HET SPORTBLAD.

Van den Schieweg.

Slecht begin. V.O.C.-H V.V. 1—5.

We togen waarlijk heel prettig en opgewekt naar het V.O.C-veld. Na de zware regens had het weder zich hersteld en de zon deed haar best om door het wolkenpak heea te dringen, wat haar intusschen niet gelukte. De wandeling langs de Schie, met z'n molens en z'n werfj«s typisch Hollandscb, lokt me altijd aan. Ik stapte ferm door, want de Leeuw van Wassenaar zie ik altijd graag spelen. Als menschen naar iets prettigs toegaan loopen ze altijd hard. Wat dom tcch! Het vooruitzicht iets te gaan genieten is mooier dan het genot zelf. Dat valt altijd tegen.

Zoo ging het ook Zondag, 'k Heb nog spijt, dat ik dien verren tocht naar het V.O.C-veld ondernomen heb.

De wind stond juist in de tribune en een kwartier na het begin van den wedstrijd voerde bij ongezouten regenbuitjes mee naar binnen.

Dat was naar.

Maar naarder was de ellende op het veld.

Twee elftallen die mekaar in een allermiserabelst spel bekampten.

Was dat de Reus van Wassenaar, de gedoodverfde kampioen van Nederland? Was dit broddelwerk van voor de rust nu het hooggeroemde combinatiespel van de groote Haagsche ? Foei dan toch . . .

Ea V.O.C. wat moet ik van U zeggen ? Is het maar niet beter, dat ik van uw inpotente voorhoede zwijg, dat ik m'n zwartgallige opmerkingen voor me houd ?

Inderdaad, het lust me niet van dezen wedsi'jjd verslag te maken. De beschrijving van deze naargeestige vertooning wil ik de iridiumpunt van m'n gouüen pen besparen.

Alleen een paar losse opmerkingen.

Het veld was uitstekend ondanks de zware «gens. Het blgft een succes. Het blijft een succes voor den ingenieuzen vervaardiger. Mooi g*lflk cn groen. Het is j immer dat het door kwaljjk trappende jongelieden zoo mishandeld wordt. Met de rust was het 1—0 voor H.V.V.

Lo. de tweede helft werd het donker, maar net gras bleef groen en het spel slecht. Verder wer4 het nypend koud. In deze periode maaakten H.V.V. en V.O.C, elk een doelpunt. Toen was het 2—1.

Ondanks het feit, dat de Hagenaren voortdurend veel minder slecht dan de Roodzwarten hadden gespeeld, maakte V.O.C. bjjna gelijk door het been van haar linksbuiten, die voor deze stoutigheid aan van Weel excuus ging vragen en beloofde het niet meer doen. Hg hield woord.

•D® eenige die in staat was geweest om er een & 2 van te maken: Philippe de Groote, de man met den breeden glimlach en de breede 8choude!s_ ^as er niet, dus 't werd verliezen voor V.O.C. Deetje kreeg het op z'n heupen 'n kwartier voor tgd en maakte 'n boel doelpunten, zoodat het bn het einde 5—1 was voor H.V.V.

Het publiek was inmiddels allang afgereisd en toen ik 's avonds voor de haard m'n kleeren

zat de drogen en de eerste symptomen opmerkte van een soliede verkoudheid, had ik spijt niet evenzoo gedaan te hebben. Brr ....

Jan van Buiten.

Hercules—Sparta 1—4.

Met een geheel volledig elftal, waarin De Eorver en Ruffelse weer hua oude plaatsen hadden ingenomen, heeft Sparta een volkomen verdiende, maar toch eenigszins geflatteerde overwinning behaald op Hercules, dat zonder Oudemans en Maresch uitkwam en in Hemmes een rechts buitenspeler bleek te bezitten, die niet e'éa behoorlijken trap wist te. doen en daardoor zonder het zelf te willen, als twaalfden man aan Sparta's zijde heeft medegespeeld. Er was veel publiek, dat genoten heeft van een forschen, vluggespselden wedstrijd. Met den feilen wind in den rug zijn de Rotterdammers onmiddellijk sterker en de Utrechtsche verdediging krijgt druk werk. Nadat eerst een hoekschop keurig door Van der Weerd wordt weggestompt, weet Sparia na eenige vergeefsche aanvaller-, 't meest door de Groot geleid, den Stichtschen doelman te verschalken, wanneer Martin den bal handig naar den Rotterdamschen middenvoor speelt en deze ineens kans ziet het net in den uitersten linkerhoek te doen trillen. Er was toen een kwartier gespeeld. Onmiddellijk daarop vliegt een kogel van de Groot rakelings langs, terwijl aan den anderen kant Buwalda, die dezen middag een van zjjn beste wedstrijden speelde, uit een vrijen schop tegen Martin het leder keurig inzet, zonder succes evenwel.

Na ruim een half uur spelens loopt Ruffelse heel kalm den bal in het net, wanneer even van te voren Van der Weerd gemist heeft en de opnieuw ingezette bal niet ver genoeg door de Pauw wordt weggewerkt (0—2). Hercules heeft intusschen tal van goede aanvallen ondernomen, maar over het geheel was Sparta iets vlugger en dieatengevolge bleven aan Utrechtecben kant, waar af en toe fanatiek werk is geleverd, doelpunten uit. Herhaaldelijk heeft de RotterdamEche verdediging het daarna benauwd gehad, maar de eenheid ontbrak aan Stichtsche zijde, door het langzame spel van Valk en het teleurstellende optreden van Hemmes.

Na de pauze heeft Hercules getoond tot hoeveel goeds de club in staat is en in deze periode was een door Quaedvlieg uit een vrjjen schop gemaakt doelpunt volkomen verdiend (1— 2). Een oogenblik leek het nog dat de Heracliden gingen ophalen, maar de noodige snelheid ontbrak telkenmale en toen de beurt kwam aan de Rotterdammers om weer aan te vallen, hadden Ruffelsë en de Groot vrij spoedig den stand op 1—4 gebracht, waarmede de wedstrijd eindigde.

De Korver was nog niet de oude en ook Ruffelse viel tegen, Bilbian Vester, Buwalda en Quadvlieg speelden een uitmuntenden wedstrijd. De Groot en van der Wolk hebben veel bijgedragen tot de Rotterdamsche overwinning.