HET SPORTBLAD.

Laat 't hem een troost zijn, dat hij niet werd vervangen uit gebrek aan capaciteiten, maar door een concurrent, die 't nog beter kan dan hij. Of 't echter al definitief is ?

Achilles met den sterken wind meespelend, weet in den beginne verscheidene corners te forceeren, die allen op niets uitloopen, meerendeels omdat zé slecht genomen werden. Toch vreezen wij in deze periode Achilles de leiding te zien nemen, 't zij door Jacobs, 't zij door Willy. Maar de Frisia-verdediging heeft het op de heupen vandaag en gesteund door de halfs, die de Achilles-voorhoede keurig dekken, beeft Assen geen kans zijn gevaarlijke aanvallen door te voeren.

Intusschen heeft Frisia's Nieuwe-Oude centervoor vriendschap gesloten met v. Beek en worden ook eenige bezoeken afgelegd bij 't roodzwarte doel. De ontvangst schijnt naar wensch geweest te zijn, althans men komt spoedig terug. Zoo vaak en zoo innig zelf9, dat we voor Achilles beginnen te vreezee

De rechtsbinnen komt een keer of vijf te laat om te profiteeren van eenige goede voorzetten van den linkervleugel, een paar schoten komen tegen lat of keeper aan en een voorsprong is nog niet behaald. Toch begint gaandeweg de schaal aan den blauw-gelen kant door te slaan; de Asser half-backs linie is niet in staat den bal bij hunne aanvallers terug te brengen en scoren blijfc voor Frisia dan ook niet uit.

Na de rust is 't met Achilles vrijwel gedaan en neemt de home-club 't spel geheel in handen. Verder dan de middenlinie weten de Assenaren 't zelden te brengen, uitgezonderd een paar stormloopen van Jacobs of Westra.

Van Duijsen en van Beek daarentegen brengen den bal herhaaldelijk voor 't vijandelijk doel, waarvan na vele mislukte pogingen een tweede doelpunt 'i gevolg is. Ook schijnt Suringar den strijd tegen Bakers op te geven althans ook van rechts wordt 't Achilles doel eenige malen bestookt.

Eenige minuten voor tijd krijgt de rechtsbinnen den bal van van Beek over. Keurig passeert hij de verdediging en met een zuiver geplaatst schot brengt hij den stand op 3—0. De Yersey-men hebben nog diverse kansen maar er wordt niet van geprofiteerd en de overwinning blijft tot een 3—0 beperkt.

't Spel van Achilles viel ons niet mee en hunne 4—0 overwinning op L.V.V. komt ons thans onbegrijpelijk voor. Wel miste Stern achter, maar zijn plaatsvervanger deed lang geen kwaad werk. Westra en Jacobs werden dermate bewaakt dat hun samenspel niet tot zijn recht kon komen. L. Westra weerde zich op beide plaatsen verdienstelijk. Wij hebben echter op zijn middenspel tegen, dat bij bijna zuiver verdedigt en niet genoeg de voorhoede steunt.

Suringar was maar zeer middelmatig.

Bij Frisia bleek de nieuwe center-voor een aanmerkelijke verbetering, maar beschouwen wjj de vervanging van Kalt door de Vries als een besliste fout. De Vries heeft niets goeds, Kalt beschikt tenminste nog over een uiterst gevaarlijk schot. Links deed braaf zijn plicht.

De middenlinie was zonder uitzondering uitstekend, met Jantje als de man. O.i. een zeer

ernstige mededinger voor een plaatsje in het Noordelijk elftal.

De backs zooals we 't van dit tweetal gewend zijn. Keeper Jeekel kreeg slechts een 5-tal ballen te verwerken en deed dat onberispelijk; maar zijn werkzaamheden waren te gering om een definitibve beslissing te geven tusschen hem en zijn onvergetelijken voorganger. En wat zal 12 April geven ? Zou L.V.V. in staat zijn te bewijzen, dat we haar nog steeds tot de ernstige tegenstanders kunnen rekenen, of zou 't roodwitte licht nog verder dooven? Een mooie overwinning hebben ze nog niet behaald en dat zijn we van dat vurige elftal niet gewoon. Moge hun competitieslot even schitterend zb'n, als dat van Frisia en Frieslands hoofdstad

kan tevreden zijn over zijn jongens.

« *

Onderstaand artikel werd geschreven voor het vorig nummer maar werd door een misverstand niet geplaatst.

'n Correspondent kan niet overal tegenwoordig zijn en waar ik persoonlijk den wedstrijd L.V.V.—Achilles geleid heb, voldoe ik gaarne aan het verzoek van onzen geachten Leeuwarder medewerker om over dezen strijd een enkel woord te vertellen.

Het was m'n eerste kennismaking met noordelijk spel waarvan ik me, gelet op de goede verrichtingen van Frisia voor den beker waarbij P.W. o.a. werd geslagen, een vrij hoog denkbeeld bad gevormd. Het is me bitter tegen gevallen, want spel zooals Zondag L.V.V. en Achilles vertoonden is op het Westelijk 2e klasse spel nog minstens 'n 5 tal jaren ten achter.

Ik geef toe, sommige spelers hadden individueel wel goede momenten, maar van eenigszins doordacht samenspel geen spoor. Het zwakke punt was wel het spel der middenlinies, waarin bij beide elftallen hard werd gewerkt en gezwoegd, maar waar men blijkbaar niet begreep dat er in voetbal nog iets meer zit dan achter den bal te hollen.

Speciaal bij Achilles faalde de middenlinie totaal in het aanvallend gedeelte van haar taak.

Dat desondanks Achilles won is te danken aan het individueel spel van twee van hare voorwaarts.

Gelukkig werd mij echter verzekerd dat in dezen wedstrijd beide elftallen beneden hun gewonen vorm speelden, wat voorzoover Achilles betreft misschien aan onvolledigheid is te wijten. Ik wil hopen dat m'n zegsman gelijk heeft want indien dat de ware vorm is van Achilles, de tradioneele Noordelijke kampioenen, die ook dit dit seizoen weer een prachtkans hebben, zou ik me blijven schare aan de zijde van hen, die voorloopig het Noorden nog geen kans op promotie naar het Oosten willen geven. Afgaande op hetgeen ik Zondag gezien heb meen ik dat het Noordelijk spel hiertoe nog niet rijp is.

Na deze eenigszins uitvoerige inleiding slechts 'n kort woord over den wedstrijd zelf. Na eenig heen en weer getrap — nog nooit was deze geijkte verslagterm zoo juist van toepassing — brengt Achilles linker-vleugel vlug op en met een werkelijk goed schot van dien kant wordt