HET SPORTBLAD,

JUit het Uiterste Zuiden.

De tweede te Venlo gevestigde vereeniging is de club V.S.C. Ruim 4 jaren bestaat deze vereeniging. Vorig jaar eindigde ze als no. twee van het ranglijstja achter Gennep. Dit jaar mocht ze echter het genoegen smaken het kampioenschap der Noordelijke le klasse te behalen. Bovendien hield ze zich kranig in den strijd voor het geheele kampioenschap L.V.B. Te Venlo eindigde de eerste ontmoetiog in gelgk spel. Zondag te Maastricht moest ze evenwel eene 3—2 nederlaag lijden ofschoon ze zelfs tot rust met 2—0 geleid had. Niettemin was deze nederlaag eervol. De Noordelijke L.V.B. kampioenen hebben ons doen genieten van een flink, vlug en doortastend spel. Mogen zg een volgend seizoen even succesvol blijven spelen, opdat ook zij alsdan het recht behalen om opgenomen te worden in den N VB. Dat doel moeten al onze clubs voor oogen houder.

De derde te Venlo gevestigde vereeniging ra de ver. V.I.O.S. Van deze vereeniging kucnea we vooralsnog gerust zeggen dat ze is, klein maar dapper. Opgericht aanvang vorig seizoen speelt zij voor het eerst in den L.V.B. in de tweede klas. Gerust kunnen we zegejea van deze vereeniging, welke aan haar hoofd een flink en hard werkend bestuur heeft, een goede toekomst tegemoet gaan, tenminste als de samenwerking en eendracht die er thans heerscht, niet verloren gaat. Daarvoor vreezea we echter niet, de volijverige secretaris van VI O.S. zal daar wel voor zorger. Kort geleden kwamen wij in het b6zit van een marschlied 't welk deze ver. er op na houdt. Heel aardige overmoedige woorden, die gecomponeerd zijn door een VLOS. lid.

De toestand van het Venloscha voetbal mag dus wel bevredigend genoemd worden. Bestond er voor eenige tijd soms wel eens wat te veel wrgving thans is ook daar blijkbaar verbetering ingekomen zoodat we voor wat Venlo betreft tevreden zouden kunnen zijn over het noodjaar zooniet de vierde te Venlo gevestigde vereen. n.1. D.S.O. het voorbeeld van haar vroegere naamgenoote (D.S.O. Venray) hadde opgevolgd en het bijlfja neerlegde. Drie vereenigingen zijn echter voor Venlo meer dan voldoende om daar de belangstelling voor het vestbalspel gaande te houden.

Wij zijn thans aan het einde onzer beschouwingen over het afgeloopen siezoan. Veel goeds heeft het uiteraard niet kunnen brengen, doch Waren de moeilijkheden nog tienmaal grooter geweest, zoo zouden toch, en met ons het gros van de Limburgsche voetballers, met hand en tand ze bekampt hebben. Mocht het ons zijn gegeven een volgend jaar nogmaals over Limburgsch Voetbal te schrijven zoo hopen wg op ean gestaag crescendo te kunnen wg wijzen. De bloei van het Limburgsch Voetbal heeft ons steeds, wij meenen dit veelvuldig te hebben bewezen — na aan het hart gelegen. HAW.

Amsterdamsche Kantoor Voetbal Bond.

*) Onder groote belangstelling ward Ztterdag 1.1. in Krasnapolsky de Jaarlijksche Algemeane Vergadering gehouden, onder leiding van den Heer J. Gosschalk. Deze merkte ia zijn openingswoord op dat de tijdsomstandigheden ook op den A.K.V.B. grootea invload gehad hadden, daar eenige vereenigingen niet in staat waren geweest dit seizoen een elftal in het veld te brengen. Da»rentegen bracht spreker een woord van hulde aan die clubbesturen, die zij het dan ook ten koste veel opoffering zich beijverd hadden iederen Zondag zorg te dragen, dat hun spelers present waren. Het waren de vereenigingen B. R., H.S.M., K.N.S, M., Robaver, Spoor vogels, T.B., Werkspoor, en V.V.G.A., die het aaadurfdea een competitie te vormen, die, wel is waar geen spannend verloop had, maar er toch toe bijgedragen heeft den leden der aangesloten vereenigingen in de ernstige oogenblikkea eenige afleiding te bezorgen.

De propaganda ia ons leger voor de sport gemaakt en speciaal voor voetballen zal na den oorlog ook den A.K.V.B. ten goede komen, en het werk vaa de Centrale Sportcommissie zal daar zeker wel geapprecieerd worden. Velen, die vroeger slechts langs hel lijatja liepen, zullen b den komenden winter daarom wel ia de gelederea van den A.K.V.B. op rekken. De Amst3rdsm Rotterdam ontmoetiag, die dit jaar voor het eerst in Amsterdam gehouden werd, vond veel bijval bij spelers en belangstellenden. Hoewel ook dit jaar een nederlaag den Amsterdammers werd bereid, was het krachtsverschil niet groot- De uitstekends verstandhouding tusschen spalers en officals, die^ wel ten duidelgkste bleek op de door deu A.K.V.B. aangeboden lunch in cafe' restaurant Schiller, zal zeker er veel toe bijgedrageu hebben om de Rotterdammers en Amsterdammers nauwer aan elkaar te verbinden. Door verschillende omstandigheden werden dit jaar de Bonden ontmoetingen niet gespeeld, ook al een gevolg van de mobilisatie. Met de pers bleek men ook op goeden voet te staan, hetgeen wel bleek uit de Rotterdam—Amsterdam ontmoeting, waarvan in bijna elke courant een groot of klein verslag stond. Dit heeft voor den Bond een groote propagandistische waarde gehad, en weer bleak, hoe groot de invloed van de pers is.

De commissies waren door den oorlog tot een gedwongen rust verplicht, alleen de elftalcommissie heeft zich van haar taak weer op goede wijze gekweten.

Het scheidsrechtersvraagstuk was voor den secretaris wederom een van de moeilijkste kwesties. Hoewel er midden in het seiroea door het bestuur eea rondvraag bij alle clubs was gedaan, om zoodoende een scheidsrechterscorps te krijgen, bleef het moeilijk goede fuactionarissen te krijgen. Misschien dat hier een scheidsrechterscursus veel góed ksn doen.

De Zilveren Lauwerkrans-wedstrijden hebben wederom veel bijval mogan oogsten. Alle clubs hadden ingeschreven, en na een serie wed-

*) Door te late inzending werd de plaatsing een week vertraagd.