HET SPORTBLAD.

blijkbaar weer in en begon met 48 not out.

In de 2e innings is Volharding heel wat fortuinlijker en maakt nu 151, waarvan W. Brouwer 43, biermede V.V.V. voor de taak stellende om 85 runs te maken, ten einde te winnen. Het scheelde zeer weinig of dit was der V.V.V.ers mislukt, daar, toen de laatste man inkwam, men nog 22 runs van het gewenschte totaal verwijderd was. J. Grootmeyer dacht er echter anders over en in enkele overs slaat hij de benoodigde runs bij elkaar, zoodat V.V.V. met 1 wicket won. Hij bleef met 33 not out. Begrijpelijkerwijs was de spanning in de laatste oogenblikken enorm en 'n totaal van 33 onder dergelijke omstandigheden gemaakt, verdient allen lof.

Ten slotte speelde Albion te Zaandam tegen A.C.C. II, een wedstrijd waarbij door beide partijen vrij gelijkmatig werd gescoord.

Albion maakte 77 en 82 tegen 62 en 89 van A.C.C. II waardoor dus de Amsterdammers juist 8 runs onder het totaal hunner tegenpartij bleven.

Op den volgenden Zondag stonden er voor beide 2e klas afdeelingen 2 wedstrijden op het programma.

In Amsterdam zette V.V.V. haar succes voort door nu Olympia op 'n geduchte manier af te maken paar tegenover de 69 van Olympia door de Veni Vidi Viciërs 220 word gesteld. Olympia zette niet minder dan 9 bowlers aan, waarvan er slechts 2 succes hadden. Van die 220 had v. d. Lee weer het leeuwenaandeel met 61, terwijl Hovius met 60 not out op hem onmiddellijk volgde.

De kampioenen van verleden jaar schijnen ook ditmaal weer over de noodige krachten te beschikken, speciaal wat batten betreft, zoodat ze wel weer een goéden stap in de richting van de eerste plaats zullen doen.

Dan werd in Bussum gespeeld de wedstrijd Victoria—Albion waarin een opkomend cricketer zich bijzonder onderscheidde. We bedoelen v. Steenbergen die geregeld runs voor dj Victorianen maakt.

In de 2e innings van Victoria volbracht hij een merkwaardig feit dat een afzonderlijke vermelding waard is. Hij droeg n.1. zijn bat door een innings van 121 voor 75 rune, terwijl van de andere 10 spelers — die te samen 31 maakten — niemand dubbele cijfers had.

Iets dergelijks kunnen we ons niet herinneren al was E. Holdert met zijn 117 verleden jaar er dicht bij. Toen maakte echter nog een ander speler dubb de cijfers.

Toen Albion in de 2e innings 6 wickets verloren had voor 16 gaven de Zaandammers den strijd op waardoor ze op de le innings met 44 runs verloren.

In de 2e innings van Albion had Schmeink weer de merkwaardige cijfers van 6 wickets voor 8 runs 1

En thans het Zuiden waar we een tweetal potige overwinningen hebben te constateeren.

Hermes beschikt dit jaar weer over een lang niet kwaad team dat tot goede dingen in staat kan zijn daar er verschillende batslui in zitten, die, tenminste in 2e klas cricket, 'n flinke score kunnen maken. V.O.C. verkeert in niet zoo gunstige conditie. Het Rotterdamsche cricket schijnt nu eenmaal voor bestemd om een sle¬

pend bestaan te voeren en we moeten V.O.C. zeker dankbaar zijn voor de moeite welke het doet ' om de zaak loopende te houden. V.O.C. begon met 69 waarbij v. Buren met 18 not out topscorer Reudler en Groeneveld hadden bovendien het ongeluksgetal achter hun naam. De Rotterdammers, voor wie 'n goede bowler goud waard zou zijn, konden niet beletten dat Hermes het tot 128 bracht, waarna v. Buysen een gelukkige 53. V.O.C. bleef in de 2e innings zich zelf gelijk door 63 te maken, waardoor ze net aan een inningsnederlsag ontkwam. De beide Tuyls maakten hierop de benoodigde 6 runs op twee opeenvolgende ballen en Hermes had met 10 wickets gewonnen.

Met. Ajax schijnt het ook in de 2e klasse maar niet te willen lukken. De Leidenaars werden nu op eigen terrein met innings en de noodige runs geklopt, daar ze tegen de 171 der Hagenaars het niet verder wisten te brengen dan tot 45 en 84 Van die 171 had Milo er niet minder dan 72 achter zijn naam.

Cricket in den A. C. B.

Eindelijk is het dan steeds langer wordende voetbalseizoen geëindigd en doet het me werkelijk genoegen wederom als het vorig seizoen het een en ander van hetgeen in den A. C. B. plaats vindt, te kunnen vertellen.

Gepasseerden Zondag werd dan ook het cricketseizoen in de A. C. B. officieel geopend door de ontmoetingen Albion II—V. V. V. II en Olympia II—Amstel III, voor de 1ste klA. C. B.

Olympia had op haar nieuw terrein aan de Hembrug het pas gepromoveerde Amstel III op bezoek, doch kon er niet in slagen van laatstgenoemde te winnen. Na een spannenden strijd .•werd met een 30-tal runs verloren, een uitslag, in aanmerking genomen dat Amstel III zoo sterk mogelijk was opgekomen, terwijl Olympia daarentegen een paar invalhrs teldn, voor de groen-witten niet slecht te noemen. Het verloop was als volgt: Olympia won het opgooien en liet de eer aan de Amstelmenschen om te batten. Laatstgenoemden openden hun seizoen met een score van 55 runs, waarvan C. Wagener met 15 topscorer was, terwijl Stroeve en Bunge resp. 9 en 7 not out maakten. M. BoeJjon scheen zijn effectbowlen van vorig seizoen nog niet verleerd te zijn en had flink succ s door 7 wickets voor slechts 25 runs te nemen, de andere

3 wickets kwamen op naam van A. Dinkela ten koste van 22 runs. Hoewel Amstel's totaal al niet hoog was, zagen de Olympianen er toch nog kans toe een kleiner totaal te maken en 25 runs onder dat van Amstel te blijven. Niemand behaalde dubbele cijfers, alleen v. Buren bleef met 8 not out. L. Douwes en Beuth resp. met 6 w. voor 12 en 4 voor 17 waren hier de oorzaak van.

De Amstelaren kwamen nu vrij wat beter los en sloegen een totaal van 69 runs bijeen, waarvan 5 spelers dubbele cijfers behaalden (Beuth 23, Hamburger 18, Hinze 14 6n L. Douwes 12).

In deze innings was het bowlen van Olympia vrij wat minder en deed alleen Hofstee met

4 voor 25 goed werk. Dinkla had thans 3 w.