HET SPORTBLAD.

't Is toch gek, hoe 't in de Bekercompetitie soms toegaat. M.S.V. en V.V.V., die Zondag a.s. te Maastricht voor het kampioenschap zuilen strijden, zij reeds van verdere deelname aan de Bekercompetitie ostsioten, terwijl GrS.C. en M.V.V., die Zondag te Roermond moeten uitmaken, wie hekkensluiter zal worden, in de tweede ronde komen ! C. MAAS.

Uit Middelburg.

't Was voor de aanhangsters en aanhangers van M.V.V.O. een drukke week. Niet alleen zou er Zondag een eerste klas club komen bekeren, maar de Zaterdagavond zou gewijd worden aan den dans.

M.V.V.O. werd 1 December 1894 opgericht zoodat 1914 't aangewezen jaar was om 't twintigjarig bestaan feestelijk te vieren. Maar door de groote gebeurtenissen van den laatsten tijd, besloot 't bestuur dit maar tot betere tijden op te schorten. Een groot aantal leden scheen niet zoo lang te kunnen wachten, en onderling werd bovengenoemde avond in elkaar gezet. Het cfficieele feest komt dus nog.

De heeren hadden een veelkleurig programma saamgesteld, dat bij de vele aanwezigen zeer in den smaak scheen te vallen.

D.F.C. waB door een barer bestuursleden vertegenwoordigd, die in hartelijke woorden namens z'n club Olympia's voorzitter gelukwenschte, en hem een krans overreikte. Hiermede eindigde 't eerste gedeelte van den avond. In de pauze, die volgde, werd 't, door den heer L. A. Stnfkoper voor deze gelegenheid gemaakte clublied, dat den schrijver alle eer aandoet, nog eens uit volle borst gezongen, wel een bewijs, dat de etsmmirsg er in zat.

Eerst vroeg in den morgen eindigde dit genoeglijke feest. M'n compliment aan de samenstellers! M.V.V.O.—D.F.C.

Zondagmiddag was 't een heele drukte aan den Stationsweg. VeeJ voetballiefhebsters en liefhebbers waren dan ook op komen zetten, om op 't welbekende veld achter de meelfabriek, de Westersche heeren tegen de stadgenooten te zien spalen. Voor mij, als gemobiliseerd Oiympiaan, die met verlof thuis wae, en z'n club weer eers in 't veld zag, was 't een verrassend gezicht zooveel nieuwe gezichten in 't elftal te zien. Enkele gemobiliseerde heeren, die toevallig over waren, hadden 't militaire pakje, voor eenige uurtjes uitgetrokken om zich weer eens met Koning Voetbal bezig te houden.

Toch geloof ik niet, dat de grenzen goed op de voetbalbeenen werken. De wedstrjjd zelf had een heel vriendschappelijk verloop. D.F.C. bracht een stevig elftal in 't V6ld waarbij Lotsy en Van Hamert niet ontbraken.

Olympia trapt met den wind schuin in den >ug af en 't lijkt wel, of men niet van plan is zich met de algemeen heerschende verwachting, dat D.F.C wel flink winnen zal, te vereenigen. Vooral De Bruyne en de voor mij ombekende hack roeren zich uitstekend en toonen van t echte voetbalhout gesneden te zyn.

Kort na 't begin is de voorhoede zelfs zesr B«vaarljjk, maar de aanvoerder wil 't blijkbaar *Heen doen en schiet inplaats van voor te petten, in de veilige handen van den betrouwden v.Hemert. Hiermede laat hij een prachtkans

glippen. D.F.C. pakt dan flink aan en maakt gebruik van een minder goed moment van den doel nan. Deze had z'n dag niet, want de tweede goal, die even later gemaakt werd, was m.i. toch ook wel te voorkomen geweest. Als Van Bel rusten fluit is 't 3—0. De Bruijne was in tusschen door een onwillige knie een tjjdje 't veld uit geweest en hinkte terugkomende maar wat mee.

De gasten hadden het spel geheel in handen vooral na de rust als De Bruijne in de ' goal is gaan staan en ondanks de pijnlijke knie daar geducht aan het werk is. Het spel blijft op de Middelburgsche helft en de doelpunten komen geleidelijk. Een enkele keer probeeren de thuismenschen 't ook eens, doch zonder resultaat. Het einde brengt een welverdiende 7—0 overwinning aan D.F.C. Het was een zeer gemoedelijke wedssrijd waar de gasten niet alles uithaalden, wat ze konden. In den Haag heb ik deze heeren tenminste dit seizoen wel eens een heel ander partijtje zien geven. Met de snelheid van de gastheeren was 't vooral na de rust slecht gesteld, hieraan zal het dansen van den voorgaanden nacht wel de grootste scbuld hebben.

BUITENLAND =

Voetbal in Engeland.

Bekerwedstrij den.

De beide verleden week onbeslist gebleven Cupwedstrijden werden Zaterdag overgespeeld en onze voorspelling, dat Chelsea te Newcastle niet voor een zekere nederlaag stond, werd bewaarheid, want met 1—0 werkte Chelsea zich in de demifinale. De wedstrijd trok, ondanks de tijdsomstandigheden, bijzondere belangstelling n.1. 49827 toeschouwers die £ 1742 entreegeld betaalden wat voor dit seizoen vrijwal een record is.

De eerste helft van den wedstrijd was zeer fraai maar aan beide zijden bleef de verdediging de baas. In het 2e gedeelte was het spel van veel mindere kwaliteit en ook hierin werd niet gedoelpunt, zoodat een half uur verlengd moest worden.

In de verlenging pakte Chelsea de zaken flink aan en binnen 10 minuten had Ford het eenige doelpunt gemaakt. Toen kwam Newcastle los, maar de verdediging van Chelsea stond pal en hoe schitterend de Newcastle aanval ook werkte, de Chelsea verdediging liet zich niet passeeren, zoo dat Chelsea welverdiend met 1—3 won. D >or Chelsea zal dus het Zuiden in de demifiaale vertegenwoordigd zijn en met groote belangstelling ziet men in Londen het resultaat van den op het terrein van Aston Villa te spelen demifinale Chelsea—Everton tegemoet. Dit is de tweede maal dat Chelsea het tot de voorlaatste ronde brengt. De vorige maal werd de Londenscbe club ia die ronde door Newcastle United geklopt.

In den anderen bekerwedstrijd, die tusschen Sheffield United en Oldham, was de spanning minder groot en de United wist met 3—0 een zeer besliste overwinning tetehalen. Overigens was er tusschen beide partijen niet zoo veel verschil en het was alleen de veel betere verdediging van de United, welke den doorslag gaf. De voorhoede van Oldham deed herhaal-