HET SPORTBLAD.

een geduchte concurrent te hebben in de Velpenaren die Be Quick met 2—1 sloegen en alleen door hun doelgemiddelde onder Nijmegen blijven. Quick zelf haalde 'n 2—0 op Vitesse II terwijl de andere Nijmeegsche club met dezelfde cijfers van O.D.O. won.

De Noordelijke surprise is de 5—1 waarmede Winschoten de Frisianen — di6 al van een ongeslagen kampioenschap droomden — weer naar Leeuwarden zonden, waardoor Frisia zich door Achilles, dat Velocitas klopte, weer van de eerste plaats ziet verdrongen.

Velocitas II is zoo vriendelijk geweest om terwille van de spanning in deze competie, ook eens te verliezen. De militairen lieten zich door M.V.V.O. kloppen met 5—2. De Middelburgers nemen thans de eerste plaats in.

Merkwaardig zou het zijn wanneer de Zeeuwen zich op die plaats wisten te handhaven en 't Zesde navolgen. We zien al reizen Enschede— Middelburg, met bondssubsidie natuurlijk.

N.O.A.D. klopte de Bergen-op-Zoomers, die verleden week zoo uit hun slof geschoten waren, ditmaal vrij gemakkelijk met sprekende cijfers.

Velocitas III zorgde voor een tweede overwinning binnen de academiemuren, door een 4—2 op Quick II (Nijmegen).

Zaltbommel verloor na zwaren strijd, met de oneven goal tegen Wilhelmina II.

Uit Breda.

(Dit overzicht kwam verleden week te laat. Red?

Afgeloopen Zondag.

De eerste thuiswedstrijd der Cadetten is een succes geweest voor henzelven en voor het Bredasche publiek. Met niet minder dan 6—1 werd de tegenpartij (Hercules) afgemaakt en was 't 9-1 geweest, dan nog zou ik dien uitslag niet geflatteerd noemen. Het zat 'm evenwel niet zoozeer in de zwakte van Hercules dan wel in de kracht van Velocitas. Niettegenstaande heel wat nieuwe gezichteu in de Utrechtsche gelederen te ontdekken waren, was het spel der Stichtenaren niet veel minder dan eerste klasse, doch stel ik daartegenover het als-een-bus-sluitende elftal van Velocitas, met Balluseck, Hosselaar en De Wijs als nieuwen, dan is een groot verschil merkbaar tusschen deze beide blauw-wit-gekleurde partijen, De Bredasche entree was magnifique voor de militairen, de talrijke toeschouwers, waaronder als trouw tegenwoordig zijnde de Heer Burgemeester, hebben, onder een heerlijk herfstzonnetje, geprofiteerd van een animeerenden wedstrjjd. Als Velocitas, de stoffen, waaruit zij thans is saamgesteld, verder naar waarde weet te gebruiken en ontwikkelen, voorspel ik haar een schitterend voetbaljaar.

Onze andere eerste klasser moest maar even naar Enschedé. Reeds Zaterdagavond vertrokken, overnachtend in Arnhem, Zondags spelend in Enschedé en de Maandag was reeds aangebroken, toen 't Zesde Breda weêr binnenBtoomde. Dat is nog eens voetballen ! Dertien uur in den trein zitten om anderhalf uur te ■pelen 1

En wio zal dat betalen, lieve, zoete Gerritje ? ? ? De N.V.B.! Ja, als je maar een vërzoek richt tot 't Bestuur, dan wordt een maximum bedrag aan reiskosten vastgesteld. Men leze slechts de nog te verschijnen ïotulen der bestuursvergadering en men kan lezen, dat aan P.W. tot een maximum van ƒ 40 reisvergoeding naar Breda was toegestaan. Ik weet niet, welke overwegingen het Bondsbestuur er toe gebracht heeft, dit verzoek toe te staan; mij dunkt, dat het vebl heeft van 't kind met den zwarten man, die maar niet anders doet dan bang maken. P W. is in dit geval de bangmaker en 't Bondsbestuur geen uitweg ziende, om de eerstbegane fout (de indeeling van 't Zesde in 't Oosten) goed te maken, is 't bang gemaakte kind, dat toegeeft en alles aan den zwarten man geeft, wat bij verlangt! 't Is inderdaad een fraai besluit. Daar- kan 't Bondsbestuur van te doen krijgen. Waarom 't Zesde niet liever gesteund, deze militairen, die niet anders dan verre reizen te maken hebben tegen één reis van elk der overige clubs naar Breda. Ik roep met den psalmdichter uit: „Wij zien het, maar doorgronden 't niet!" — Doch om op 't Zesde terug te komen, met 4—2 moeeten de wakkere militairen tegen P.W. 't onderspit delven ; de reis, het gemis van eigen grond en de omstandigheid dat circa Vs uur slechts met 10 man gespeeld kon worden, wegens buiten-gevecht-stelling van Zesde's sympathieken aanvoerder, in aanmerking genomen, is deze uitslag lang niet onbevredigend te noemen ; ik denk, dat menig Oostelijk eerste-klaeser, als hij te Breda gespeeld heeft, 't „verwenechte Zesde" nog meer zal gaan „verwenschen"!

N.O.A.D. en Velocitas III waren in 't genot van rust gesteld, terwijl het 2e elftal der Cadetten in Vliesingen eene 7—2 overwinning op E.M.M. boekte.

Meer en meer blijkt 't onbillijke van de indeeüug van Velocitas II in deze Zuidelijke competitie. Dit elftal, dat in sterkte nog heel wat vooruitgegaan is, dan 't vorige seizoen, kan, op haar „slofjes" no. 1 der afdeeling worden; op die wijze is den anderen vereenigingen voor goed de pas op promotie afgesneden; zoolang de N.V.B. die onbillijkheid gaande houdt en zoo'n sterk 2e elftal, dat rechtens in de reserve-af deeling der Westelijke eerste-klassers behoort, in de Zuidelijke 2a klasse houdt, zal een eerste-klasse-schap èn voor N.O.A.D. èn voor Willem II èa voor de andere Zuidelijke vereenigingen wel tot de vrome wenschen blijven behooren. 't Is wel een lakenswaardige oplossing voor een lastige kwestie, als een Zuidelijke 2e klasser tot eerste promoveert!

Vermeld ik ten slotte nog den uitslag 1—1 van den wedstrijd der plaatselijke concurrenten N.O.A.D. II en V.I.O.S. voor de le klasse van den Brab. V.B.

Voor ik thans aan 't slot van mijn epistel kom, wil ik niet nalaten een aanbeveling te geven voor:

Een praotisch boekje, dat me dezer dagen in handen kwam en dat werkelijk in een dringende behoefte voorziet. Ik bedoel het door den heer K^rkhoff, secr. van O.D.O. te Arnhem ontworpen en verkrijgbaar gestelde boekje, bevattende de namen