HET SPORTBLAD.

slecht. Bij een hoekschop werd volgens veler beweren de bal achter de doellijn gestopt, wat door den scheidsrechter niet gezien kon worden. Weer vloog een schot tegen de bovenlat. Nog steeds echter bleef Alcmaria op haar eerste goal wachten; integendeel dreigde van tijd tot tijd Bloemendaal nog met een derde punt. Eerst vier minuten voor tijd werd het dan eindelijk 2—1 na een strafschop. Toen eindelijk kwam er vuur in Alkmaar's elftal, doch helaas te laat. Want hoe men nu ook werkte, hoevele malen er nog schermutselingen voor het doel ontstonden, het Bloemendaalsche elftal verdedigde wanhopig en met succes. Want tijdens een hevige worsteling voor het doel klonk plotseling het eindsignaal. Bijna tegelijkertijd vloog de bal in het net, nauwelijks een tiende seconde te laat echter om Alkmaar voor de nederlaag te redden. Op die wijze is het geweest, dat Bloemendaal met 2—1 Alcmaria Victrix versloeg en zich een plaats in den eindstrijd veroverde.

Tweede Paaschdag. H Ook nu weer stond een koude wind over het terrein, die daar het verblijf niet aangenaam maakte. Toch had men weer niet te klagen over de belangstelling. Vooral Haarlem was daarbij door een flink aantal supporters vertegenwoordigd.

In de morgenuren hadden de beide demifinales voor de tweede af deeling plaat?, welke beide spannend waren.

Eerst sloeg Haarlem's derde elftal het Weesper Rapiditas met 3—1; terwijl daarna het elftal van den Helderschen Voetbal Bond met 2—0 over IJmuiden wist te zegevieren.

In beide matches vertoonden zoowel de verliezers als de overwinnaars flink spel, vooral in de eerste match.

Omstreeks kwartier over eenen begon's middags de eindstrijd voor de eerste af deeling tusschen Bloemendaal en Haarlem II. Bloemendaal bracht het zelfde elftal van den vorigen dag in het veld; Haarlem II daarentegen was nu sterker en kwam met slechts een invaller in de middenlinie uit.

Onder de vroolijke tonen der muziek wordt aangevangen. Eeeds onmiddellijk gaan de roodbroeken, ondanks den tegenwind, tot den aanval over. Het samenspel der voorhoede is keurig. Op den rechtervleugel onderneemt Lesly Miller eenige zeer snelle rushes. Het spel is nog maar een paar minuten oud, of met een kalm schot scoort de jonge Haak (1—0). Met zeker, vlug samenspel blijft Haarlem aanvallen en reeds spoedig is het dezelfde speler die den stand op 2—0 brengt; en nog geen kwartier is gespeeld of Haak doelpunt ten derde male zeer fraai (3—0).

De Bloemendaalsche voorhoede, die tot nog toe slechts weinig heeft uitgericht, komt dan ook een weinig in actie, verder dan de backs echter kan men het niet brengen. Het spel gaat dan een üidlang gelijk op, waarbij echter Haarlem verreweg het mooiste spel te zien geeft. Als na een half uur de roodbroeken een strafschop krijgen te nemen, is het keeper Veen, die hem benut (4—0). Bloemendaal wordt dan gevaarlijker en wanneer eenmaal bij een hoekschop Haarlems verdediging te ver is opgedrongen, scoort men na een vluggen uitval

de eenig tegen goal (4—1).

Als met 4—1 de rust intreedt en de roodbroeken den wind mee krijgen, is het pleit dus reeds vrij zeker beslecht.

Onmiddellijk na de hervatting nam Haarlem het spel in handen. De witgehemde verdediging vermocht weinig tegen het combineeren van de rood-blauwe voorhoede. Slechts zelden viel Bloemendaal uit; bijna voortdurend werd de strijd op haar helft gevoerd. Gestadig rees de score. Haak scoorde nog eens, Bijleveld maakt er twee, terwijl Maggenstorm vier goals voor zijn rekening nam.

Het aantal van 11 punten had wellicht nog overschreden kunnen zijn, indien Lisly Miller inplaats van herhaalde malen tegen lat en palen te schieten meer had voorgezet.

11—1 wa8 dus voor Haarlem het schitterende en welverdiende resultaat.

Onmiddelb'k, na deze match begon de finale voor afdeeling II tusschen het Heldersche V.B.-elftal en Haarlem III. Een zeer ïnterressante strijd. Gelijk in al zijn wedstrijden speelde de H.V.B. een waarlijk goed spel; toch was men op den duur niet opgewassen tegen het vlugge, fijne samenspel der jonge Haarlemmers. Met de rust stond het 1—1. Ondanks den tegenwind bleef daarna Haarlem steeds iets in de meerderheid. Tweemaal achtereen scoorde de jonge van den Berg met fraaie schoten. Eerst kort voor het einde slaagde de H.V.B. er in nogmaals te doelpunten, waardoor men nog juist de medaille voor 't beste doelgemiddelde veroverde. .. ,

Haarlem III won ten slotte welverdiend met

g 2. x

De prijsuitdeeling had 's avonds plaats, tijdens het gemeenschappelijk diner in Hotel „de Toelast". Gelijk altijd was dit diner byzonder gezellig en een aardig slot van deze uitnemend geslaagde seriewedstrijden.

Mölleboontjes.

Als men onder pseudoniem schrijft, hoort men weieens dingen die de betrokken persoon eigenlijk niet moest hooren en zoo heeft Molleboon er dan ongenadig van langs gekregen door van wedstrijd Forward—G.V.V. die de beslissing voor de 2de plaats in de 3de klasse bracht, geen woord te reppen. Tot geruststelling van de winnaars, in dit geval de G.V.V.'ers kan ik mededeelen, dat wel degelijk een artikeltje naar Amsterdam is opgezonden, maar tot op heden nog niet is bezogd. M'n inlichtingen ter plaatse hebben geen resultaat opgeleverd. De 2de en 3de klasse zijn in 't Noorden afgespeeld en het natuurlijk gevolg is dat de gemoederen weer tot rust zijn gekomen.

In de 2de klasse liep de strijd tusschen Frisia en W.V.V. De jubilaresse heeft de zegepalm veroverd. Haar 25 jarig bestaan zal er j.1. Zaterdag wel dubbel prettig om gevierd geworden

ZlJIn de 3de klasse was het 2de elftal van de 25 jarige die hier ongeslagen het „blikkie" won. Om de 2de plaats was het een zeer intersante strijd Forward, dat zich reeds meester waande van de 2de plaats, heeft in het laatst van het seizoen nogal met »spelerspech" te kampen ge-