HET SPORTBLAD,

VOETBAL

Van Alle Kanten.

De laatste Competitiewedstrijd werd Zondag gespeeld en wel tussehen Ajsx en Blauwit.

De Ajaxiden vinden voetbal in Juni blijkbaar geen vermaak. Sehoevaart en Hordijk bleven tenminste zonder bericht weg, en het gevolg een nederlaag met 2—Ivoor de Ajaxiden, die dus een goed seizoen op minder glorieuse wij se eindigen, 't Is echter te begrijpen dat de menschen er ten slotte genoeg van krijgen. Ajax Ech.fit intusschen een der weinige Amsterdamsche vereenigingen te zijn, welke het seizjen met een voordeelig saldo eindigt. Voor de rest hoorden wij sombere verhalen over leege clubkassen en als hiervan maar de helft waar is — op dit gebied wordt nog al eens vaak overdreven — dan nog is het voor de Amsterdamsche clubs inderdaad een noodjaar geweest. De recettes waren gewoonlijk uiterst gering en alleen Ajax kan op dit punt tevreden zijn al bleven ook hier de ontvangsten zeer ver beneden het bedrag van het vorig seizoen. Bovendie was de van leden ontvangen contributie belangrijk minder dan verleden jaar doordat verschillende leden onder dienst waren en daardoor ook niet bij machte om te betalen. Alles bijeen genomenis het voor de Amsterdamsche clubs dan ook geen prettig seizoen geweest.

Laten we hopen, dat in September de toe* standen eenigzins veranderd zijn, anders vreezen we het ergste.

Nog meer voetbal. Het voetbal in Amsterdam schijnt iutusschen nog niet afgeloopen want naar wij vernemen zal op 27 Juni a.s. bij de Sportbetooging van het Comité' Beige in het Stadion nog worden gevoetbald. Waarschijnlijk zal dien dag Ajax spelen tegen een elftal van de Belgische geinterneerden.

ATHLETIEK

Nederlandsche Athletiek Unie.

Officieéle Mededeélingen.

Voorgesteld als lid: „Alcmaria Victrix" te Alkmaar; secr. de heer D. Kossen, Nieuwpoortslaan 26, Alkmaar.

Voorgesteld als leden, de heeren: J. H. v. d. Esker, L. Huizinga, H. W. Mulder, W, Houw, N. v. Lohuizen ea J. W. Put, alleen te Apeldoorn p/a den heer H. Laagland, Badhuisweg 69.

Verder de heeren Th. Brokman, J. de Natrix, M. G. v. Riel, D. C. Rike, W. F. Egeman, allen lid van Ajax, Amsterdam.

Toegetreden als donateurs, de heeren: Max. R. Nunes, Dir. Adv. Bureau, N. Z. Voorburgwal, Amsterdam.

W. P. Hubert van Blijenburgh, le Luit. Art., Halfweg.

M. L. W. F. de Hartogh, off. v. gezondheid le kl. Eerklaan 23, Amsterdam (reeds voldaan).

L. Noest, Directeur Normaalschietsohool, Luit. Kolonel der Inf., thans Groepscommandant te Abcoude.

P. A. R. C. van Linden Tol. Kapt. Adj. van den Commandant der Stelling Amsterdam, Stadhouderskade.

F. H. Ebbink, le Luit. Inf, Den Helder.

J. A. v. d. Stok, Res. Luit. der Grenadiers, Galgewater 2, Leiden.

L. Zwiers, Architect, Roelof Hartstraat 134, Amsterdam.

J. J. van Haaren, Res. Luit. der Art., Den Helder (gewoon adres in vredestijd: Oude Gracht, Utrecht.

P. L. Lucassen, Raadhuisstr. 29, Amsterdam.

Jhr. A. D. Laman Trip, le Luit. der Inf. aan de K. M. A. te Breda (thans tijdelijk Oranje kazerne, Den Haag.

J. O Wagner, Kapt. der Jagers, Riouwstr. 12, Den Haag.

A. G. Evers, le Luit., Barendstraat 47, Den Haag.

Allen ad ƒ 2.50.

Dan Haag, Namens het Bestuur,

144 Regentesselaan. D, J. DE VRIES, Sec.

De Algemeene vergadering der N.A.U. van 6 dezer heeft besloten het Olympische Fonds te laten voortbestaan en heeft ondergeteekende opgedragen de in 1914 verschenen verplichte bijdragen alsnog te innen. Deze zijn :

Pro Patria R'dam 119 inschrijvingen ƒ 5.95 A.A.V. Amsterdam 267 „ „13 35

Udi Arnhem 145 „ „ 7.25

de Spartaan A'dam 119 „ „ 5.95

Philips Sportver. „ „

Eindhoven 97 „ „ 4.85

Deze bjjdragen te voldoen voor 15 Juli a.s.

Wedstrijd gevende vereenigingen worden herinnerd dat van elke inschrijving op elk nummer / 0.05 aan bovengenoemd fonds moet worden afgedragen.

Door het bestuur is bepaald, dat geen lid, onder geen voorwendsel, in door de N.A.U. goedgekeurde wedstrijden mag uitkomen, indien door hem niet aan zijne financieele verplichtingen over 191é is voldaan.

Betaald moet nog worden door de Spartaan A'dam contrib. van 30 (alle) leden. Pro Patria R'dam „ „ 24 „ R.S.G.V. . „ ,17'

Het Noorden „ D.O.O. Utrecht

10 (alle)

A. A. KNUIJVER & ZONEN, SÏÏSÏÏr?™11"

MEUBEl^PASSEMEXT IXSICKKES

Hofleveranciers van H.H.M.M. de Koningin en de Koningin-Moeder en Z.K.H. Prins Hendrik.

Ged. Raamstraat 11 en 12, 's-GRAVENHAGE.

TELEFOON H 863.