HET SPORTBLAD

• - Ea dan ... de spookwedstrijden, waartegen heel*Utrecht nu al.met angstige spanning zit op te kijken.

■S «Dat de diverse voetbalgeniussen 't oude Hercules mogen steunen bij dien zwaren gang!

Invkstigator.

Ajax—D.F.C. 4—0. Niet hoopvol gestemd gingen we Zondagmiddag op naar het Ajaxterrein om den laatsten wedstrijd van Ajax te zien. Dozy te missen is niet alles en het stemt treurig te bedenken hoevele van onze goede krachten de laatste tijden zijn weggegaan of spoedig weg zullen gaan. Toch bracht Ajax een tamelijk sterk elftal in het veld en Vos die als links midden speelde bleek deze keuze (die heel lastig was) niet onwaardig in zijn; niet alleen was zijn werken onvermoeid, maar ook het voeden zijner voorhoede was vaak voorbeeldig. Ajax was bijna den heelén wedstrijd sterker en had Beeuwkes zijn naam van Nederlandsch besten keeper niet 200 goed opgehouden dan was de score ongetwijfeld veel hooger geweest.

Voor de rust speelt D.F.C. met 10 man; terwijl ook Ajax met 10 man begint tot dat Lange het elftal kwam completeeren-

D.F.C speelt op J. Bouvy en Beeuwkes na een minderwaardig spel en toont dat zij beter op den man dan op den bal kan spelen.

Ajax wint den toss en kiest zon tegen met den wind op zij.

Na ongeveer een kwartier spelens doelpunt Brutel na keurig samenspel met Tetterode voor Ajax, een voor Beeuwkes onhoudbaren bal, mooi geplaatst in de linkerhoek. Menig schot was alreeds door Beeuwkes gestopt. In de hierop volgende periode valt Ajax menigen hoekschop ten deel welke alle goed door Gantvóort van links genomen, desondanks zonder resultaat blijven. Plotseling ontsnapt Ajax aan een groot gevaar als na eene goeden en snellen doorbraak van D.F.C. van Braam den bal nog net achter kan werken. De hierop volgende hoekschop leverde niets op.

Eindelijk is het weer Brutel, die, na goed samenspel met Lange en Tetterode, Beeuwkes Weet te verschalken en zoo den stand op 2—0 brengt. Even voor de rust lost Tetterode een Schot op het doel, dat tegen den onderkant van de lat in 't 'veld terugspringt. Een paar maal Wordt de bal nog in de richting van het doel getrapt, maar springt steeds tegen een Dordtenaar terug of tegen Beeuwkes, die op den grond liggend den bal nog terugstompt totdat hij "Wordt weggewerkt.

Na de rust komt Van Drooge D.F.C. versterken en toonde nog steeds een speler te zijn met een uitstekenden kgk op 't spel en was in de voorhoede de eenige die beslist eerste klasse spel speelde.

Ajax heeft den inmiddels gedraaiden wind pal tegen, maar is desniettemin toch steeds de meerdere, Even na de rust krijgt Gantvóort den bal, die door een Dordtenaar mis getrapt Wordt, voor z'n voeten en scoort onhoudbaar. I*e scheidsrechter geeft echter buitenspel, waarschijnlijk vergetende dat hij den bal van een tegenstander kreeg en men nooit buiten-spel is wan¬

neer men den bal van een tegenstander krijgt. *)

De middenlinie van Ajax blijft een mooi doortastend spel spelen en heeft daardoor de D.F.C-voorhoede geheel in bedwang.

Ongeveer 20 minuten na de pauze loopt Helfrich snel op Beeuwkes in als deze den bal heeft waardoor hij den bal niet kan wegwerken en dezen slechts even weggooit, waardoor Helfrich in de gelegenheid komt den bal omhalend in het net te plaatsen. Tien minuten later voegt Brutel nog een punt aan de score toe als de voorhoede van Ajax de achterhoede van D.F.C. afhoudt en zoo Brutel in de gelegenheid stelt, Beeuwkes het nakijken te geven.

De laatste oogenblikken is D.F.C. iets sterker, vooral doordat Ajax wat verslapt met 't idee, we hebben den wedstrijd zeker binnen. Het kan den Dordtenaren niet gelukken van Braam te passeeren.

Van de Dordtsche spelers is reeds gezegd, dat Beeuwkes, J. Bouvy en Van Drooge goed waren.

Bij Ajax blonk vooral na de rust Brutel uit, terwijl de overigen een goed en doortastend spel speelden.

■*) St"nd Ö. soms in een hinderende buitenspelpositie, toen de D.F.C.'er trapte? Dan is de beslissing juist. (Bed.)

Enschedésche Brieven. VIL

Daar Hercules door „force majeur e" zich genoodzaakt zag hare seriewedstrijden uit te stellen, was het programma voor Zondag zeer beperkt.

Over genoemde „force majeure" wil ik hier liever niet uitweiden, daar dit aanleiding kon geven tot eindeloos geschrijf, genoeg zij gezegd, dat de houding van onzen eersten klasser ons tegen viel, en de overige 2e Wassers zullen in 't yervolg Van hunnen kant maatregelen nemen om iets dergelijks te voorkomen.

Op 't P.W.-veld verscheen het Amersfoortsche Quick tegen een volledig P.W.-elftal, en de smadelijke nederlaag op de Heusderhei geleden, werd schitterend gewroken. Om 3 uur wordt onder de goede leiding van Schuitemaker begonnen. Het begin is vrij saai; beide doelen verkeeren afwisselend in gevaar. Barendsen is in uitstekende conditie, terwijl aan de andere zijde de doelman subliem spel vertoont. Aan hem is het te danken dat de score tot 5—0 bleef.

Na een kwartier spelens komt de P W. voorhoede los en Münch scoort plotseling 3 keer kort achtereen. Door slecht schieten worden vóór de rust prachtkansen verknoeid. Rust komt met 3—0 voor P.W. Na de rust hetzelfde spel. P W. is -voortdurend sterker, doch vóór 't doel wordt erbarmelijk geknoeid.

Quick's rechterwing onderneemt eenige gevaarlijke uitvallen, doch zij heeft met schieten bepaald pech.

Na mooi samenspel scoort Palthe met een prachtschot No. 4. Even voor 't einde scoort Teerink vrij gelukkig. No. ï Einde komt met eene verdiende 5—0 overwinning voor P.W

Barendsen, Münch en Frölich waren goed-