HET SPORTBLAD.

Sparta echter schijnt vastbesloten te zijn dit jaar het laogbegeerde „gouden plakkie" in de wacht te sleepen, nu weer werd H.B.S. op eigen terrein met niet minder dan 4—0 geklopt, cijfers die duidelijk typeeren dat de rood-witte verdediging vrijwel ondoordringbaar is en dat de voorhoede in een „all conquering" vorm is. Het „Zuid" geleek Zondagavond meer op een krankzinnigengesticht dan op een fatsoenlijk café, alle Spartanen, spelers, supporters en meerdere roodwitvereerders waren in de meest prettige stemming, die haar toppunt bereikte toen het bericht kwam dat Quick zich tegen Haarlem te pletter had geloopen, 'n en déplaise haar vier voorhoede-internationals! Natuurlijk, geloofd werd het door niemand, doch toen de bevestiging kwam toen kon men eerst bemerken hoe vurig en vurig hier naar het kampioenschap verlangd wordt! Er zijn anders sedert gisterenavond verschillende grootsche plannen in omloop! Ruffelse stelde voor om voor de club die het erst tegenscoort een medaille beschikbaar te stellen. Het bestuur echter is als gewoonlijk veel „zakelijker". Door die reuzenseores namelijk is er vanzelf van eenige spanning geen sprake met het gevolg dat er minder publiek zal komen dan wanneer men van een wedstrijd tusschen twee gelijkwaardige elftallen verzekerd is- Daarom werd bet voorstel gedaan om in het vervolg bij de thuiswedstrijden aan de tegenpartij vijf goals voor te geven, echter dit bericht is officieus, en heeft ook naar men zegt de vereischte meerderheid nog niet. Hieromtrent blijven wij dus nog in afwachtende houding.

Ook Sparta 2 en 3 wisten te winnen resp. van het nog ongeslagen V.O.C. 2 en van de V.V.A.-reserve, met 3—1 en 5—1. Voor Sparta dus werkelijk een succesdag „noch nie dagewesen."

Wat het blauw-witte D.V.S. aangaat, ook zij hield de Rotterdameche kleuren hoog en klopte de bl*uw gele Tolhuismenschen met 3—1, terwijl U.S.C. het er in Haarlem schitterend afbracht door de ,mw spelmenschen" er met 1—0 onder te houden.

Alleen Achilles keerde met den kous op den kop naar huis terug, juist de club wier overwinning het meest waan-chijnlijk scheer, glorious uncertainty of football! Veel van zulke. verrassingen is voor hen niet aan te bevelen, daar het anders wel eens zeer goed mogelijk zou kunnen zijn, dat zij in 1909 geen Z. V. eer zullen oogsten.

Persoonlijk was ons de eer te beurt gevallen door den redacteuc uitgenoodigd te worden

B.B.S.—Sparia (0—4)

te mogen „verslaan".

H.B.S. speelt met invallers voor Bekker, v. Renterghem, Lens en Aernouts. Sparta is geheel volledig met onzen Bok weer op zijn oude plaats en ook N.N. weer als rechtsbuiten. Reeds direct speelt Sparta schitterend, het samenspel „af, het gebeurde soms dat de bal over het gebeele veld gir g met prachtig shortpassing, zonder dat ook maar een Hagenaar de gelegenheid kreeg den bal aan te raken. Speciaal Ruffdlse en Boerdam zijo uitstekend op dreef en begrijpen elkaar volkomen, niettegenstaande

Sparta geruimen tijd met tien man speelde, tengevolge van het te laat komen van Teschmacker. De eerste goal komt uit een strafschop.

Van Leyden sloeg den bal uit het doel, Groothoff echter zag het niet, waarop Kuneman naar den scheidsrechter toeging en hem er op opmerkzaam maakte dat het wel degelijk van Leyden geweest is, die den bal met zijne handen bewerkt had, waarop Groothoff natuurlijk strafschop gelastte. Werkelijk, zulk een staaltje van ridderlijkheid van de zijde van Kuneman, komt tegenwoordig met het spel om de punten en niet meer zooals vroeger het spel om het spel niet veel meer voor en verdient daarom speciale opmerking. Ruffalse neemt hem — d. i. den strafschop — en Taylor zietgeen kans deze pil uit zija maag te houden 0 -1.

Kort hierop volgt nummer twee weer na mooi samenspel der geheele voorhoede en onhoudbaar door Boerdam ingezet. Geregeld komen de Rotterdammers terug, slechts zelden krijgen Bruin Kops of Blommesteijn gelegenheid door te breken en al gebeurt dit, dan nog zijn Eshuijs en Nieuwehuizen in zulk een prachsvorm, dat keeper Nieuwehuizen kalmpjes zijne handen in zijn zak kan houden. Vooral Eshuns speelde weer eens zooals drie jaar terug, misschien dat onze aanmerking van verleden week biertoe had bijgedragen ? Ia elk geval hij speelde vlug, welberekend, plaatste juist en brak voortdurend eiken aanval, zoodat hij dan ook heden middag, speciaal na de rust, de ster van het veld was.

Spoedig komt een derde goal, weer van Boerdam, die na eenige tegenstanders gepasseerd te zijn, met een schuin schot het doelpunten aantal vergrootte. Even voor rust komt een ouderweteche goal van de Groot, mooi samenspel tusschen hem en N.N. en met een oerkei gaat nummer vier het net in.

Het spel der Rotterdammers had indruk op de Hagenaars gemaakt, tenminste overal bedrukte gezichten en mismoedige gesprekken. Speciaal Bekker schijnt er spijt van te hebben ook niet meegedaan te hebben, hoewel direct gezegd moet worden, dat zijn plaatsvervanger Zorab verdienstelijk speelde en menigen aanval brak.

Na de rust krijgt bet spel een ander aanzien. Sparta vindt haar voorsprong groot genoeg en w«rkt er hoofdzakelijk op om de score blank te houden. H B.S. wier verdediging het nu niet zoo zwaar te verantwoorden heeft als voor de rust, krijgt nu gelegenheid haar voorhoede te voeden, wat echter niet veel helpt, daar deze niets tegen de roodwitte verdediging hebben in te brengen, speciaal Blommesteijn is geheel van de kook, deze stond somwijlen van de helft van het veld te schieten, wat natuurlijk onmogelijk bij een doelverdediger als N. succes kan hebben, aangenomen dat de bal niet achter of over gaat. Toch is het spel, doordat het meer verdeeld is, geanimeerder, en een vijfde goal schijnt zeker als de bal buiten bereik van Taylor wordt geplaatst, edoch precies tegen den paal* Ook H.B.S. krijg* eea goede kans door tijdig uMoopen van Nieuwenhuizen, echter blijft Sparta's score blank. Ook het verdere verloop van den strijd blijft hetzelfde, een gelijk op-