HET SPORTBLAD.

ook weer als juist kunnen beschouwen. Door deze overwinning is Helmond weer een schrede nader tot het kampioenschap gekomen, het behoeft uit de 2 nog resteerende wedstrijden slechts 1 punt te halen, om de eerste plaats definitief te bezetten. Met nog een uit-wedstrgd tegen Willem II en thuis tegen De Valk acht ik de geelzwarten daartoe zeker wel in staat. Vooral waar het elftal door de opname van van Vlissingen nog flink verstrekt zal worden. Helmond kwam Zondag weer eens met een anderen rechtsbuiten uit en wel de oud H.F.C-Voorzitter Schippers. Het was zeer te betreuren, dat door slecht schoeisel de rechts-buiten vrijwel tot werkeloosheid gedoemd was, waardoor de Helmond aanval zeer leed. Toch geloof ik wel, dat Schippers op den duur een flinke aanwinst voor de Helmonders zal blijken te zijn.

Het spel van Philips was mij eea openbaring; na de te Helmond geleden nederlaag had ik in deze ploeg niet zoo heel veel vertrouwen: wat hebben de roodbaaitjes zich Zondag echter van een heel andere zijde laten zien. Het was werkelijk een lust dit vlot en zuiver spelende elftal aan het werk te zien. De binnen spelers vormen nog de zwakke plek, waardoor nog wel eens een onverdiende nederlaag geleden zal worden. De beide buitenspelers zijn uiterst snel en plaatsen uitstekend, terwij! de middenlinie den aanyal goed weet te steunen. De groote kracht ligt evenwel in de verdediging: Goedhardt is zeker de beste achterspeler uit de Zuidelijke 2de klasse, terwijl van Kessel zich meer en meer als een waardig partner ontpopt. Het zou mij dan ook niets verwonderen, als Philips ten slotte nog een der hoogste plaatsen in de competitie zal bezetten.

Niet alleen op hun elftal, doch zeker in niet mindere mate kunnen de Philips-menschen trotsch op hun terrein zijn; voor het Zuiden is dit zeker wel eene idiaal inrichting. De entree op het sportterrein, dat geheel door een breede gracht is omgeven, boeit direct het oog door een fraai aangelegd plantsoen- Op het eigenlijke sportterrein gekomen vindt men daar een groote tribune, een kleedlokaal en restaurant om van te watertanden. Het nieuwe clubhuis, dat zoo ongeveer ƒ 4000 van aanleg zal kosten, is nog niet geheel gereed; binnenkort hoep ik er echter eens eene beschrijving van te kunnen geven. Een en ander, geheel naar de eischen des tijds en zeker in niet mindere mate naar de eischen van de hedendaagsche voetballers, Wordt een sieraad voor het Zuiden.

Om nu echter nog even op den wedstrijd terug te komen; op de hard bevroren grond werd het aanvankelijk een zeer voorzichtig spelletje, de spelers waren blijkbaar bang voor buitelingen. Philips raakt het eerste aan den barden grond gewend en doet verschillende vlugge aanvallen, waardoor de Helmond-verdediging schijnbaar van de wijs gebracht wordt. Daar werd tenminste zeer raar geschutterd, waardoor de roodbaaitjes spoedig met een goed schot de leiding konden nemen. Dit spoort Helmond tot meerdere activiteit aan en zoo weet Noten, die den gebeelen wedstrijd enorm beeft gezwoegd, spoedig gelijk te maken. De jWeede helft begint met een overwegend sterker zgn van Philips; vele kansen worden echter

niet benut. Een paar snelle rennen van Zeeuwen doen dan eenig gevaar voor het Philips-doel ontstaan en Noten weet uit een hiervan dan ook voor Helmond de leiding te nemen. De geel-zwarten blijven nu iets sterker, doch juist in deze periode toont Goedhardt zich in zgn volle kracht, hij weet alle verdere gevaar te voorkomen. De laatste minuten zgn weer voor Philips en is het voor de talrijke Helmonders een groote opluchting, als scheidsrechter Willeboordse, welke uitstekend voldeed, het einde aankondigt. Bij Philips blonk boven alles Goedhardt uit, doch mogen van Kessel en de beide buitenspelers zeker ook genoemd worden. Bij de geel-zwarten was aanvoerder Konings de man; zgn zeker en uiterst tactisch werk dwong bewondering af; Maitland, Noten en van Eyk mogen hier ook genoemd worden.

v. d. WARANDE.

ATHLETIEK

Nederlandsohe Athletiek Unie.

Officieéle Mededeelingen.

De aan de aangesloten Vereenigingen toegezonden ledenlijsten worden vóór 15 December a.s. ingevuld terugverwacht. Heeren Secretarissen gelieven bij het invullen nauwkeurig acht ta geven op artikel 5, H. R. Aangesloten Bonden worden opmerkzaam gemaakt op art. 14, H. R. Namens het Bestuur,

E. DE HERDER, Zadelstraat 38bis, Utrecht. wd, Secretaris. i —

„ATHLETIEK"

door Hubert van Blyenburg.

Dit boekje, dat we Zondagmorgen in onze brievenbus vonden, kwam inderdaad eenigszins als een verrassing, want in dit doode seizoen voor de athletiek, hadden we allerminst «enige teekenen van leven van de N.A.U. verwacht. En toch schijnt de N.A.U. in het verschijnen van dit boek ja eenigszins de hand gehad te hebben. In hoeverre is ons intusschen niet erg duidelijk. Op het titelblad staat n.1. „Propaganda Vlugschriften van de Nederlandsche AthletiekUnie" terwijl de schrijver in de inleiding vertelt, dat de N A. U. dit boekje gebruikt, om de voornaamste punten, waarop het bij de uitvoering der verschillende oefeningen op aankomt, onder de aandacht der beoefenaars te brengen. Het boekje is echter niet uitgegeven door de N.A.U. zoodat men het toch moeielijk een vlugschrift van de N.A.U. kan noemen, terwijl verder uit niets van eenigen band tusschen dien bond en het bewuste boekje blijkt. Aanvankelijk dachten we nog, dat de begeleidende circulaire van de N.A.U. uitgegaan was maar ook dit schijnt niet het geval te zgn. Blijkbaar is die circulaire slechts een aanbeveling van den uitgever, waarin de bijzondere verdienste van den schrijver van „Athletiek" nog eens belicht wordt. In die circulaire wordt b.v. nog verteld, dat toen de N.A.U. eenmaal het plan had opgevat om een