HET SPORTBLAD.

RADEMAKER s I

HOPJES |

liepen zich muurvast, Bouvy wachtte telkens op den „throughp&ss", maar de D.F.O.ers hadden dat kunstje reeds doorkeken, wel duikelden Deen dn en Vaa Woenssel een paar malen, als zij hun body als stootblok lieten dianst doen, om de tegen hen optornende H.F.G.ers te remmen, maar de gastheeren bereikten hun doel niet.

't Was Dirks, die het eerst met zijn pootig werk Nico Bouvy voorbij kwam en van vrij grooten afstand een goed schot inzond, dat de doelman wegstompte, 't was gelukkig, dat H.F.C.'s spil toeschoot om den bal verder weg te werken. Langzamerhand zag H.F.C. zich terugdringen en had D.F.C. het beste spel, aanvankelijk kon de verdediging der H.F.C, die krachtig gesteund werd door N, Bouvy dien druk houden, maar eindelijk moest zij het voor een oogenblik opgeven en slaagde Dirks er in een van de bovenlat terugspringenden bal in het doel te plaatsen. Dat was een kolfje naar de hand van het dicht opeen gedrongen publiek.

H.F.C werd als wakker geschud, krachtig kwamen ze opzetten, trouw stonden echter de wachters aan de roodwitte poort en ontzegden allen indringers den toegang onvoorwaardelijk. Wel deden de gastheeren een paar gevaarlijke uitvallen, stond Laan zelfs dicht bij den dGelmond, gereed zijn schot te lossen, maar Lotsy trapte hem juist te rechter tijd het leder voor den voet weg, Breda Kolff zocht het langs forscheren weg te bereiken, maar ondervond, dat, wie met die maat meet, zich blootstelt met dezelfde maat te worden toegemeten.

Rost kwam met 1—0. Na de hervatting konden de roodwitten die spoedig tot 2—0 opvoeren; uit een hoekschop, dien Sundermann keurig nam kopte De Bruija den bal voorbij Sypesteijn die leelijk missloeg.

Toen eerst zagen de H.F.C.'ers wat er voor hen op het spel stond en zochten zij met het inzetten van al hun kracht het dreigende gevaar te ontkomen. Waar zij trachtten dit te doen met ruw spel, vonden zij den scheidsrechter op hun weg, die het eerste pogen tot ontaarding krachtig onderdrukte. Laan stond dicht voor doel gereed om den voorzet op te vangen, Lotsy schoot toe, bonkte tegen den Haarlemmer op, de scheidsrechter floot voor strafschop; Laan joeg dea bal tegen v. Hemert in, was vlug genoeg om het weerspannige projectiel voor den tweeden keer voort te kunnen drjjven,

dat thans in het net kwam. Onder het gejuich van hunne talrijke supporters, pakten de H.F C.'ers aan en . . . hoedje af, lezer! voor Dolf Bouvy, 't was een staaltje van fijne voetbalkunst, waarmede deze gevaarlijke schutter Barend opnieuw dwong te visschen. Toen het geestdriftig vechten om de leiding. H.F.C met de meerderheid vaa haar speltechniek, D.F.C. met het jeugdig vuur, dat fel brandde in de harten der jonge spelers, zochten die beid' n te verkrijgen; een fout van doelman Sypestejjn, dia eea hoog boogschot van D.F Cs rechtsbuiten Sundermaa verkeerd beoordeelde, bezorgde die aan de roodwitten. Wel meende H.F.C. vlak daarna te hebben gelijk gemaakt, toen Laan den door A. Bouvy hem toegespeelden bal in het net zette, hij vergat echter d*t die middenvoor heerlijk buitenspel stond, toen Bouvy den bal nog had. Hun protest tegen het niet toekennen van dat doelpunt liet den scheidsrechter koud. Zoo kwam het einde met D.F.C.'s welverdiende overwinning. Wel was het eea feest voor de Dordteaarea. De bezetting der staantribuae sprong over de afrastering ea bracht de ploeg eene donderend ovatie.

Ook ik wensch dea D.F.C'ers vaa harte geluk met deze schitterende overwinning en hoop, dat ze op den thans teruggevonden weg zullen voortgaan. NEO.

Uit de Hofstad.

H.V.V.—Quick 1—3.

Drie opeenvolgende Zondagen hebben de geelzwarten zich te weer moeten stellen tegen de Duinoordsche voetballers en niettegenstaande de uiterste krachtinspanning hebben zij het niet tot een overwinning kunnen brengen.

Zoowel door H.B.S. als door Quick werden zij op eigen grond geslagen en in den wedstrijd op Houtrust bleef de strijd onbeslist. Nu loopen de baaen en de kraaien met hooge borst rond, omdat eindelijk de hegemonie van H.V.V. is gebroken. Toch is het verschil in krachten tusschen de drie Haagsche clubs uiterst gering en wij achten het tegenwoordige elftal van H.V.V. wel in staat van beide Duinoordsche combinaties ta winnen. Zoo waren de geel-zwarten Zo dag gedurende het grootste gedeelte der eerste helft van den wedstrijd beslist sterker, zonder dat zij hun overwicht in doelpunten kondea uitdrukken. Meermalen ontsaapte het doel van Quick op merkwaardige