HET SPORTBLAD.

Huese, Hagenaar en Euwe stonden rempkcasten. Maar de »ieuwe spelers mogen er zgn en 't geheel maakt 'n fliaken indruk. Een groot voordeel bij de roodtsemden is het snelle tempo waarin gespeeld wordt. Men krijgt dea indruk met eeo atbletiech goed voorbereide ploeg te doen te hebben. De rechtervleugel wordt gevormd door de gebr. Welsch en ik geef de elftalcommissie in overweging, de beide broers op die plaatsen te handhaven, 't Zgn vlugge handige spelers. Van Leeuwarden vormt met Colette 'n goeden linkervleugel en de cieuwe mid-voor zal 't ook wel leeren. Voor 't oogenblik lgkt me dit de beste voorhoede van Amsterdam. Ia de midderjlinie is aanvoerder Koog de ster, doch ook Fiecher en 'n ex-D.E.C.'er (hoewel deze speler soms te ons'uimig is) doen hier nuttig werk. De achterhoede is niet zeker genoeg, doch we beginnen pas en de capaciteiten zgn hier wel aanwezig. Wat 't spelverloop van den strijd tusschen A.F.C. en U.V.V. betreft, heeft het voor de rust aan afwisseling niet ontbroken. A.F.C. verrastte een ieder, door reeds in de eerste minuut te scoren en weldra wab het zelfs 2—0 in 't voordeel der gastheeren. Toen kwam 't mooiste goaltje van Buitenweg's voet na fraai samenspel met Vos. Nadat Vos voor den gelijkmaker gezorgd had, geeft v. Leeuwarden z'n club weer op keurige wijzede leiding en even later is 't zelfs 4—2. Doch de Utrechtenaren geven niet op. Vos maakt al ras met 'n kegel 'n derde doelpunt en voor de rust ingetreden is heeft U.V.V. nog gelijk gemaakt.

De tweede helft was in vergelgking van de eerste een teleurstelliug. Da le klassers hadden nu 't voordeel van den wind en waren iets sterker. Doch de verdediging der roodhemden was nu beter op haar qui tive, zoodat doelpunten uitbleven. Ook deroode aanval combineerde rm veel slechter dan voor balf-time, zoodat ook zg het leder niet meer ia het Utrechtsche net wist te werken. Het einde kwam met 4—4, een stand die de vejhoudiog der partijen wel weergeeft. Technisch wss 't spel van A.F.C. niets minder dan dat der le klassen, doch we willen aannemen dat Jan Vos en z'n mannen 't wel beter kunnen.

Nog twee gelijke spelen. Behalve aan de linkerzijde is ook rechts van de Middenlaan een oefenwedstrijd in een gelgk spel geëindigd. Wederom was de Blauw-Wit grond het tooneel van den strijd waar de Zebra's hun vierde friendly in successie hielden, ditmaal tegen hun Rood Zwarte buren van d'overkant van 't slootje. Ditmaal moesten v. d. Kluft en z'n mannen zich met 'a gelgk spel (2—2) contenteeren, hetgeen den goeden isdruk, welke we van V.V.A. bij haar debuut in Tilburg kregen, bevestigt. Verder heeft Ajax eveneens gedebuteerd en wel tegen het Arnhemsche Vitesse, de Oostelijke kampioecclub. Ook in

Arnhem was een gelgk spel 't resultaat en wel met de merkwaardige cijfers 5—5, hetgeen op zwak verdedigen wijst. Nu, dat zou voor *t oogenblik 't ergste niet zijn, voor de Ajaxverdediging maak ik me niet ongerust, hoogstens hapert het aan den aanval en daarom verheug ik mij over deze 5 doelpunten.

Gaan we de enkele resultaten eens na, door de hoofdstedelijke 2e klassers in friendly-games behaald (Blauw-Wit—U.V.V. 41; Willem II— V.V.A. 1-1; A.F.C-U.V.V. 4-4; Vitesse— Ajax 5—5; Z.A.C.—A.F.C. 1-2) dan zien we, dat de Amsterdammers tegen flinke tegenstanders alleszins bevredigende resultaten hebben behaald en al weten we heel goed, dat daar in den aanvang van 't seizoen nog weinig peil op te trekken valt, toch geeft dit gegronde hoop voor de toekomst. Ook De Spartaan, V.R.A. en D.E.C. moeten 't goede voorbeeld van de andere vier hoofdstedelijke 2e klassers volgen, dan zal de metropool wel de kracht vormen van de Westelijke 2a klasse en op die wgze wordt des te eerder het ideaal van alle Amsterdamsche voetballiefhebbers, om hier spoedig een, liefst meerdere le klasse vereenigiagen gevestigd te zien, verwezenlgkt.

NEVOH.

Uit Arnhem.

Hadden wij Dinsdag 31 Augustus, ter gelegenheid van de militaire sportwedstrijden en ter opluistering daarvan Vitesse reeds in het veld gezien tegen Robur et Velocitas, het gehalte in dien wedstrijd was te min om er eenige woorden zelfs maar over te zeggen. Prutsery in 't quadraat, niet het minst voor beider doelen en 't publiek, dat toch vrijwel alleen gekomen was om de kampioenen bg het debuut in 't nieuwe seizoen te begroeten was bigde toen de militaire loopers en springers, waar tusschen () heel wat goede krachten ontdekt werden, weer aan 't werk trokken.

31. Zondag echter was 't Mokumsche Ajax op bezoek, dat, naar we vernamen volledig zijnde, een zeer incompleet Vitesse-team en op en om het terrein een verhuis-rommeltja ontmoette.

Deze wedstrijd, vrg lauw door de Arnhemmers aangevangen, zoodanig zelfs dat de roodwitten vrijwel onmiddellijk de leiding namen, gaf het publiek wat goeds te zien. Hoe langer hoe meer kwamen de spelers van beide zijden „erin" en werkelijk mooie staaltjes voetbal waren lang niet zeldzaam. Zooals gezegd, nam Ajax de leiding, doch het keurig werkende voor-binnen-trio van de Arnhemmers stelde na een 20 minuten spelens den rechtsbuiten van Vitesse, Lingbeek, ia staat een effectvol schot in te zenden dat Ziegler verrastte.

Even later kreeg Rodermond een kans, welke hij benutte en waarmede geel-zwart de leiding

A. A. KNUIJVER & ZONEN, ïïïïïï™"

meïjbjei-jpassb m Eirr

VAAl?ri>JEJLiS

Hofleveranciers van H.H.M.M. de Koningin en de Koningin-Moeder en Z.K.H. Prins Hendrik.

Ged. Raamstraat 11 en 12, 's-GRAVENHAGE.

TELEFOON H 863.