HET SPORTBLAD,

Frankrijk—België.

Zondag a.s. speelt het Belgische elftal tegen het Fransche te Parijs. De Belgen hebben eenige wijzigingen in hun team aangebracht en zullen nu als volgt spelen : Hustin ; Pierard en Poelmans ; v. d. Eynde, Oambier en v. Hoorden ; * Tobias, Vertongen, de Veen, Saeyes en van BoxtaeK

De definitieve samenstelling van het elftal, dat op 26 April tegen ons te Rotterdam zal spelen, is nog niet bekend.

Zwitserland—Duitsshland.

Zondag speelde te Genève vertegenwoordigende elftallen van bovenstaande landen tegen elkaar. De Duitschers speelden vrij ruw en moesten het met 5—3 afleggen.

Een onderhoud met Mr. Harfower.

In het orgaan van de Beerschot A.C. komt voor een interview met Mr. Pat Harrower over den wedstrijd België—Holland. Enkele zijner opmerkingen zijn wel interessant, we ontleenen er daarom bet volgende aan:

„De beste partij heeft gewonnen, dat is niet te weerspreken.

Van Hollandsche zijde was het spel vlug en krachtig en in 't algemeen waren de Hollanders te zwaar voor de Belgen, waarvan speciaal de aanval te licht was tegenover 'n doortastende middenlinie als de Hollandsche.

Het spel was verbazend vlug. Zeker was het een der snelste matches welke ik sedert langen tijd heb geleid en met m'n 48 jaar oude beenen had ik vaak heel wat moeite om het spel te volgen."

Hierna bespreekt hij het spel der verschillende Belgen, hetgeen voor ons van minder belang is. Over ons elftal zegt hij het volgende:

„De Hollanders speelden met enorme geestdrift. T)e beste waren Welcker, Stom en Snethlage. De centervoor heeft heel wat goede kansen verknoeid. De half backs speelden stevig en hielden goed vol. De ster van het veld was echter Thomée, die in elk En gelach elftal op z'n plaats zou zijn. Zijn eenige fout was dat hij soms te veel op zich zelf speelt".

Holland—België.

We lezen in de Matin dat het niet onmogelijk is dat er verschillende wijzigingen gebracht zullen moeten worden in het Belgisch elftal dat op 26 April in Rotterdam zal komen spelen.

Men zal zich herinneren dat baron de Grawhez aan de Racingspelers als souvenir voor het winnen van het Belgische kampioenschap een reis naar den Cupfinal te Londen aanbood.

Nu wordt deze cupfinal gespeeld op 25 en de wedstrijd in Rotterdam op 26 April en hoewel het niet onmogelijk is heide wedstrijden als toeschouwer mede te maken, — we hopen hiervan zelf het bewgs te , leveren — is het voor een speler wel wat bezwaarlijk om na een zeereis onmiddellijk zoo'n zwaren wedstrijd te moeten spelen.

De Racingspelers welke weinig lust hebben hun Londensch uitstapje er aan te geven, hebben thans aan den Belgischen Bond ver¬

zocht om zoo mogelijk hun plaatsen door andere spelers te doen vervangen.

Het volgende elftal zou dan waarschijnlijk in het veld gebracht worden

Leroy of Glorieux (doel), Pierard en Poelmans (achter), v.d. Eijnde, Cambier, van den Stappen (midden), Tobias, Suetens, de Veen, Saeyes en van Boxtaele (voor).

Correspondentie.

Junius te A. We kregen een ander verslag eerder en plaatsten dit, daar U zeker ook de meening van een outsider op prijs zult stellen. We houden ons overigens steeds aanbevolen.

B. te U. Zeer gaarne, mits niet al te uitgebreid.

Chbberichten.

Gelder sche Voetbalbond.

Uitslagen 5 April: Eendracht 2-ODO 2 5-0, w.n.o.

In de seriewedstrrjden te Utrecht op jl. Zondag sloeg het GVB-elftal den Brab. VB en den Eott. VB resp. met 2—0 en 2—1, doch in dén eindstrijd verloor het van den Haagschen VB met 7—0.

Programma 12 April: Eendracht 2-'t Elfde J. C. L. Götz v. d. Vet

Vitesse 3-GVC 3 W. W. Butgers

ODO 2-Quick 3 P. Duif

Kampioenswedstrijd: Achilles—Olympia te Zutfen H. W. Mulder

Boete: ODO f 2.50 wegens niet opkomen van haar 2e elftal tegen Eendracht 2 op jl. Zondag.

Zevenaar. J. UITERWIJK, Secr.-Penn.

Utr. Voetbal-Vereeniging:. Zondag a,s. Ajax- UW te Amsterdam, UW 3— Kampong 2 in het Wilhelminapark. Vertrek trein 12.05 gew. tijd S.S. Desbetreffende spelers ontvangen bericht.

G. W. v. WESTERING A.Hzn, Secr. Bemuurde Weerd 49bis.

A. F. C.

Voorgesteld als w. 1. J. C. Broers door Gebr. de Haan, benevens door C. F. Gaarenstroom en onderget., de adsp.leden W. H. Heynert, F. Kunst en A. R. Meijer, als adsp.lid Jan Boving door W. J. v. Amstel en onderget.; als o.l. J. Dieckman door D. Koning Dzn. en onderget. Aangenomen als w. 1. M. v. Menk.

Onderget. heeft de eer mede te deelen, dat het le elftal op Goeden Vrijdag om 3 uur n.m. speelt tegen de

Leyton Amateur F.C.

en op Maandag 2n Paaschdag om 2 uur n.m.

tegen de

Woodford Albion F.C.

op het terrein der AFC gelegen Middenweg 191 achter hoeve „Goed Genoeg"; entrée gereserveerd 50 ets, gewoon 25 ets, jroor militairen beneden den rang van officier en jongelui onder 15 jaar 10 ets. Recht van introductie voor leden niet geldig, uitgezonderd natuurlijk voor dames.

R. Hartstraat 168. A. DE HAAN Azn. secr.-penn.

Haagsche Voetbalbond.

In de seriewedstrijden tusschen de plaatselijke en gewestelijke bonden op 5 April jl. te Utrecht gehouden behaalden wij den ln pr{js (de Begeerkrans) door den Frieschen VB, den Haarl. VB en den Geld. VB te slaan reep. met 4—S, 4—0 en 7—0.