HIT SPORTBLAD

Kerstvoetbal.

't Zal wel niet gaan en daarom zulten we maar geen bespreking van deze fcestwedstrijden vooraf laten gaan. Jammer, want er waren, gelijk ik de vorige week reeds aangaf, aardige ontmoetingen vastgesteld. A F.C. zou resp. naar Frisia en Ba Quick gaan, 'n leuk toertje. Blauw Wit wou naar A.W. en V.V.A. naar Alkmaar en Amersfoort. Doch 't ziet er heuscb. niet naar uit, dat er gedurende de feestdagen gespeeld kan worden en c?erhalv« dus... bastal Een wedstrijd voor een Amsterdamsen elftal.

'tHeet dat er 2 Jan. in 't Stadion dooreen Amsterdamsch elftal tegen de Noordelijke Zwaluwen gespeeld zal worden. Dat kan een

fraaie wedstrijd worden, maar 2 Jan.

zouden Ajax en V.V.A.'spelen ! Zulk een belangrijke competitie-ontmoeting dient toch voor te gaan, waar beide partüen er belang bü bebbeD dat deze wedstrijd zoo spoedig mogelijk gespeeld wordt.

Gaat het nu san om terwille van deze overigens zeer inteieseanten friendiy game weer 't programma te verschuiven ? Dat is eenvoudig spotten met de belangen van deze beide clubs, terwille van .... ?

De volgende week hierover meer. Doch in geen geval kunnen Ajax en V.V.A- hiermede genoegen nemen. ("Blijkens een bericht elders in dit nummer zullen op 2 Januari geen competitiewedstrijden wordtn vastgesteld. Red.)

NEVOH.

Uit Nijmegen.

Geheel in overeenstemming met het geringe verschil in krachten der Oostelijke le klas elftallen in dit seizoen, heeft Zondag io. 1 (Quick) op eigen veld van no. 4 (Tubantia) na zwaren kamp gewonnen. Tubantia heeft zich slechts kort als csmdidaat voor den eeretitel aangeboden. Door de 9—3 nederlaag in Apeldoorn kwamen de roodhemden de eerste weken niet in aanmerking. Nadat ze zich weer hersteld hadden, bleek Quick's fortuinlijke 1—0 in Hengelo al voldoende om ze voor goed aan den dijk te zetten. En toch vormen Nijhoff es. een ploeg, die niets minder in kracht is dan de elftallen van Quick, Go ahead cf U.D. Het blijft van de Heugeloërs een fout dit niet tijdig ingezien te hebben. De Nijmagenaars overwonnen Zondag de sterkste partij van de zes, die tot nu op 't Groen6Woud zijn geweest. Inderdaad opmerkelijk! Voor ons blijftQuick's jongste 1—0 overwinning d»n ook van evenveel waarde, als ware U.D. of Go ahead op eigen veld geklopt, want Tubastia was niet alleen volledig maar, meer nog, uitstekend op dreef. Dat de roodzwarten, juist in verband met het minieme krachtsverschil, weer onregelmatig gewonnen hebben, mag echter niet gezegd worde», tenzij men het von Heydem kwalijk nemen wil, dat hij een penalty, verkregen door een even duidelijke als ongeoorloofde overtreding van Tubantia'srecbtemiddenspeler, met te groote kracht via des keepers vingeren in het net schoot. Zonder het onverstandige optreden van den bedoelden Hengeloër, die even te voren een terechtwijzing van den scheidsrechter te pakken had, zou lubantia een gunstigeren uitslag verkregen hebben, ook

dan ten volle verdiend.

Dat Quick de overwinning dankt aan een goed genomen strafschop, bewast weer d&t de roodzwarte voorhoede nog niet is zooals ze zijn moet. Vooral na rust was de rechtervleugel onvoldoende. „Krik" op de midden voorplaats toonde zich ditmaal de beste. Hij won het zelfs van Kuypers, wiens techniek door regelmatige oefening nog voor een goede verbetering vatbaar is. Corbey als linksbuiten deed vele goede ding^H, maar vergat ta dikwijls dat zijn voorzet de hoofd- en het geworstel met zün langen tegenstander bijzaak was.

Dadelijk na den aftrap ontwikkelde zich een forsch en en geestdriftig spel. Terreinverkenning scheen overbodig, wat altijd zoo moest zün. Een ieder weet toch waar de goal te vinden is. Speciaal von Heyden trok door schitterend spel de aandacht. Vooral door hem kregen da Nijmegenaars direct de overhand, die ze een half uur lang wisten te handht-ver. De roodzwart» voorspelers, werkelijk wel bezield om hun uiterste bést te doen, werden gedwongen aanhoudend hun krachten met de uitstekend spelende Tubantiaverdedigers te beproeven, zonder gelegenheid te geven op adem te komen. Herhaaldelijk zweefde het leer dicht in de nabijheid van Holtslag, Tubantia's doelman. Enkele goede kansem werden door een slecht schot gemist; op andere tüdstippen mankeerden goed geplaatste ballen een weinigje fortuin om Quick's meerderheid mentr tastbaar uit te drukken, instede een 10 of 30 c.M. over of langs te vlirgen op plaatsen waar Holtslag ze niet te bereiken wist. Verschillende door deze druk ontstane corners werden uitstekend genomen, maar méér dan een zenuwachtig tooneeltje voor de goal der gasten wisten de Nijmegenaars niet te bewerken. Nog steeds hadden von HeijdeD, Ter windt en Esser den aanvallen der gasten alle gevaar ontnomen. Vooral werd zorg besteed san het spel der beide Nijhoffs. Quick's linkervleugel toonde zich geregeld het gevaarlijkst. Een fijne center van von Heüden gaf Corbey gelegenheid tot dicht voor de vijandelijke goal op te brengen. Hij wist zich van den langen Hengoloschen rechtsmidden te bevrijden, doch werd vastgehouden toen hij den bil naar den vrijstaanden „Krik" wilde passeeren. Uit den strafschop scoorde you Heyden met een zeer hard schot, dat Holtslag uiet vermocht te keeren hoewel hü het leer nog aanraakte. Het restende kwartier va,n de eerste helft was vervolgens verdeeld. De aanvallen der roodhemden werden gevaarlijker, voornamenlijk door toedoen van den oudsten Nijhoff, die o.a. door een paar venijnige schoten Hoegen staaltjes van keurig doelverdedigen afdwong. Britt zagen we tweemaal royaal mistrappen, wat zoo zelden voorkomt dat het werkelijk de vermelding waard is.

De 2a helft is voor Quick lang «iet zoo geruststellend verloopsn als de eerste. De eerste 10 minuten vooral moesten Von Heijden c.s. zich geducht inspannen om ongelukken te voorkomei. Enkele goede schoten werden door Koegen uitstekend gekeerd. Wel slaagden de Quickers er in het evenwicht te herstellen. Een overwicht als voor de pauze wisten ze echter niet teweeg te brengen, tendeele doordat Esser zich door een ongesteldheid niet geheel