HIT SPORTBLAD

nu wat forsch en de scheidsrechter, blgkbaar bevreesd dat er, door 't inmiddels weer hard geworden terrein, ongelukken zullen gebeuren, geeft tal van vrije schoppen, 'c spel er soms onnoodig door onderbrekend. Als Linck wat ver naar voren is gedrongen, breekt Wilhelaina gevaarlijk door, doch Gout redt de situatie. Laatstgenoemde, ongewoon op z'n nieuwe plaats, speelt te veel een verdedigend spel en laat zoodoende een te grooten afstand tusschen hem en den Velocitas linkervleugel. Bouma nszien wg hiervan herhaaldelijk profiteeren. De Wilhelmina voorhoede speelt thans ook beter dan voor de rust en Molenaar begint het druk te krijgen. Een vrijen schop, binnen 't strafschopgebied genomen, weet hij schitterend te stoppen. Dan is 't weer Velocitas, dat geducht opdringt en Dulfer loBt eenige prachtige schoten, Gevers kwijt zich evenwel keurig van zgn taak en stopt alles.

Bg een Wilhelmina-uitval zet de linksbuiten goed voor, van Gooi bemachtigt den bal doch Bchiet slecht en Molenaar weet gedeeltelijk te redden maar voor hg zich heeft kunnen herstel len trapt een Wilhelmina-speler (blijkbaar in buitenspel-positie) den bal in 't net (1—1).

't Laatste kwartier is geheel voor de cadetten, die telkens 't Wilbelmina-doel aanvallen, doch Gevers redt keer op keer.

Het eind signaal, brengt een onverdiend gelgk spel m.i. badden de cadetten wel een kleine overwinning verdiend. Scheidsrechter Katoen ontgingen naar onze meenin^ verscheidene buitenspel-gevallen en trad vrg voorbarig tegen stevig spel op,

Velocitas II had vrg af.

De tweede Bredascbe eerste klasser, N.A.C. trok met twee invallers naar Roermond, Peltzer en KleinWentink werden door van Esen etühde vervangen. Ook deze wedstrgd leverde weinig mooi spel op en ook hier waren de verdedigingen de voorhoeden telkens de baas. De afwezigheid van Peltz n en KI. Wentink in de voorhoede werd geducht door de Bredanaars gevoeld, daar 't spel van Uhde en van Es zich niet bij de anderen aanpast. Ook hier werden met 1—1 de punten verdeeld. N.A.C. II ontving M.V.V.O. uit Middelburg en deze wedstrijd had een hoogst eigenaardig verloop. Daar de aangewezen scheidsrechter van Rooy afwezig was, werd de leiding aan een met z'n elftal mêegekomen M.V.V.O. er toegestaas. Deze trad echter zóó partijdig voor zijn vereeniging op, dat het den N.A C.ers onmogelijk werd gemaakt te doelpunten, daar hun aanvallen telkens door alleen voor de scheidsrechter zichtbare buitenspel-gevallen en vrije «cboppen onderbroken Werden. Het eenige doelpunt werd door M.V.V.O. gemaakt toen de speeltijd eigenlijk reeds veretreken was. Is tegen een dergelijk optreden van een scheidsrechter niet te protesteeren of moet 't elftal, dat er de dupe van wordt zich een dergelijke behandeling maar laten welgevallen?

Uit Peelland. Dit artikel moest verleden week worden aangehouden.

Nog nimmer is er zooveel attentie gegeven »an de up en downs van den barometer dan Zaterdag voor den grooten wedstrgd Helmond tegen Eindhoven. Ondansk het geregeld

lager en lager zakken van het kwik bielden de optimisten vol, dat de Zondag goed weer zou brengen. Hoe nader de groote dag kwam, hoe langer werden echter ook de gezichten der optimisten, daar storm en regen, daarbg een abnormaal lage baromsttr-stand, nu toch werkelijk niet veel goeds voorspelden, totdat Zaterdagmiddag het kwik plotseling snel de boogte in ging en met . het weer, ook de gezichten der voetbalspelers en-enthousiasten opklaarden. De optimisten zijn dan ook niet teleurgesteld; de Zondag bracht een uitstekend voetbalweer, misschien iets te frisch voor de toeschouwers, doch voor de spelers was het juist je ideaal weertje. Wel dreigde tijdens den wedstrijd een khin hagelbuitje nog even roet in het eten te zullen gooien, doch gelukkig bleef het bij een zwart gezicht van God Pluvius. De wedsirgd.tusechen de nummers 1 en 2 der 2de klasse C bracht een record menigte tezamen op het Helmondterrein ; half Helmond was uitgeloopen, om de geel-zwarten aan te moedigen, terwgl een groot aantal inwoners der Philips-stad de EV.V.'ers vergezelden. Het werd dan ook een gebrul en geloei van Helmond- en Eindhoven-voorstanders, dat ja soms hooren en zien verging. Hoewel het Helmond-ter rein een kwartier buiten de stad ligt, was het in de stad zelfs zeer goed hoorbuur, dat de titianen-kamp Helmond-Eindhoven in alle hevigheid werd gestreden. Uit den aard der zaak waren de Helmond-aanhangers natuurlijk verre in de meerderheid en heerschte er dan ook een ongekende vreugde, toen de geelzwarten Helmonders na een zwaren strijd met 2—1 wisten te zegevieren. Dat deze uitgelatenheid ten slotte echter oversloeg in een kleine hoon-demonstratie tegen E.V.V. was zeer te betreuren.

De gemoeds-toestand van 2 ie rangs-publiek is toch werkelijk een ondoorgrondelijk raadt el. Waarom moeten spelers, welke van het begin tot het einde vurig voor de overwinning hunner vereeniging gestreden hebber, na afloop gehoond en met modder b'gooid worden, omdat de thuisclub zoo gelukkig was te winnen? Is dit de nieuwste uiting van vreugde van ons tuchtloore volk? Gelukkig bleef het bg een hoondemonstratie, dank zij het tactvolle optreden van eenige Helmond-bestuursleden. Toen de E.V.V.-spelers, vergezeld van de Helmondleden, het terrein verlieten, bleef het bij een lange stoet volk, welke onder het zingen van het schoone lied „De H.V.V. is kampioen,

daar kan H.V.V. geen bl meer aan doen"

de spelers tot aan het station begeleidde. Laat ons hopen, dat het publiek in Helmond zich in hat vervolg een beetje waardiger gedraagt, ook tgdens den wedstrgd. De N.V.B. kan hierin veel helpen, door bij een eenigszins belangrijken wedstrgd een scheidsrechter te sturen, welke de leiding strak in handen houdt, opdat het niet zoo gaat als nu, dat een scheidsrechter voor overredingen van spelers en publiek zwicht. O.i. was de slappe leiding grootendeels oorzaak van de minder aangename optocht na afloop.

E.V.V. kwam geheel compleet op met bet volgende elftal: v. Leeuwen (d.); Hubar en Lathouwers (a.); H. Brackel, F. Noyen en vStratum (m); Retera, Cor van Reutb, L. de