HET SPORTBLAD,

Voor de rust hebben Eettlitz es. zich taai gehouden, doch in de 2e helft was Ajax overwegend sterker. Broekman was thans beter op schot en maakte 3 van de 5 doelpunten. Het overige tweetal kwam van Hordrjk's voet.

De Ajaciden brachten dezelfde combinatie in 't veld als tegen A.W., alleen speelde nu Gehrels voor Goossen. Als Lucas Sr. weer spelen kan, zal 't elftal nog iets versterkt worden. Dan kan Hordijk weer in de middenlinie en Gehrels achter spelen, op welke plaatsen deze spelers meer tot hun recht komen.

In 2 wedstrijden heeft Ajax nu al zeven maal 't vijandelijk net gevonden, maar wat meer zegt, de Ajaciden hebben nog een blanco score tegen. Wie zal de eerste bal langs Ziegler in *t net jagen?

Ik wil me eens aan 'n voorspelling wagen: Zondag 17 October scoort Seeman de eerste goal tegen Ajax! Dus a.s. Zondag winnen de Ajaciden weer met x—0.

Wat verder gespeeld werd.

Voor de 3e klasse E. trok Steeds Voorwaarts met de pont naar Velsen en speelde daar met 2—2 tegen Einheim gelijk. Voor dezelfde afdeeling verrichtte Amstel — steeds een der sterkste 3o klassers — weer eens goed werk en klopte H.S.V. met 6—1. Voor afd. G. werd D.W.S. op eigen grond met 3—1 door de Zaandamsche F.C. geklopt. Hortus deed beter en deelde thuis de punten met 't sterke Rapiditas uit Weesp (3—3). Wilhelmina Vooruit was beter op dreef dan vorige week en bleef nu tegen A.W.A. met 3—1 in de meerderheid. In Zaandam werd Neerlandia met 2—0 door Z.V.V. geslagen en ten slotte won hier S.D.W. met 1—0 van 't jeugdige R.U.C.

Voor de reserve 2e kl. D. moest A.F.C. III met 4—1 't hoofd buigen voor het tweede elftal der Zebra's, wat overigens geen schande is, terwijl De Spartaan II niet voor de le elftalspelers onderdeed en met 3—1 van D.E.C. II in de Meer wist te winnen. In afd. E. won E.D.O. II hier met 1—0 van Blauw Wit III, terwijl Ajax III met 2—0 van 't derde der V.V.A.'ers won.

Zou dat soms 'n voorteeken voor den grooten strijd V.V.A.—Ajax a.s. Zondag over een week zgn ?

Maar dat kan toch niet. Seeman scoort immers voor V.V.A.!

NEVOH.

Uit Arnhem. Zoo is het dam eindelijk het nieuwe terrein op „Monnikenhuize8 geopend en hebben de geel-zwarten het fraaie Elarenbsek verlaten. Laten we direct opmerken dat de ruil voor de Oostelijke kampioenen een groote verbetering heeft gebracht, want, liet de speelgrond van het oude terrein steeds veel te wenschen over, > aan het nieuwe wedstrijdterrein is zeer veel zorg besteed en thans is het zoodanig, dat het met ieder veld in ons land kan wedijveren. Ook de ligging doet niet onder voor het oude Elarenbeek ; ook hier, bijna rondom het terrein hooge boomen en aan de Westzijde de mooie stadstuin, waartusschen in de kleurige aankleeding de Vitesse-eigendommen, als tribunes en boxes, (alles heeft een geel-zwart kleurtje

ontvangen), goed aandoet.

De inrichting op het veld is in 't bijzonder te roemen! Zoo is in de eerste plaats de afrastering, die de bezoekers van de spelers scheidt, aangebracht op 5 Meters van de grenslijn, terwijl de ruimte tusschen tribunes en afrastering ook weer een flinke afstand bedraagt. De groote tribune bevindt zich aan de Zuidzijde, juist voor de middellijn en geflankeerd door de twee groote staantribunes.

Achter de doellijn aan den kant van den stadstuin zgn twee kleinere staantribunes opgericht, ten behoeve van het tweede rangs-publiek. Hier zal ook een scoring-bord en een klok worden geplaatst, zoodat ieder wedstrijdbezoeker stand en tijd steeds na zal kunnen gaan. Langs de geheele breede zijde, tegenover de groote zittribune is verder ruimte voor het tweederangspubliek, dat thans daar de beschikking heeft gekregen over een uitgegraven staantribnne van een zestal treden, elk 1 M. breed. Hierdoor is het mogelijk dat ieder tweede rangsbezoeker goed den geheelen wedstrijd kan volgen.

Aan deze kolosale staantribune grenst het oefenveld, dat zoo&oodig ook voor wedstrijden kan worden gebruikt en waaraan eveneens de noodige zorg is besteed. Het ligt ± 1.40 M. boven het groote veld, zoodat wanneer de omstandigheden het noodig maken, ook hier nog veel kijkers zich kunnen opstellen.

Aan het clublokaal met de kleedboxes is veel veranderd wat het binnenste betreft. Behalve verbeteringen aan de waschgelegenheden zijn kamers aangebracht voor den scheidsrechter en voor den commissaris van materiaal waar ook de telefoon hangt.

Voor het clubgebouw is een terras van beton afgerasterd, ten gebruike van de leden en die bezoekers van den eerste rang, die in de restauratie iets wenschen te gebruiken. Hiervoor is trouwens ook gelegenheid aan tafeltjes, welke langs de oostzijde van het terrein zgn neergezet.

De ingang voor den eersten rang en de tribunes bevindt zich juist op den hoek van den Rozendaalschen weg en Elarenbeeksche weide en wordt gevormd door een breeden trap, waardoor een goede accomedatie van het publiek zeer in de hand is gewerkt.

Het publiek van den tweeden rang daarentegen komt op en aan het veld in de Monnikensteeg, waar ook de algemeene rijwielenbergplaats zich bevindt.

Het geheel is een keurig stuk werk, waarvan de uitvoerders eer hebben en waarmee Vitesse en het Oosten gelukgewenscht kan worden. Het ijverige bestuur, met secretaris Keppel Hesselink aan het hoofd, heeft getoond op schitterende wgze te kunnen zorgen voor de belangen van de sympathieke Arnhemsche vereeniging.

De offlcieele opening had Zondag plaats door den voorzitter, den heer W. Hupkes in tegenwoordigheid van ongeveer een 5000 menschen, waaronder autoriteiten als Generaal-Majoor Pop, Commandant der 2e Divisie, den Garnizoenscommandant, enz. In goedgekozen woorden huldigde bij de medewerking van het gemeentebestuur van Arnhem bij het totstandkomen van het nieuwe terrein, waarvoor hij namens Vitesse aan den aanwezigen w.n. Burgemeester, wet-