HET S P O

van Ooms toegeschreven moet worden. Van de aanvallers waren de vleugelspelera het best. Mesman op den rechtervleugel was ?en bron van groot vermaak voor het publiek door zijn op allerlei manieren passeeren van v. Laar. (G.) Frewein op den linkervleugel speelde een zeer goeden, maar helaas laatsten wedstrijd voor de G.V.C. Wanneer dit verslag verschijnt zal hij waarschijnlijk de reis naar Indièlal aanvaard hebben. In hem verlies* de G.V.C. een uitstekend speler, die (groote zeldzaamhëid bij goede voetballers), heel bescheiden was.

„Een aardige jongen", zei men in Deventer, waar hij leerling van de Landbouwschool zijnde, voor U.D. uitkwam, van Dick Frewein en nooit heb ik een ander oordeel over hem gehoord. Dat het Dick Frewein in de Oost goed moge gaan, is dan ook ongetwijfeld de wensch van allen, die hem kennen.

Van de binnen-spelers deed Jansen in het veld goed werk, om voor doel gekomen echter weer alles als ongedaan te maken. Hij verving Boetert, die in den wedstrgd tegen Go ahead een vrij ernstig knie-ongeval opliep.

De beide andere binnen-spelers maakten de doelpunten, zonder echter in het veld uit te blinken. Zoowel de Graaf als v. d. Vinne zijn te langzaam om van gemaakte openingen de noodige profijt te trekken, maar beschikten over een goed schot. Met oefening en vooral wat geestdrift bij v. d. Vinne, kan de G.V.C aan beiden heel goede spelers krijgen.

Het reserve-elftal der G.V.C. werd in Arnhem door het dito'van Vitesse verpletterd, 's Middags meende ik vast, dat deze wedstrijd niet doorging, zooveel kopstukken van het tweede zag ik op het veld. Later hoorde ik echter van de ramp: 10 menschen, waarvan 2 totaal ongeoefend hadden de groen-witte kleuren in Arnhem moeten verdedigen.

's Avonds kwam ik op de Hoogstraat Duif, den oudsten speler van de G.V.C, tegen, fik schrok: „Ook hij liever naar het eerste gaan kijken, dan zjjn plaats in het reserve-elftal in te nemen", dacht ik. 'k Had hem wel niet op het veld gezien, maar wat zou deze in Arnhem wonenden speler nu.in Wageningen doen, als hij in Arnhem gespeeld had? Bitter gestemd hield ik hem staande.

„Je kunt beter naar het eerste gaan kijken, dan op je post in het tweede te zijn", zei ik. „Ja", gaf hij op een toon van volkomen instemming terug. Het prikkelde mij nog meer.

„Je kunt gauw een voorwendsel vinden om niet te spelen", nijdigde ik terug.

„Ja", zei hij weer óp denzelden toon.

Die toon maakte mij dol.

„Was jij in Arnhem?" siste ik woedend.

Toen begreep hij me. Een oogenblik keek 'hg mij aan, alsof hij mij midden op straat vermoorden zou, deden zijne lippen alsof ze vloeken wilden. Dan bruut keerde hij zich om en liet mij, die toch zeker niet jonger is dan hij, als een bestraften schooljongen staan.

Ik hoorde daarna pas, dat hij wel op zijn post geweest was.

OUDGAST.

K T B L A D.

Dit de Eoekstad.

U.D Eota.Velooitas 3-2. Be Quiok—Goahead 2-1.

Men zou beginnen te gelooven, dat de U.D.'ers het op een accoordje gegooid hebben om het publiek zooveel mogelijk in spanning te laten.

Voor de tweede maal toch lieten zij de tegenpartg tot een kwartier vcor tijd de eer om voor te zijn, om dan ten slotte zoo krachtdadig voor den dag te komen, dat voordat men het goed beseft, de wedstrgd in hun voordeel is beslist.

VoOr het publiek is zoo'n drama met een big eindend slot iets pakkends en in geen jaren is dan ook de belangstelling op de Ossenweert zoo groot geweest als bij de laatste wedstrijden van U.D.

Het is voor de tegenpartij natuurlijk minder aangenaam, maar winnen is winnen, al gebeurt het dan ook op het allerlaatste.

Ook Zondag was de stand een kwartier voor het einde nog in het voordeel van Robur, hoewel U.D. beslist sterker was. Toen liet U.D. echter zien wat een goed getraind speler vermag, geweldig kwam toea de voorhoede opzetten, goed gesteund door de achterhoede en er was geen houden meer aan van links en rechts vlogen de voorzetten na mooie rennen, voor het doel van Kobur en binnen vijf minuten was de stand 3—2.

Het publiek roerde zich dan ook enorm, en de U.D. junoires beginnen al aardig op weg te geraken om zich een zekere bekendheid te verwerven.

Hooren en zien vergaat als men hen bezig hoort, en alle mogelijke projectielen vlogen de lucht in toen de winnende goal langs Kraayenblik ging.

Ondertusschen zal U.D.toch ook nog een woordje voor de eereplaats mee spreken, al is het nog maar een klein -woordj?. Een harer' concurrenten, de stadgenoot Goahead, bracht de verrassing, waar ik voor gewaarschuwd heb, n m. door zich met den kous op den kop door Be Quick naar huis te hebben laten sturen.

Go Ahead heeft hier een paar kostbare punten verloren, doch zij heeft dit aan haar zelf te wijten.

Misschien is bij Go ahead een beetje over het paard getild, door het succes der laatste wedstrijdenEr is echter nog niets verloren, er is nog geen definitieve beslissing omtrent de eerste plaats en ik hou vol, dat Go ahead, wanneer er verder oordeelkundig gespeeld wordt en men zich na een overwinning niet te veel door z'n vreugde roes laat overmannen, zeker de meeste kans maakt.

Zondag komen de 2 stadgenooten voor de tweede maal tegenover elkaar, doch nu zal het Go ahéad niet zoo makkelijk vallen te winnen, doch zeer zeker is het mogelijk, U.D. brengt echter een geheel ander elftal dan de eerste keer in het veld en behoort op 't oogenblik tot de beste elftallen.

Een geweldige strgd wacht ons dan ook Zondag, en aan een voorspelling zal ik me maar niet wagen.

Vooral in Nijmegen zal men zeer benieuwd