HET SPÖBTJBLAD

Ajax speelt gelijk. Na het kranige spel van Ajax tegen V.R.A. geloofde menigeen er niet aan, dat de Amsterdamsche kampioenen nog een puntje verliezen zouden. In geen van beide wedstrijden tegen A.W. heeft Ajax haar beste spel vertoond. In den aanvang van 't seizoen wonnen de Ajaciden hier na 'n slechten wedstrijd met slechts 2—0 en nu wisten de A.W.'ers zelfs een 3—3 te forceeren. 't Gevolg is, dat Ajax thans in punten gelijk staat met V.V.A. en alleen door haar beter doelgemiddelde de eerste plaats bezet. De bpanning is dus geducht toegenomen en feitelijk is 't dus wel aardig dat het zoo geloopen is. V.V.A. heeft nog een belangrijk zwaarder programma af te werken dan Ajax, doch mochten de rood-zwart géstreepten er eens in slagen, om alle overige matches — dus ook die tegen V.R.A. — te winnen, dan belooft de ontmoeting Ajsx—V.V.A. de bela grgkste te worden, die hier ooit tusschen twee Amsterdamsche vereenigingen gespeeld is. Op den wedstrgd A.W.—Ajax kom ik aanstonds nader terug.

D.E.C. verliest in Hilversum.

Victoria heeft het klaar gespeeld den D.E.C.'ers met een 2—3 nederlaag huis toe te zenden en 't gevolg hiervan is, dat thans de aloude Hilversummers de vierde plaats innemen, terwijl D.E.C. de eenige Amsterdamsche vereeniging is, die momenteel op de tweede helft van het ranglijs'je voorkomt. Dat mag zoo niet big ven rood-witten. Zorg dat ge weer 'n sport je op de competitie ladder steigt, opdat des te duidelijker de superior iteiten van het hoofdstedelijke voetbal gedemonstreerd wordt.

De niet-Amsterdamsche vereenigingen in deze afdeeling hebben dus een wedstrgd meer gespeeld dan de Mokumsche mededingers. Het doelgemiddelde der Amsterdammers demonstreert hier duidelijk het krachtverschil.

Overigens zgn Zondag in 7 ontmoetingen 26 goals door de Amsterdammers gescoord, terwijl de tegenstanders van elders 10 puntjes fokten, hetgeen meer is dan in de voorafgaande wedstrijddagen. De totale stand is dus 148 voor en 59 tegen, waarvan 32 door de spelers van niet-Amsterdamsche clubs gescoord werden.

Met Ajax naar Bussum.

'k Ben heel big dat ik Zondag den wedstrgd A.W.—Ajax uitgekozen heb, he'él blij. Voetbal ie, reep. direct bg 'n stad als Amsterdam, mist ten eenen mate die bekoring, die 't heeft als je in de provincie komt. 't Stadsleven schokt door tot in de Meer, of in Amstelveen en 't is alles veel te grootsch veel te mooi, die goed gelijke velden, die keurige tribunes met tourniquettes, mannen met livrei petten, vreeselgk hooge ooms etc. Zoo'n partijtje voetbal in Bussum doet je aan den goeden ouden tjjd denken, wekt dierbre herinneringen op uit de baby jaren van ons voetbalspel, toen er misschien minder technisch, maar o zoo veel gezelliger gespeeld werd. Nu ligt Bussum direct bij den metropool en toch is 't er heerlgk provinciaal nog.

Denk niet waarde blauw-zwarten dat ik hoonen wil. Integendeel! ,'k Ben zelf immers provinciaal en 'k heb indertijd voor 'n provinciale club gespeeld, die op dezelfde wijze werken moest als gij thans doet. En mg deed het zeer aangenaam aan, weer eens zoo'n ouderwetsche

entourage te aanschouwen, tiet eenige grootsteedsche was, behalve de aanwezigheid van den ijverigen bonds-bestuurder Verwoerd met vrouw en kroost, die groote schare Aj»x-supporters, welke hun favorieten naai Bussum vergezelden.

De druk doenerige Amsterdammers ben je hier al zoo gewend, dat je niet beter weet of 't hoort zoo, maar zie je zé in 'n kleine omgeving, op 'n door laage boomkes omgeven veld, met kleedhuisjes als Drentsche hoe vetjes en 'n tribune zoo knus-klein, dat het wel op 'n verweerd wachthuisje van de tram gelijkt, dan .... nu ja, denk je de rest zelf maar! Ja, wat was dat veld aardig gelegen! 'n Heele tippel van af het station, zoo ca. 20 minuten, 't heele dorp door en dan 'n eindje buiten de kom 'n laantje en plots stond je voor 'n paar typische hokjes waar je kaartjes kon koopen. Daarachter onmiddellijk 't veld aan 3 zijden door laag geboomte omzoomd, alleen aan een der lengtezijden open ruimte, waar ook gespeeld werd. 't Veld zelf was niet al te fraai, hier en daar wat kuilen en mulle plekken en dan was 't ook smaller dan de terreinen van Ajax. V.R.A. etc. Toch is 't al 'n heel ding voor 'n vereeniging als A.W. er zoo'n veld op na te houden. We zouden bg mgn oude vereeniging in de dagen toen 'k zelf nog achter 't ronde ding huppelde bv. den koning te rijk geweest zgn met zoo'n tribune. Waarvan zou 't ook moeten komen? Goedgeefsche donateurs zoek je in zulke plaatsen meestal vruchteloos en de recettes zgn zoo magertjes, dat dikwijls de' reclame er niet uitgehaald wordt. Daarom doet 't me lol voor de A.W.ers, dat zg Zondag zoo'n aardigen duit in 't zakje kregen; die circa 400 Ajax-supporters — misschien waren er bovendien nog 'n 2 a 300 Bussumsche kijkers aanwezig — hebben den A.W. schatbewaarder 'n aardig fortuintje bezorgd. Op zooveel liefhebbers hadden de bestuurderen der thuisclub zeker niet gerekend en speciaal niet op zooveel tribunebezoekers, 't Kippenloopje was al dra eivol en steeds kwamen er meer menschen met tribunekaarten.

Er scheen nog 'n soort nummering te bestaan, want boven me riep in doodelijke ongerustheid, dat hij z'n wederhelft, die schijnbaar eerst de koffietafel nog opruimen moest, niet naast zich krggen, '■ Bussumsche burger voortdurend: „no. 44 en 45 zijn van mij, kijk maar, hier zijn de kaarten!" Telkens echter plofte er weer 'n Amsterdammer op neer en dan begon de brave man in stijgende agitatie z'n goed recht op de gereserveerde plaatsen te verdedigen. Enfin men behielp zich, er werden banken en stoelen (zelfs 'n perstafel — ja, ja!) aangesjouwd en 'k geloof, dat allen den wedstrgd tenslotte toch voldoende hebben kunnen volgen.

De wedstrijd zelf was niet fraai, maar hoogst spannend. De Ajaciden konden geen moment hun fraaie spel van de vorige week tegen V.R.A. vertoonen, hoofdzakelijk omdat be* terrein dit belette. Bovendien leken zij m8 minder op dreef en deed zich 't gemis van hun tactischen spil Joop Pelser, die onvoldoende door Ten Herkei vervangen werd, geducht gevoelen. Daarbg speelden de Bussummers me* 'n steeds toenemend vuur en goed beschouwd?