HET SPORTBLAD.

Maar wair „Cloche" schrijft „ook in 't Zuiden" enz., daar vraag ik me af, hoe hij voor de rest in dit doode, futlooze seizoen van 'n deugdelijken voetbaltoestand kan praten.

Wat gespeeld werd.

Een beetje met de trekschuit kom ik thans. Want het meer dan vuile weer en een koppige verkoudheid waren oorzaak, dat ik me op de voorafgaande Zondagen niet op een voetbalveld gewa*gd heb. Toch is er natuurlijk gespeeld en dan dient allereerst gememoreerd te worden het gelijke spel van Ajaz aan den Schoterweg tegen Haarlem II (0—0) Ajaz was volledig doch speelde beneden vorm. Dat laatste wil ik wel in aanmerking nemen, maar desondanks bewijst deze uitslag toch, dat de oud le klasstrs nog niet fahig zija om aan de groo'e ligakampen deel te nemen. Beter werk verrichtten de roodwitten aan den Spart jaardslaan, waar ze H.F.C. II met 4—2 ia het zand deeden bijten. De adspirant-kampioenen hebben nu 2 verliespunten, doch hun positie aan 't hoofd der afdeeling ia er niet minder veilig om.

Gemakkelijk blijkt het overigens niet te zijn, om die reserve-teams uit de Damiaatjes-stad op eigen grond te slaan. Dat ondervond ook V.R.C. aan den Schoterweg, waar het resultaat een verdeeling der punten was. Beide doelverdedigers werden tweemaal gepasseerd en over 't geheel genomen, mochten de gecombineerden nog tevreden zijn met dezen uitslag.

Een wedstrijd die voor de bezetting van de laatste plaats (De Militairen rekenen we niet meer mee daar ze zich hebben teruggetrokken) van't grootste belang was, werd tusschen V.V.A. en D.E.C. gespeeld. V.V.A. wist met 2—0 te winnen wat vermoeden deed, dat de rood-zwart gestreept en weer eenigszins in vorm komen. Dit vermoeden werd op den jongsten Zondag bevestigd door het spel van V.V.A. aan den Schoterweg. Haarlem II werd met 2—4 geklopt, wat een zeer flink resultaat is, als men verneemt, dat de roodbroeken een zeer sterk elftal in 't veld brachten. Karei Jibben speelde weer voor z'n oude club en ongetwijfeld zal het weder-optreden van dezen veteraan de overige V.V.A.'ers tot beter werken geïnspireerd hebben. Toch blijft ondanks dit succes V.V.A. voorloopig tenminste nog de negende plaats bezetten, aangezien de D.E.C.'ers Zondag merkwaardig uit hun slof schoten en de H.F.C.-reserves met een 1—2 nederlaag huis-toe stuurden. Op deze wijze wordt ook de strijd tusschen de zwakkeren in deze afdeeling wederom belangwekkend. Met veel belangstelling zag men de return-match van Blauw wit tegen A.F.C. tegemoet en een talrijk publiek stond Zondag dan ook op het terrein der re da om de lijnen geschaard. Na zeer spannenden strjjd, die eerst kort voor 't einde beslist werd, boekten de gastheeren een 2—1 overwinning, waardoor zij de Zebra's weer van de tweede plaats verdringen. Met te meer belangstelling zien we thans de wedstrijden van A.F.C. tegen Ajaz tegemoet. Dan gaat het werkelijk om het kampioenschap van de hoofdstad.

V.B.C.-De Spartaan 4—2.

Het bij uitzondering zeer dragelijke weer en het vooruitzicht op 'n aardige gelijke partij,

deden mij Zondag weer eens 'n kijkje in 't Stadion nemen en ontevreden ben ik over mijn gang naar den Amstelveenschen Weg niet. Natuurlijk bevredigend ben ik evenmin. Deze clubs zijn geen van beiden in staat, het spel te leveren, dat 'n onpartijdig beoordeelaar, die zuiver en alleen komt om van 't spel te genieten en niet om de een of de andere club te zien winnen, feitelijk verlangt. Clubenthousiasten, om niet van chauvinisten te spieken, zullen er wel mogelijk anders over denken, maar in werkelijkheid vtrtoossden beide ploegen niet meer dan 'n middelmatig 2e klaste spel. De onvolledigheid en gedeeltelijke ouvoltalligheid aan beide zijden hadden natuurlijk geen goeden invloed op bet spelgehalte, doch toch zou een kleins versterking of aanvulling der elftallen bij mij dezen indtuk niet weg genomen hebben. Individueel werd af en toe heel aardig werk verricht en speciaal 't spel van Moot Kortenhorst en Zweerts bij de gastheeren en van den kleinen Visser, en het pootige achterstelletje bij de Polderbewoners dient vermeld te worden. Echter ontbrak aan bei ie zijden de zoo noodige eenheid, dat verband tusschen de linies en eveneens het combioatievermogen in den aanval. Af en toe bracht de groene rechtsbuiten in combinatie met Ter Poorten wel eens fraai op, doch laatstgenoemde speler, die enkele jaren geleden zoo veel beloofde, ia er niet op vooruit gegaan. Hij schijnt te zwaar en daardoor minder snel, minder handig te zgn en zgn schot was Zondag al even onzuiver als dat van z'n clubgenooten.

De uitslag 4—2 is voor het Oranje-witte team niet onverdiend, al was 't verschil in kracht uiterst gering. Bij V.B.C. ontbraken o.a. Herkenrath en Jeekel in den aanval, wat, gezien het zwakke spel van Nikkels en ter Haar, wel een belangrijke verzwakking bleek te zijn. Ook Arntzenius speelde maar zeer matig. Af en toe schiet deze speler eens uit z'n slof, maar neemt men zijn spslprestatie over den geheelen wedstrijd, dan is hetheusch onvoldoende. Toevallig verneem ik dat de oudZ.A.C.'er Eef de Vries, die reeds eenige malen voor het Oostelijk elftal uitkwam, zich bij de Stadion-bewoners aansluiten zal. Dat zon een flinke versterking van den aanval bettekenen. Kühn en Poppinq, die na rust de oude Poppingziekte kreeg en dus uitvallen moest, waren de gevaarlijke menschen in den aanval.

De verdediging als geheel was bij de gastheeren in orde. Alleen Hamburger is z'n plaats niet meer waard. Ik had meer pret in het stevige spel van De Koster, die, wanneer hg iets ambitieuser spelen zou, nog veel meer prestoeren kan. Bomme ia een taai speler, doch van plaatsen heeft hij geen notie.

Wat me van de Polderbewoners tegenviel, dat was het vrij laksche spel wat zij vertoonden. Toen ik de groet-witten voor 't eerst in de promotiewedstrijden (tegen S.V.V.) zag spelen, ging er van dit elftal een bez elende kracht uit, evenals b.v. van het Deventer Go ahead. Ook later tegen de Zebra's heb ik de Spartanen nog eens met dat enthousiasme zien werken, wat de meeste volksclubs eigen is en wat aan hun spel een zekere bekoring verleent. Nu werd er mat gespeeld (het idee met 10 man