HET SPORTBLAD.

Van de Veluwe.

Robur heeft Zondag weer een goeden dag gehad. Niet alleen wist 't 2e elftal te winnen, ■Baar ook het eerste nam, zonder zich aan alle taogelijke voorspellingen te storen, 2 puntjes taee uit Zwolle en liet de Z.A.C.ers treurei de &an de oevers van het Zwarte water achter. Koster was weer de held van den dag en Blaakte de 2 doelpunten voor Robur. Deze speler is dit seizoen buitengewoon in conditie ' en zou in het Oostelijk elftal met Pluim Jr. Haast zich waarlijk geen slecht figuur maken. We zeggen dit niet uit overdreven clubenthousiasme, maar omdat we er van overtuigd zijn, dat op 't oogenblik in de geheele Oostelijke eerste klasse ('t Zesde, dat we nog niet hebben zien spelen, zonderen we uit) geen tweede speler te vinden is, die zoo goed als hij de linksbuitenplaats kan innemen. A s. Zondag gaat Robur naar Deventer tegen U.D. II spelen en dit is dus een uitstekende gelegenheid voor den heer Portheine, als Oostelijk elftalcommissie-lid het spel van Koster eens te bes'udeeren; Wellicht zal ook hij na den wedstrijd mijn tQeening zijn toegedaan.

Zooals gezegd wist het tweede elftal van Daventria te winnen en wel met 3—2 ; dus op 't kantje af. Gravelaar, v. Mens en Mollerus Waren hier de makers der doelpunten. De wedstrijd is te onbelangrijk om er veel van te Zeggen; alleen willen we opmerken, dat het jammer is, dat Gravelaar niet voor het eerste elftal kan spelen; ook gisteren bewees hij, ofschoon niet zoo goed als gewoonlijk, dat het eerste elftal eigenlijk zijn plaats is. Voor den Apeldoornsehen Voetbalbond speelde Volharding II tegen Olympia, waarbij laatstgenoemde met 3—0 de meerderheid der Volharding-menschen rnoest erkennen. Robur III had rust, maakte desniettegenstaande een geweldige buiteling op het ranglijstje, daar de 2 laatste wedstrijden geannuleerd werden en voor beide overwinningen een 5—0 nederlaag in de plaats Werd gesteld, wegens het laten mede spelen Van een niet gerechtigd lid. De G.V.B. heeft met haar wedstrijden om een wisselmedaille niet veel succes ; ten eerste schreven slech's eenige clubs in, er waren maar 3 wedstrijden Vastgesteld; terwijl bovendien een dier wedstrijden, wegens niet opkomen van één der partijen niet door kon gaan. Volharding kreeg

daardoor n gemakkelijke overwinning en n plaats in de 2e ronde.

A.s. Zondag gaat Robur I naar Deventer en We twijfelen niet of U.D. II zal overwonnen Worden. U.D. I heeft rust, zoodat 't 2e elftal Wel op zijn sterkst zal zijn; waarom Robur haar beste beentje voor moet zetten en zich goed moet inspannen,' maar dan zal 't ook wel gaan. 't Tweede zal trachten Zutfania te kloppen, wat niet gemakkelijk zal zijn.

En hiermee voor deze week weer genoeg.

Voorwaarts—U.S.C. 3—1.

Na drie achtereenvolgende nederlagen, zou Voorwaarts thans een groote overwinning gaan behalen. De „hekkensluiters" der oompetitie zouden als gasten de tegenstanders zijn, en eene groote score lag voor de hand. Dat het niet zoo is uitgekomen, dankt Voorwaarts in de eerste plaats aan haar voorhoede, die ditmaal zeer tactloos speelde en van de tallooze kansen geen gebruik wist te maken, in de tweede plaats aan de hardnekkige verdediging der Rotterdammers. Dat de twee puntjes aan Voorwaarts kwamen viel nog mee, gezien den stand bij de rust (n.1. 1—1) en het gepruts der voorhoede

bierna. . , j j

Na ± een kwartier spelens bezorgde de rechtsbinnen aan Voorwaarts met een massief schot de leiding, welk voordeel te niet werd gedaan door een gelukkig punt van U.S.C. Evenals voor de rust, was ook daarna de bal geregeld voor het doel der gasten maar ook nu was doelpunten onmogelijk, totdat de middenvoor een uitzondering maakte op het geknoei en een onhoudbaar schot inzond.

Kort hierop slelde de linksbuiten hem nogmaals in de gelegenheid te doelpunten, wat hij ook deed, welk punt door den scheidsrechter werd ongeldig verklaard. Kort hierop verlaat de rechter achterspeler van U.S.C. het veld wegens een ongeval.

Het spreekwoord. „Wie een kuil graaf t voor een ander valt er zelf in", werd hier prachtig bewaarheid.

Kort voor tijd scoort de linksbinnen nog een mooi punt, alzoo den stand op 3—1 brengende. De gevaarlijke uitvallen der Rotterdammers leverden niets op, door het goede spel der achterhoede. Vooral de doelverdediger en spil waren enorm, ook de backs waren zeer goed. Als tijd gefloten wordt heeft Voorwaarts een magere overwinning behaald, die, rekening houdende met het slechte voorhoedespel echter niet hooger had mogen zijn.

Volharding-V.V.A. (2-3)

Scheidsrechter de Boer.

Volharding: Kruseman

Geelkerken Sweys Staargaard Hoogenboom Godefroy Kortenhorst Roldanus Worp Schoolwerth

[v. Renterghem

Zwart Stalmann Jibben Tax Uriot Meyboom Leemann v. Willigenberg Bruggeman Koopmans V.V.A. Hubeek

Direct na aftrap overrompelt V.V.A. de Volharding achterhoede en maakt binnen 5 minuten 2 punten. Beide punten onstonden door fouten der Volb. achterhoede. V.V.A. blijft het eerste kwartier de sterkere, doch langzamerhand komen de geelblauwe een weinig los en het spel gaat nu gelijk op. V.V.A. weet echter nog éénmaal te doelen. Volharding krjjgt ook nog eenige kansen, doch die worden niet benut.

Rust treedt in met 0—3.