H EI SPOETBL AD.

heden algemeen verwacht dat het den wedstrijd zal winnen. Kalm en zeker beginnen beide partijen en schijnen niets om een overwinning te geven en 't is niet te verwonderen dat rust met O—O ingaat. Wel doorleven beide doelverdedigers angstige oogenblikken, maar ze wenden alle gevaar meesterlijk af.

Na rust gaat hetzelfde spelletje zijn gang, er wordt goed gespeeld met kalm overleg, tot dat Houwink met een mooi schot U.D. de leiding bezorgt. De Wageningers vinden dat hat nu hun beurt is, maar de verdediging der kampioenen beneemt hun alle kans. Rijken redt een paar maal magnifiek. Gelijk voor de rust ondernemen de Pluim's en Bueters telkens en telkens aanvallen en weer is het Houwink, die daaruit een schot inzendt. G.V.C.'s doelman werkt al uitloopende weg, maar wordt verhinderd dit ver genoeg te doen. Simon vermeestert den bal en trapt over alle hoofden heen in 't net. Nog 20 minuten wordt met vuur gestreden, dan brengt tijd U.D.'s laatste, welverdiende competitieoverwinning.

Een woord van lof aan de spelers, die niet hun gewone plaats innamen. Dijckmeester als spil onpasseerbaar, Adelaar, die zijn laatsten wedstrijd voor U.D. speelde, zeer goed evenals Simon die in deze competitie de laatste goal maakte. Van de anderen Kok onvergetelijk, onovertroffen in 't Oosten. (U. D.)

Ajax—Volharding 1—3.

Beide elftallen verschenen met invallers. Volharding mist Sweys, Ajax Holst en Kammeyer.

Als scheidsrechter J. de Vries tijd fluit, trapt Ajax af, doch Volharding zet reeds dadelijk krachtig op, zoodat Bottelier al heel spoedig een schot te verwerken krngfc. Ajax-elftal kan aanvankelijk maar niet op dreef komen en speciaal Schoevaert schijnt op de hem vréémde links-buitenplaats maar niet te willen aarden. Portgens en v. d. Marck vertoon en meermalen goed spel, doch hebben geen voldoonde hulp van de anderen, terwijl Volhardings achterhoede niet zoo gemakkelijk voorbij gedreven wordt. Volharding houdt geruimen tijd Ajsx ingesloten doch schiet slecht. Gerke en Geelkerken vermeien zich ook al op Ajax' helft, wat het Ajax' vleugels mogelijk maakt, eenige malen het Volharding-doel te bestoken. Doch ook het schieten der rood witten is slecht. Eeh mooie kans krijgt Ajax, als Rompu, om een bal te stoppen, meters uitloopt en, als hij den bal niet voldoende kan weg werken, zijn doel onbeschermd laat, doch een der Volhardingspelers trapt den op open doel geschoten bal weg.

Mooi spel van Artzenius en Baggelaar maakt dat de laatste doelpunt 0—1. Volh. blijft de belegering voortzetten. Baggelaar zendt verschillende keurige schoten in, doch de bal ketst tegen of vliegt over de lat. Ajax verdedigt taai, alhoewel Croon niet zulk goed spel vertoont als andere keeren. Ajax zet tegenover Volharding's belegering eenige goede uitvallen, o.a. een zeer mooie van v d. Berg, die via v. d. Marck den bal naar Schoevaert transporteert; Rompu stopt echter. Eenige hoekschoppen voor Ajax leveren niets op, zoodat met rust de stand 0—1 is.

Na de hervatting wordt het spel meer verdeeld. Ajax voorhoede doet echter te weinig aan samenspel; Volharding geeft meermalen goede proeven van samenspel te zien. Bottelier moet dan ook eenige malen den bal keeren. Als Worp een dezer keeren den bal voor de voeten krijgt, zendt hij een hard zuiver schot in, Ajax doel verdediger valt en de bal zit 0—2. Volharding wordt hoe langer hoe gevaarlijker; de Ajax-backs falen nogal eens, doch Bottelier werkt goed.

Ajax' voorhoede verknoeit door treuzelen eenige mooie kansen, door v. d. Berg geboden. Eindelijk heeft Ajax' rechtsbuiten van zijn bekende rennen en voorzetten succes, als van Limpt den bal in Volhardings doel zet 1—2.

Ajax gaat nu beter spelen. Een mooie kans wordt nog door buitenspel bedorven, maar dan blijft Ajax in de nabijheid van Volhardings doel en doet Volharding slechts eenige uitvallen, geleid door Roldanus en Schoolwerth. Ajax' slecht of tam schieten veroorzaakt, dat de geljjkmaker uitblijft. Als Rompu en eenige Ajaxspelers naast Volhardings doel op den grond liggen te spartelen, gaat Gerke er met den bal van door.

Volharding's uitvallen zijn zeer gevaarlijk, vooral de vele van Schoolwerth; Van Vlieten Van Weeren Jr. zijn echter steeds de struikelblokken. „Piet, doe nu eens listig", raadt Baggelaar. Ma^r of Piet al listig doet, telkens vindt hij die Ajax spelers even listig. Meer succes heeft Worp, die als een Ajax-back mist, snel ^oeloopt en Volhardings voorsprong vergroot 1—3. De weinige minuten, die nog te spelen zijn, speelt Ajax een verloren spel. Als de scheidsrechter tijd fluit, boekt Volharding een verdiende overwinning.

De binnen eenige weken te verwachten ontmoeting tusschen'deze beide elftallen in de Gouden Kruiswedstrijden, belooft, gezien de verrichtingen van beide teams in dezen wedstrijd, interessant te worden. Zal Ajax daarin revanche nemen ? H. J. B.

Concordia—R.A.P. 6—0.

Onder ideaal voetbalweer werd deze laatste competitie-wedstrijd gespeeld en bijgewoond door een steeds grooter wordend aantal belangstellenden. Als scheidsrechter Wijnmalen om 2 uur beginnen blaast, dan stellen zich beide partijen onvolledig op. R.A.P. neemt in 't begin het spel in handen, ze werken hard voor de leiding, die ze niet kunnen krijgen, doch wel verdiend hadden. Langzamerhand ontwikkelt zich een goed samenspel in de Delftsche voorhoede, doch RA.P.'s achterstel zit flink op den bal, zoodat scoren voorloopig uitblijft. R.A P. blijft hardnekkig aanvallen met v Delden en Lobry de Bruin aan het hoofd, doch stranden steeds op de achterhoede. Eindelijk breekt Conc. rechtervleugel gevaarlijk door, de Man werkt zich los en scoort met een goed schot. De Amsterdammers blijven flink doorwerken, zonder succes evenwel. Nu breekt de linkervleugel van Conc. door en Thomee weet na eenig geharrewar keihard no. 2 te maken. Even yoor half time krijgt Wolbers een mooie