HET SPORTBLAD

baar spel het enthousiasme der Bredasche voetballief hebbers waardig toont. De wedstrijd 't Zesde—Vitesse was dan ook geen beletsel voor een honderdtal Bredanaars, waaronder een groot contingent militairen, Velocitas naar Dordt te vergezellen en haar in den zwaren strijd aan den Markettenweg de noodige aanmoedigingskreten niet te onthouden.

Het militaire team was volledig op Colenbrander en van Weel na, welke laatste helaas wegens lichte ongesteldheid, voorloopig zijn steun aan 't elftal moet onthouden. Wel had Dijxhoorn — de doelman van Velocitas III — reeds bewezen een waardig plaatsvervanger te zijn, doch elke wijziging in 't gewone acht ik ontmoedigend werkend op de overigen. Ik wil hiermede geenszins Velocitas' nederlaag te Dordt goedpraten, doch wensch 't gemis van een geroutineerd doelverdediger hier slechts als verzachtende omstandigheid aan te merken. Er werd een zware strijd gestreden in Dordt, die ten slotte in 't voordeel van Dolf Bouvy c. s, uitliep, de Cadetten bedremmeld achterlatende en van haar derde plaats afstootend. Mot 2—1 werden de militairen geslagen na een spannenden strijd, een echte up-to date voetbalkamp. Teleurgesteld niet alleen werd Velocitas, doch ook haar groote schare aanhangers, wier hope op , . . (zelf in te vullen, lezer!) thans zeer verminderd is. We waren verwend door de reeks der cadetten-overwinningen; wie weet, hoe deze nederlaag 't sein- zal blijken voor Velocitas, haar kracht in haar geheel te ontwikkelen tot eer van. haar zelve, tot vreugde van Breda I

Doch, wat in Dordt bedorven werd, was in Breda tegelijkertijd vergoed door de kranige overwinning van 't Z^sde met 1 — 0 op'Vitesse, de leidster der oostelijke le klasse. De 1—0 bewijst reeds voldoende de spanning, die dezen strijd kenmerkte. Het was zeker wel de mooiste oostelijke eerste-klasse-kMirp, die Breda van 't Zei-de to zien kreeg; de militairen hebben hiermede bewezen, volkomen op te kunnen tegen hare zooveel oudere en eerste-klasseingewerkte zusjes.

Was vóór de rust een goed 2e klasse spel te zien, na de pauze konden de talrijke toeschouwers zich vergasten aan een degelijk spel, waarin de ausdauer en rusteloosheid van 't Zesde zegevierde op 't kalme, wel-is-waar fijnere spel der Arnhemmers; Niettemin, de Bredasche zege is verdiend en de militairen kunn n met een gerust hart de toekomst te g- moet gaan, hetgeen voor den sympathieken „Toon", die over enkele weken Breda zal gaan verlaten, eene verdiende geruststelling beteekent. Trots alle moeielijkheden en bezwaren, werken de Zesdenaren rusteloos voort en spotten met alle mogelijke voorspellingen. Nog eens, ik wensch Duijnhouwer geluk met de gedachte, als hij straks 't militaire pak voor een „postiekje" zal verwisseld hebben, zijn club, zijn elftal, dat hij zóó ver heeft helpen brengen, in veilige haven te weten. Aan de Zesde-spelers hier mijn hulde voor 't onvermoeide en doortastende, spel van Zondag j.1.1

Onze derde vereeniging, „N.O.A.D.", spoorde zonder hare beste spelers M. v. d. Nagel en Leonen naar Vlissingen en wist, niettegenstaande

dit, daar hare vierde achtereenvolgende overwinning te boeken en hare positie op de eerste j plaats geducht te versterken, dank zij Willem U's overwinning van 4—3 op 't Middelburgsche | Olympia.

De Bredasche geelzwarten keerden met eene 3—1 overwinning uit de Scheldestad terug. Zondag a.s. zal de plaatselijke Derby NO A.D.— Velocitas II gespeeld worden, aan welks uitslag de steeds volhardende N.O.A.D.-mannen zeer veel gelegen is.

Het mag hier werkelijk wel eens gememoreerd worden, hoe 't Bredasche N.O.A.D. gedurende haar bijna 15-jarig bestaan steeds het hoofd heeft boven water gehouden. Meest uit jonge spelers bestaande, die — begrijpelijk —■ bij uitwedstrijden financieel van clubswege gesteund moeten worden, zich niet in een groot aantal donateurs mogende verheugen, spelend op een terrein, waarvoor wel huur verschuldigd is, doch waar entree nimmer bestaan heeft en zal mogen bestaan vanwege 't Rijkscachet, kon steeds na elk seizoen 't „Luctor et Emergo op N.0 A.D. van toepassing zijn. De vereeniging wordt gedragen door pure clubliefde; bet bestaan is hard en met leede oogen moet de oudste zuiver-Bredasche vereeniging opzien naar hare zusters Velocitas en 't Zesde, die met hare eerste-klasse organisatie — ook weer begrgpelijk — de meeste belangstelling wegdragen, 't Bredasche publiek, beter: het publiek in het ulgemeen voelt meer voor 1ste klasae prestaties en draagt al zijn enthousiasme hierop over, niet beseffende en niet voelende, dat de eigenlijke Bredasche vereeniging de meeste aanspraken op steun der burgerij bezit. Ware Breda geeO garnizoensstad,: wia weet of er ooit eene vereeniging „'t Zesde" bestaan had en wie weet, waar Velocitas dan resideerde, en dan zou het geweest zijn „N O.A.D." vóór en „N.0 A.D. na; doch thans wordt de arme 2de klasser in de drukte der eerste klasse vergeten. Niet, dat N O.A D. door éenig Bredanaar een kwaad hart wordt toegedragen; neen, absoluut niet; maar eene vereeniging, die een hard bestaan leidt als N.O.A.D. en niettemin blijft volharden en baar naam in eero houden, verdient den daadwerkelijken steun der burgerij. Eene kleine vingerwijzing voor hen, die zich nog niet als donateur lieten inschrijvenI

De beide andere Velocitas-elftallen genoten rust, zoo ook de Bredasche elftalleD, die in den Brab. V. B. elkaar den eerepalm betwiste^ zoo dat ik ditmaal kan besluiten met eenig0 nadere bijjonderheden uit den wedstrijd: 't Zesde—Vitesse Als ten circa 2 ure scheidsrechter Vermeö' de elftallen ter opstelling fluit, heeft zich een dikke haag van toeschouwers rond 't keurig' in-orde zijnde terrein opgesteld en zorgt ee" zwak herfstzonnetje voor verdere illustratie van het geheel.

De Arnhemmers missen Koeze en spelen met; Ras (doel); Wijlhuijzen Sr. en W. Veenhuu'zen (achter); F. Veenhuijzen, J. van Laar en Pa te' (midden); Onnen, Schmoutziguer, J. Laan» Wijlhuijzen Jr., en Ö. van Laar (voor).

't Zesde heeft eene eenigszins nieuwe op'

stelling en verschijnt volledig met:

Poth (doel); Brandenburg en Peltzer (achter;