altona die anders uitstekend voldeed ontgaat terwijl de grensrechter ook niets scheen gezien te hebben, zoodat ook deze mooie kans verkeken was, en nadat den Held nog een mooi schot uit zijn doel gehouden heeft blaast de heer Altona die zeer welwillend de leiding op zich nam, inrukken. En nu maar afwachten tot den 12en Aprl, wanneer hoogstwaarschijnlijk de beide kampioenen elkaar nogmaals zullen ontmoeten, doch dan gaat het niet alleen om het „spel" maar ook om de „knikkers".