ETE T SPORTBLAD.

het eerste punt in het uiterste rechterhoekje gezet.

De L.V.V. döelverdediger had de eigenaardigheid om ballen die hij met z'n h&nden had moeten stoppen met z'n beenen te behandelen en omgekeerd. Zoo ook bier, een enkele beenbeweging bad don kalm recht voor hem passeerenden bal in het veld kunnen zenden.

Het 2e punt kwam een kwartier later na een hoekschop, waarbij de middenvoor het leder vrij handig achter den back plaatste, waardoor de linksbinnen kon toeloopen en doelpunten. Dit was zeker het beste punt van den strijd.

In de laatste 5 minuten voor de pauze valt L.V.V. duchtig aan en ze hadden bier wel een doel pui* t verdiend, wat de Achilles-keeper met vrij veel geluk, echter verhinderdeIn de 2e helft is L.V.V. weer iets sterker maar toch doelpunt Achilles — wier doel enkele malen in groot gevaar is geweest —■ het eerst door een plotselingen uitval van den middenvoor waarbij de döelverdediger glorieus over den bal heentrapte. Nu kwam een periode van allerslapst spel. De sporadische uitvallen van beide partijen strandden gewoonlijk op buitenspel, waarvan sommige spelers maar een heel vaag begrip bleken te hebben.

Nogmaals doelpuntte hierna Achilles. Met 'n zucht van verlichting kon ik hierna het einde aankondigen en had Achilles een geflatteerde 4 -0 zege behaald. Merken we nog op dat het terrein smal, ongelijk en zwaar is, allemaal omstandigheden, die goed voetbr.l niet in de hand werken. Ook hierin zal men verbetering kunnen brengen.

„Molleboontjes".

We hadden nu wat we roeds zoo lang hadden gewenscht; drooge velden, droog weer. De wind kon ook wel wat minder sterk gewe st zijn ; maar krijg het nu maar zooals men bet liefste heeft.

Algemeen dacht men dat de verwachting, dat Velocitas niet e'éa wedstrijd zou winnen, zou worden bewaarheid.

Dat is misschien ook de reden, dat L.V.V. er niet alles opzette en zoodoende de kracht hunner tegenpartij onderschatte. De L V.V. voorhoede heb ik wel eens veel beter gezien al gaven ze somtijds uitstekend spel.

M. i. is de overwinning of laat ik liever zeggen de superioriteit van Velocitas te danken aan het doortastend optreden der Groninger half-back linie. Holwerda, de eter waarop L.V.V. trots mag zijn, werd uitstekend gehouden door Koster ; van Üingen als rechts-half stond den linkervleugel der Leeuwarders zeer goed. Komt nog daarbij dat keeper van Minnen soms zeer verdienstelijk de ballen stopten. In de Groninger voorhoede was Bakker de man. De andere voorwaarts trachtten m. i. door woestheid te krijgen, wat ze door combineeren niet konden halen.

In de L.V.V.-verdediging waren gelukkig mannetjes die wel 'n stootje konden meedragen. Hun back-spel was goed. De rechts-half ook goed, de andere behalve Holwerda zooals gezegd wel eens beter.

Op tijd d.w.z. Leeuwarder tijd kwart na twee trapt Velocitas af met zon en wind mee

en zooals altijd gaan de Groningers met het leder er van door.

Doch spoedig verplaatst het spel zich-

Na een kwartier snelens worden de scrimmages voor het L.V-V.-doel talrijker en gevaarlijker en de bal wordt door de Jong ingezet. Met half-time was de stand 2—0 voor Velocitas, en de opinie kwam nu ten gunste voor L.V.V. Ik geloof bepaald dat de wind iets was gaan liggen; de zon kroop af en toe weg zoodat de kans om gelijk te maken geringer werd.

De Leeuwarders slagen er in nog een goaltje te maken doch verder komt het niet, dank zij de uitstekende Velocitas verdediging. Eindstand 2—1 voor Velocitas.

Scheidsrechter Schouten was zeer reëel ten opzichte van ruw spel. Ik zou hem gaarne in overweging geven om wat meer meeteloopen.

Voor de derde klasse hadden we \ Q.V.V.—Be Quick 11

We hebben beide partijen wel eens beter gezien. Be Quick verscheen met eenige „sterren ' jammer voor hun dat die het alleen niet hebben kunnen doen anders was G.V.V.'s succes wat kleiner geweest. In de Be-Q. verdediging was Tiemersma goed, hij moet er echter om denken dat de bal wat meer in het veld blijft.

Harke vertegenwoordigde de half-back linie bijna geheel terwijl van der Berg en Dickers voor de voorhoede zorgden.

Bij G.V.V. schijnen de voorspelers elkaar niet geheel te begrijpen. Er zijn wel goede krachten zooals van Grieken en den Bergen het succes laat echter wel wat te wenschen over.

De Jhalf-back linie was goed vooral Wildervanck.

Meihuizen weet van z'n hoofd goed gebruik te maken.

Rasker in de verdediging goed en van der Borgh die als back debuteerde stond z'n partner good ter zijde. Als hij een beter linker wing tegenover zich krijgt, zal hij z'n krachten wel wat meer moeten inspannen. Het spel verplaatste zich te snel opdat het doenlijk zou zijn in finesses te treden. Laat het genoeg zijn te zeggen dat de stand met half-time 2—0 was voor G.V.V. Eindstand 4—2 voor G.V.V.

A.s. Zondag zal eoa combinatie bestaande meestal uit oud Be Quickenaren geurend onder het lieve naampje „schrik der Velden" een vriend.schappelijken wedstrijd spelen tegen het 2e Be Quick. Ik kan een ieder aanraden om dat te gaan zien. Waarschijtlijk zal deze op het G.V.V. terrein worden gehouden.

„Molleboon".

Uit Breda.

Eon zeldzaam rustig voetbalmiddagje was 't voor ons sportlievend publiek Zondag j.1. Velocitas I vrij, Velocitas II naar 't Amsterdamsehe „R.A.P."' Velocitas III rustend, N.O.A.D. naar Middelburg en E.M.M. naar Vlissingen. Geen wonder, dat een vrij groot aantal liefhebbers meergenoemde rust ontvlood en een kijkje te Antwerpen ging nemen, van waar ons reeds vroogtijdig Zondagavond de schitterende verrichtingen van ons nationaal elftal bereikten, waarover elders in dit blad wel zal worden uitgewijd en waarvan „De Telegraaf"